Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Mislim da su oni jedini koji to daju. 
Dva puta isekao istu gumu, dva puta dobio novu
Kako bre...

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, dekirs said:

Mislim da su oni jedini koji to daju. 

Dva puta isekao istu gumu, dva puta dobio novu :D

Sad ce @MS PK da ti posalje neke njegove da iskoristi, naravno ti placas postarinu da ne bude zabune.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa jbg daju ljudi garanciju do 35k po gumi stoooo znaci da imam jos jedno 5 puta pravo da isecem gumu
Ali nemoj uvek istu

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa jbg daju ljudi garanciju do 35k po gumi stoooo znaci da imam jos jedno 5 puta pravo da isecem gumu
Kako si bre 2x iseko istu gumu? :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva su iskustva sa kombinovanjem zimskih guma, napred neke bolje, a pozadi npr wintera, ili izbegavati zbog možda različitih karakteristika guma? 

 

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od mase činilaca, ali najvažnije je raspored mase na točkovima, može opasno da zanosi "zadnjicu"....

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djole81ar

Pitanje je iz teme o dimenzijama felni/guma, prebaceno u odgovarajucu temu o pneumaticima.

Licno volim da su mi na autu sve 4 iste gume, ti prema svom misljenju naravno. Ako si se vec odlucio za malu colazu (o cemu smo caskali na temi o velicini felni), 195/65/15 ti je stari standard i gume su prilicno jeftine (kao sto je to 205/55 u 16'' ili 225/45 u 17''). Na pomenutu Winteru mozes da dodas bukvalno par stotina kinti i uzmes sve 4 krstene gume npr. iz srednjeg ranga. Pa premium zimsku gumu u toj dimenziji mozes da nadjes vec za ili malo jace od 50 evrica. A Wintera je koliko sada, sigurno 4500-5000 din, tako im se krecu cene za sve...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan A koje su to iz srednjeg ranga za preporuku? Pošto nemam nekog iskustva sa raznim markama, niti se time bavim, vozio sam najviše winteru, od save odustao, a kad je naletela neka akcija imao sam zimske goodyear... tako da ta sredina mi je uvek bile napoznata. Goodyear su oko 6.800, a wintera 4.700. Na sajtu za gume vidim neke Dunlop snižene sa 8.000 na 6.400, da li je tih 8.000 realna vrednost te gume, kakve su dunlop?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mene pitaš u srednjoj klasi, odnos cena i šta dobiješ... Bez premca...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, djole81ar said:

tako da ta sredina mi je uvek bile napoznata.

Kleber, BF, Barum, Uniroyal, Fulda, Hankook, to ti je taj rang generalno, verujem da je cena par stotina kinti vise...

Dunlop je premium proizvodjac, 1700 din razlike u odnosu na najjeftiniju budget gumu je vise nego odlicna ponuda (nesto preko 50 EUR skuplje za ceo komplet, koji ces voziti X godina).

Ako te put nanese, imas varijantu kupovine u Bosni (mozes odmah kod granice Bijeljina, Zvornik) - em jeftinije, em imas povrat PDV. Relativno ti je blizu (opet ako prolazis), 2-3 puta sam zakacio odlicne cene i pazario, mislim da se servis zove "Pneumatik", na kruznom putu od Preljine ka Uzicu, evo i tel: 032/331-677. Obicno je to sto gledas po oglasima i najskuplje ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto 17'', trebalo bi i ja sebi da pogledam? Daj cenu, broj i sve sto uz to ide, ako je za siru javnost :lol: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://gumamax.com/products/tyres/256957/kleber-225-45-r17-krisalp-hp3-94-h-xl

 

image.thumb.png.e178cf92601cfc4be5259c8ded9fc63b.png

 

Koliko god da citam po netu, testovi, forumi, domaci, strani, placeni, neplaceni - sve ukazuje da je ova guma optimalan balans cene i kvaliteta... :) 

 

Mozda gresim, ali eto, ja tu uzimam sebi, pa cu pisati vremenom kako budem sticao utiske... 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te sam ja imao na Astri, ali stariji model, extra su...
Moj komša ih sad stavio na Toyotu...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, Ivan said:

Ako te put nanese,

To i jeste problem što sam poslom vezan za mesto, pa je to bio i dobar deo razloga što sam se odlučio za nov auto, bez vremena za potragu i gledanje auta, do vikenda sve valjano ode.. pa posle sređivanje tog auta... Hvala na savetima, sutra idem put Rajca pa možda negde navratim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, Ivan said:

Isto 17'', trebalo bi i ja sebi da pogledam? Daj cenu, broj i sve sto uz to ide, ako je za siru javnost :lol: ...

 

Pretekao me je Horvat. 

Kod nas ima u Planeti Guma, komad je 8600 ako se dobro secam. 

Sto kaze Horvat, ovo deluje kao best buy ( a to svi najvise volimo ), ako oni Njemacki testovi ne lazu, trebalo bi da je dobra guma. Kontam uzimacu sledeci mesec, pa cu javiti utiske kad se malo provozaju :)

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li imate neki link testova, razmišljam da prekvitam pretragu 

Dunlop Winter Response 2 MS koji sam gledao sa 3% za on line 6.250 komad

Pomenuti Kleber Kristal samo 15'' 5.500 komad

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tako malo razliku u ceni lud si da ne doplatis za dunlop, kod vecih dimenzija, pogotovo runflat guma bude razlika preko 10.000din po jednoj gumi pa cak i do 20.000din po gumi.

 

Imam kleber, dobar je, ali dunlop je bolji u svim segmentima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...