Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Pa uzeo si i nov auto, ne ide da stedis na gumama za toliko malu razliku u ceni za 15'' i vrlo malu doplatu u odnosu na najjeftinije budget ;) . Plus ces ih voziti sigurno par godina...

 

Znamo da ADAC uvek "gura" Conti, ali evo svezeg testa (2019.) za zimske, u manjoj dimenziji 185/65/15. Prvo mesto upravo Dunlop Winter Response 2, iza njih pomenuti Kleber Krisalp HP3, obe ispred cuvenih Conti, Michelin, GY, ...:

 

Untitled185.thumb.png.0e8999fe2fa3f3d75bab6bc00c9187dc.png

 

U dimenziji 195/65/15 , test je od pre 2 godine (2017.). Obe pomenute gume ponovo u vrhu, Conti TS860 kao prvi :

 

Untitled195.thumb.png.9c1de11bdcdc19c4ea0764ee00d09298.png

 

I u dimenziji 205/55/16, test je proslogodisnji (2018.). Conti TS860, GY UG9, Dunlop WS5, Kleber Krisalp HP3:

 

Untitled205.thumb.png.54348bae7c2c51b218df086e1160f60c.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, dekirs said:

Ja sam se odlucio za Kleber krisalp hp3, trece bile na testovima u nekim segmentima i prve, videcemo kako ce se pokazati. Hvala kolegi @horvat na pomoci :D

Sad ce biti treca zima kako vozim prethodnu seriju Krisalp HP2 i za moje potrebe odlicna. Verujem da nema greske sa novijom serijom HP3.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Ivan said:

Pa uzeo si i nov auto, ne ide da stedis na gumama za toliko malu razliku u ceni za 15'' i vrlo malu doplatu u odnosu na najjeftinije budget

Ne smatram da treba nesto drugacije da se ponasam zato sto je nov u odnosu na polovan, al aj castili smo se sa dunlop :) a poslednja dilema je bila dal Dunlop il sredina Kleber... Hvala svima na savetima mozda ne bih obadravo ove ovako bice ovo zanimljiva zima. Inace kad smo kod zime I ranijih tema snage automobila meni je najzabavnije bilo sa jugom na snegu, I najbolje se ponasao sa rucnom, posle stilo tezak nije to to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz, trebam savjet :)

 

Dimenzija 195/65 r15

 

Dvoumim se izmedju Michelin Alpin 6 i Dunlop Winter Response 2 

 

Prelazicu na njima oko 10000 zimi.

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova prva, definitivno. Bolje trpi balkanske puteve, tj ima veću fleksibilnost i sigurno bolju smešu. Taman posla da je Winter Respons 2 losa guma. Zapravo, mozda po testovima i ima bolji grip od Alpin6, ali kad je suvo vreme, strada i haba se brze. Za predele sa puno snežnih padavina, možda je i bolji izbor. 

Gledano kroz prizmu klimatskih situacija u poslednjih pet godina-bolje su prolazile zimske gume sa nešto čvršćom smešom. Na kraju, izbor guma je i kao izbor cipela-biras ih prema svojim potrebama i nameni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko, 

 

Imam svaki dan 1km uz brdo (redovno se cisti pa nije problem) i jako rano ujutru dok se jos ne cisti niz brdo.

 

Moze da bude poprilicno suha zima ali cu imati snijega sigurno (Sarajevo mora ga biti odredjen period, a mozda i citavu zimu i ode se na planinu) , a posto je klima da Bog sacuva kod nas mogu da ga ocekujem od oktobra do maja  a moze da se zalomi i plus 20 pa 3 dana poslije snijeg. Znaci dok se ne utvrdi da nema minusa i snijega nema skidanja zimskih. Tako da bi vjerovatno dunlop ako je mekan brzo pojeo.  

 

A ipak je to michelin ne bi trebalo da zakaze na snijegu. Tako da cu definitivno alpin 6 uzeti. 

 

 

Hvala ti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdravljam sve učesnike ove  teme i molim za savet i razrešenje nedoumice. Guma  175/65 R14 i  imam

tri u ponudi Bfgoodrich G-force winter, druga je Fulda Kristall Montero 3 i treća Sava Eskimo S3.

Nekako me ova prva vuče, sviđa mi se ime :mellow:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michelin alpin a6 kupljen i montiran obzirom da su za 2-3 dana vec jutarnje 2-3 stepena (215€ sve 4 gume izasle bez montaze). Javljam utiske, a i snijeg je najavljen u cetvrtak na Bjelasnici pa moguce da  se popije kafica uz prvi snijeg i testira guma :D

 

@Mocnisima Sava s3+ losa na mokrom i suhom ali za snijega i leda je dobra. Sa ove 2 nisam imao iskustva mada poznanici su zadovoljni sa fuldom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdravljam sve učesnike ove  teme i molim za savet i razrešenje nedoumice. Guma  175/65 R14 i  imam
tri u ponudi Bfgoodrich G-force winter, druga je Fulda Kristall Montero 3 i treća Sava Eskimo S3.
Nekako me ova prva vuče, sviđa mi se ime default_mellow.png.
Licno, isao bih na Fuldu bez razmisljanja, drugi izbor bi mi bila Sava

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas izbor u toj dimenziji, pogledaj i nedavno pomenuti Kleber Krisalp HP3.

Upravo u manjoj dimenziji je na ADAC testu za 2019. zauzela 2. mesto, ispred mnogo izvikanijih brendova. A skuplja je tipa 300-400 din od Save u toj dimenziji. Kacio sam rezultate na prethodnoj strani: 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto mi ne obecavaju ovako sa slike :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) na pairu izgledaju isto, cak je lassa tisa... Nisam vozio ni jednu ranije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...