Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ja koliko sam primetio na 2 razlicita auta je to da js vec u startu bucnija od stare wintere, sto znaci ( licno moje misljenje gledajuci ovu krupnu saru ) da ce kako se trosi biti samo bucnija. Po meni pogotovu za r15 moze da se bira guma

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ima da se bira sta hoces naravno. I nisu ni velika odstupanja u ceni. Problem je budzet a novog Tigra imam kod mog vulkanizera za mizeriju. 

Kao sto rekoh, inace nemam dilemu, uzeo bih Conti TS 860 i to je to. Vec sam imao jako pozitivna iskustva sa njom. Cak i Dunlop... Hebe budzet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemo da si kupio Lassu ni slučajno!
Samo skuplje! Tu je odma kvalitet!
Probaj Lassa, možda ti se i svide, manje su od 5000 zs komad, 100% od Tigrica

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne probija budžet previse, imas Hankook za 5500.
Ili baci pogled na Cordiant, mislim da @MS PK njih fura.
P.S. Kako si samo smeo da pomislis na Conti ili Dunlop pored Lasse

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno mislim mogla bi tu Lassa
E, ljudi će i buđavog Tigra samo da nije Lassa, koliko se zahebavamo

e391e7837d747331f7697e26ecf6cb14.jpg

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd salu na stranu, imam samo pozitivna iskustva sa Lassom,zimskom i letnjom i preporucujem je svakome ko nema veliki budzet i umeren je vozac. Za te pare je najbolja, za vise ima i bolje....uvek bilo

Послато помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio zimsku Savu eskimo ne znam tacnu oznaku 3 sezone, nikakvih problema nisam imao.. Bilo je i voznje po gradu po AP, naglog kocenja, snega, leda.. Nikad nikakav problem. Znam ja da moze bolje sa skupljom gumom posebno na kocenju i ponasanju na mokrom ali za 140e koliko sam platio sve 4 u Bosni nisam mogao mnogo da kukam :) Na stranu to, za normalnu voznju guma je vise nego odlicna. 

E da, dimenzija je bila 205/55/16.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako ne probija budžet previse, imas Hankook za 5500.
Ili baci pogled na Cordiant, mislim da @MS PK njih fura.
P.S. Kako si samo smeo da pomislis na Conti ili Dunlop pored Lasse

Sent from my 3310 using Tapatalk


Jok, ja furam Kamu premium, extra je ali ne preporucujem nekom ko zivi lupam u Bg . Nema potrebe za tim :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko zivi u Bg tigar all season zavrsava posao garant. Asfalt je bas na retkim mestima izlizan, sneg se cisti brzo pa bi ta guma trebalo da zavrsi posao i ja sam je zbog toga i uzeo. Imam na drugom autu dva seta premium guma zlu ne trebalo za more i planinu ali mislim da ovaj all season zavrsava sve osim planine, a i to planiram da testiram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pirot  pravi ok gume, ali imaju jednu ozbiljnu manu zbog koje sam odustao od njih. Svi njihovi niži segmenti idu na slab bočni zid gume, zarad udobnosti i buke, pa su po meni malo preterali, odavno. (još od 615 modela) Kupujem uvek nove gume i imao sam par slučajeva da su sradale. Ako  utrčiš u neku manju rupu da ne pipneš felnu, često se dešava da imaš ozbiljno jaje na boku. Visina nije bitna. Eskimo  se meni lično ne dopada zbog buke koju pravi. Opet, stvar ukusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@spaad

Od kada je Michelin ušao potpuno je promenjena i filozofija i tehnologija u Tigru... Samo im je zgrada relativno ista..

 

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...