Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ako je x type, onda je samo prepokovan mondeo...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Berlinu 2017. sam video jedno 5-6 Jaguara XF Sportbrake (karavane), a ni jednu Giuliu npr.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I XE je baziran na Fordu, iako je Tata već bila vlasnik Jaguar Land Rover . A i Tata je bila otkupila Fordove patente vezane za x type...Zbog Forda ih ima u Nemačkoj e1f3efc381320fb91742105aa2672d22.jpg

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Mogu da potvrdim manje-vise to sto ovaj lik kaze za Falken FK510. Stvarno jesu udobne gume, imaju mekan bocni zid (to sam primetio bas pri montazi), a osetim to i u voznji ovako. Udobne ali uz jako velik nivo prijanjanja. Sto se tice tog osecaja za volanom, na nasim obicnim autima nije to bas tako kako on opisuje ovde, da je 'spongy feeling' i sta je vec sve rekao za subjektivan osecaj sa Falken gumama. Normalan je osecaj potpuno, ima dovoljno povratnih informacija i preciznost je sasvim dobra. E sad, nisam vozio svoj auto sa Michelin, Conti i GY, pa da mogu da uporedim, verovatno tamo jeste precizniji i direktniji osecaj. 

 

Meni na Alfi sa vec agresivnim volanom i jos Eibach Pro-Kit oprugama, stvarno ne fali preciznosti upravljanja, a dobro mi je doslo da malko kompenzujem nedostatak udobnosti ovako nekim 'meksim' gumama... 

 

Sve u svemu, mislim da komotnu mogu da preporucim Falken FK510 :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam Falken na Alfi...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko sam video po Asprovalti zaista mnogo ljudi vozi na zimskim gumama, I to ne samo naših srbindijanaca... ima puno tablica iz okoline, a bome i lokalnih, grčkih. Do duše oni furaju mahom conti i fuldu... Na par mečki iz D videh čak i ove naše prekrštene tajgerice ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle nekoliko meseci voznje Michelin CC+ na Stilu u 225/45/17 dimenziji mogu reci da sam odusevljen. Guma je odlicna i sjajno drzi u krivinama (meni veoma bitna stavka) pri vecim brzinama (jos uvek nisam proklizao dok je sa zimskim r15 to bilo kao dobar dan). Videcemo kako ce se ponasati zimi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Rasta said:

Kolko sam video po Asprovalti zaista mnogo ljudi vozi na zimskim gumama, I to ne samo naših srbindijanaca... ima puno tablica iz okoline, a bome i lokalnih, grčkih. Do duše oni furaju mahom conti i fuldu... Na par mečki iz D videh čak i ove naše prekrštene tajgerice ... :D

Jel ti prijatelju odmaras ili si dosao da gledas ljudima u gume :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, nit volim more, nit imam od čega da odmaram... :D Ovde sam najviše zbog deteta i žene, šta ćeš jbg. mora ponekad čovek da se žrtvuje radi mira u kući... :) Mada moram da priznam da mi se sviđa ovaj deo oko Olimpijade i stare Stagire, najviše plaža Sikia... 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem u DE i možda na skandinaviji...
Francuzi su lokal patriote, Englezi škrtice...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Rasta said:

Iskreno, nit volim more, nit imam od čega da odmaram... :D Ovde sam najviše zbog deteta i žene, šta ćeš jbg. mora ponekad čovek da se žrtvuje radi mira u kući... :) Mada moram da priznam da mi se sviđa ovaj deo oko Olimpijade i stare Stagire, najviše plaža Sikia... 

Uhvatio sam sebe kako na Tenerifama gledam na parkingu ljudima u gume , a do sad sam odmarao kao svi normalni ljudi :D 90% celestonke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar uzeo a3,kaze brate kupio covek gume prosle godine nove.Sara stvarno dobra, al dzaba 2010god.Pre nego sto sam kupio mikru,gledao fabiu i ponosni vlasnik kaze ovako:Gume su znaci prva liga, svuda izlazim zimi,wintera 2007god :D Mnogo ljudi gleda samo saru kakva je,za leto misle da im sara gotovo i ne treba.

Edited by danijel55

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, i ove što sam skinuo sa zadnjih točkova kad sam onomad montir'o trouglaste kineskinje, sava eskimo 3, imale su šaru 90%. Al dot 09 jbg, zato sam ih i zamenio pred put... Realno nikad problem sa njima nisam imao, i sigurno bi ostale 

nazad još neko vreme jer punta vozim samo po lokalu... Al eto, nakon cele decenije se desilo da krećem negde malo dalje njim, pa reko da ne pravim sebi probleme bespotrebno...

18 hours ago, dellas said:

Uhvatio sam sebe kako na Tenerifama gledam na parkingu ljudima u gume , a do sad sam odmarao kao svi normalni ljudi :D 90% celestonke

Pa to ti kažem, nije da sam sad baš sprovodio neku detaljnu inspekciju, nego dok donosim peciva i bakaluk  do apartmana ždrakam okolo šta sve ljudi voze, a mi već više od decenije u puntakisu ... Prosto se obradujem kad vidim poneki sa GR tablama (naše desetke ne računam, njih ima k'o pleve) :D

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, rage_man said:

Jel imao neko iskustva sa  Riken All Season gumama?

I generalno, kakve su Riken gume?

 

Super,ja ih vozim godinama.To je pod uslovom da si porodican covek:-)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Super,ja ih vozim godinama.To je pod uslovom da si porodican covek:-)?

Od pre 10 meseci ful porodican
Jel bas all season ili neka druga varijanta?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, rage_man said:


Od pre 10 meseci ful porodicanemoji6.png
Jel bas all season ili neka druga varijanta?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Zimske i letnje, ne znam da postoje univerzalne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje. Riken Allseason. 

Ne obećavaju nešto. Voleo bih da iznenade makar nečim. 

On 19/07/2019 at 2:22 AM, dellas said:

Jel ti prijatelju odmaras ili si dosao da gledas ljudima u gume :D

Pod B!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' to iz ličnog iskustva, il' prenosiš nečija ... il' tek onako, da bi nešto rekao ? :)

18 hours ago, rage_man said:

Jel imao neko iskustva sa  Riken All Season gumama?

I generalno, kakve su Riken gume?

 

Riken=Taurus=Tigar

17 hours ago, neshtry said:

A za Kame oružani list emoji23.png

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 

A za Starfire (ex Trayal), potvrda o služenju vojnog roka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...