Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

16 minutes ago, Rasta said:

Je l' to iz ličnog iskustva, il' prenosiš nečija ... il' tek onako, da bi nešto rekao ? :)

Pod A. Profesionalna deformacija prodavca guma. I na semaforu gledam ko šta vozi. Kad čujem naše gumarske konzilijume ovde, i kad uporedim sa onim napolju-shvatim da smo tek u onih 5% vozača koji znaju šta je najpre  ispravna(nek je i najgora Ruska, Kineska...ali ispravna) guma. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok ako je tako. Ko što si i sam reko, forum  prepun stručnjaka, sve to dokono ... i onda kad dođeš da nešto pročitaš i informišeš se iz prve ruke, čitaš prazne tlapnje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

... pa mora guma da ih vadi... abac6a81c1bd2525593aa94fb073cbbd.jpg

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, neshtry said:

A za Kame oružani list emoji23.png

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 

Imas iskustva sa Kamom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo na Ladilacu 4x4

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, neshtry said:

Samo na Ladilacu 4x4

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Tast mi je menjao na Kalini 2007 god prosle god zimske Kame prva ugradnja posle 10 god i kaze da je prezadovoljan,vozio ih je striktno zimi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kama odlicna za Nivu sto kaze kolega. Mi imamo all season Kamu za nju i orobljavamo je nn stop.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već smo opservirali temu Kama guma više puta...
Dobre za jake zime i puno snega,nešto lošije u urbanim sredinama i jako glasne

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam već izabrao. BF Goodrich G—Force Winter 2. Po Auto Biltu od 20 testiranih na vrlo dobrom 6 mestu. Dobre za Aquaplane za kišu i bljuzgu.

 

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/23/2019 at 8:54 PM, Mix74 said:

Ja sam već izabrao. BF Goodrich G—Force Winter 2. Po Auto Biltu od 20 testiranih na vrlo dobrom 6 mestu. Dobre za Aquaplane za kišu i bljuzgu.

Koja cena? 

 

Ja kontam Kleber za zimu.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, Jim9 said:

A šta radite sa senzorima pritiska u gumama? Kupujete i za drugi set, gasite zimi ili prebacujete s jednog seta na drugi?

Vecina Fiat/Alfa/Lancia vozila koje ovde spominjemo imaju pasivne sisteme merenja pritiska u gumama, odnosno preko ABS senzora. Tako da nije potrebno nista raditi. Da napomenem i da meni to ne radi :D Vozio sam sa apsolutno praznom gumom, i nista nije javio. Takodje, dok sam testirao trap, menjao tockove, vozio malo sa 16, malo sa 17, cak sam jednom, samo jedan tocak stavio 16, ostala tri 17, i ni onda nista nije javio :D:D:D 

 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dekirs said:

Koja cena? 

 

Ja kontam Kleber za zimu.. 

Oko 6500 rsd.Neki moj rezon po mojim potrebama.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Jim9 said:

Ja imam novog Tipa, mislim da on ima senzore. Pošteno ne bih kupovao i senzore za drugi set.

image.thumb.png.c42afe98186b85e1c9a9a483ab89451a.png

 

Iz uputstva za novi Tipo. Pasivan sistem, ne bi trebalo da imas senzore u tockovima :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/23/2019 at 10:16 PM, Jim9 said:
A šta radite sa senzorima pritiska u gumama? Kupujete i za drugi set, gasite zimi ili prebacujete s jednog seta na drugi?

Ili ih nemamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

16ce celice felne i gume za to neka visa klasa...skoda karoq 2019 u pitanju...koje gume uzeti..inace letnje su 17" na alu felnama marka Bridgstone...pisao sam par strana iza pa reko da napisem opet da dobijem neki savet gde da kupim celicne flene tj komplet felna i 16" guma x 4...buduci da je vozilo novo staro mesec dana verovatno mora da se kupe bas Skodine felne pretpostavljam da ne postoje univerzalne ....vozio sam ( vozim i dalje ) Punta iz 2003 i kod njega je sve tako jedbostavno..ova nova kola bre ima senzor u kolima i da pokaze ko je prdno u kabini a kamoli za gume..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da su škodine , samo da su 95V6Jx16 ET43 5x112... A za senzore ne znam...

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

O čemu se radi. Uzeli su bmw m2 i mokru stazu i menjali gume na zadnjoj pogonskoj osovini.

Michelin i fabričke Continental gume su prošle naravno bez problema i bez ikakvih uzbudjenja.

Kao srednju klasu guma su uzeli Kumho, isto je prošlo bez problema ali ipak kažu da su Conti i Michelin imali dosta bolji -grip- i da se oseti razlika, prošli su stazi oko 1.5 sekundu sporije na Kumho.

E sada se dolazi do jeftinih, kako kažu -budget- guma. E zbog toga vredi pogledati klip, uglavnom i na najmanje stiskanje završavalo se okretanjem na stazi. I sa ugašenim traction controlom i sa upaljenim, skoro da nije bilo razlike. Probali su i nazad da stave conti a napred budget gume, ni to nije moglo da se vozi...
Nažalost nisu tačno rekli o kojim jeftinim gumama se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravoucenije: ako vam je auto dosadan, i samo kliza prednjicom - napred Michelin/Conti, nazad neki krs i voila, dobijate 'pravi' balans lol :D :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...