Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ma da, to je ipak budžet guma, za široke mase...
Ova all season je dobra jer sada više nisu primorani da voze zimsku winteru i zimi i leti. Sada kupe all season i rešili problem guma.
Naravno i to budžet guma za "porodične"potrebe....nije za profesionalce i oštru vožnju!

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutine šta si zbunio kao prase na raskrsnicu

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to... "... A working class hero is something to be... "

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki dan čitam, u regionu, prosečan stanovnik naše regije poseduje imovinu u vrednosti od 44k jura do 55k jura, a prosečan srbin 17k jura... Jbt!
Izvinite za off.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Videh one tigar all season pre neki dan u Beogumi.. Nekako mi vise deluju za slikanje nego za voznju, previše plastično na oko. 
Videcemo Delas sta ce reci za koji dan :)

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode, vreme za kupovinu zimskih se blizi i obicno nemam dilemu sta da kupim, posto zimske kupujem uvek premium. Medjutim ovaj put se svega nakupilo tako da je budzet vrlo ogranicen.

Stoga, da priupitam, ali treba mi odgovor iz iskustva, odnosno neko ko je direktno uporedio...

Kakve su ove nove Winter (nova sara Wintere), ali realno, jesu li upotrebljive bar prvu sezonu?

Odlicno znam od ranije sta da ocekujem od stare Wintere ali me zanima ova nova posto su je navodno unapredili. Da li su i sta konkretno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iste su, samo je šara drugačija...
Ja sam poznat na forumu da uvek preporučujem
https://www.kemoimpex.com/gume/automobili/zimske-gume-205-55-r16-91h-snoways-4

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ovako nesto ?

Matador sam imao na puntu i dobro su se pokazale (doduse kao letnje, Kleber sam imao zimske).

Barum je slicna neka mid-range guma, ali da biram zimsku verovatno bi isao na BFGoodreach. Cenovno nije neka razlika, a ok je guma skroz.
Te su mi pikir sledeci put kada budem uzimao All season gume (ukoliko miselinka ne bude na popustu, pa se predomislim).02d938ff522b3a0ae08f07cceeb59d96.jpgf0ac87a8ffa89f7e541c4e7cabcbc3c3.jpg

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, francuz69 said:

Narode, vreme za kupovinu zimskih se blizi i obicno nemam dilemu sta da kupim, posto zimske kupujem uvek premium. Medjutim ovaj put se svega nakupilo tako da je budzet vrlo ogranicen.

Stoga, da priupitam, ali treba mi odgovor iz iskustva, odnosno neko ko je direktno uporedio...

Kakve su ove nove Winter (nova sara Wintere), ali realno, jesu li upotrebljive bar prvu sezonu?

Odlicno znam od ranije sta da ocekujem od stare Wintere ali me zanima ova nova posto su je navodno unapredili. Da li su i sta konkretno?

Takodje prosle godine nisam bio u mogucnosti da vozim premium gumu, uzeo sam 4 tigrica sa novom sarom. Polovne stare 1-2 god su cenovno kao i 4 tigrica, ali opet upitnog stanja. Starije polovne zimske nisam ni uzimao u razmatranje jer su se ispostile sigurno.....tako da je odluka pala na tigrice. Tradicionalno duboka sara uliva povernje i na oko kad se vidi. Delovale mi da ce mozda biti bucne, ali naprotiv bas. Ili su mi letnje bas lose bile :) Sto se tice ponasanja na snegu nemam zamerki, bez problema gaze sneg, po Mirijevu bar ima gde da se proba, a i okolne planine sam obisao (Avala, Bukulja, Divcibare)... Na vlaznom kolovozu takodje normalno ponasanje, bez nekog proklizavanja kako sam citao i slicno. Sve u svemu za ~6000 po komadu u dimenziji 225 45 17, sasvim pristojna guma. Znam da ima boljih naravno, i vozio sam, ali normalnom vozacu koji zna sta moze da ocekuje u voznji pri sneznim/vlaznim uslovima zavrsice posao i vise nego dobro. Usijanim glavama ne pomazu ni najskuplji brendovi. :) Ima i onaj deo da dobru gumu od lose deli nekad 1m, ali i tu ima dosta drugih uticaja, nekad i ono gore sto je zapisano..... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa to, hvala. Upravo me to zanimalo. 

Kao sto rekoh, znam tacno sta od stare Wintere da ocekujem, te pentranje po planinama kad je sneg uopste ne dovodim u pitanje, znam da je tu iznenadjujuce dobra.

Ali bas me to zanimalo oko voznje i kocenja na mokrom kolovozu.

To mi je sa starom sarom ostalo u losem secanju.

Ima li jos ko iskustva sa novom sarom?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bas ona na prednjim tockovima, po vlaznom i kisi nije bilo problema, sad mi ide prva zima pa da vidim kakva je na snegu

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, rage_man said:

Meni danas stigle dve za pozadi, videcemo kako ce se pokazati
5b9e8ee42a6ada439a49ef896cc7dce4.jpg

 

Mislim da tim medium brendovima nemas greške bilo da je Kleber, Hankook, BF goodrich. Uvek sam za to da se da malo više para i uzme nešto bolje od Tigra,Matadora i ostalih "plastičnih" pneumatika.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, ISV_01 said:

ali da biram zimsku verovatno bi isao na BFGoodreach

Vozio ih na Stilu, nove, 3 sezone. Poklonio ih prilikom prodaje auta . Dobra guma. Isto je i sa Lassom 3, isto se ponaša kao i BF. Poručio sam 4-ku za Bravo danas, pa ću videti kakva je ove sezone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...