Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Sigurno nedopumpana. Ako je auto kupljen pre kraja 2015 nije imao senzor za praćenje pritiska u gumama, negde je pokupio neki šraf, guma ispustila, vozio je brzo auto putem, i popustila tu gde je trpela najveći pritisak.

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema lase grinvejz na stanju, a moram da zamenim i zadnje gume pred duže putovanje ...

 

Taze sava perfekta ili bajati dunlop sp2 (stari dot, '14) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez razmišljanja svežu gumu stavljaj...

Nova guma je pravilo kog se bez izuzetka pridržavam, makar bio i jeftiniji model. 

 

Evo jedno moje iskustvo od pre mesec ipo dana. Stavio sam u oglas 4 stare gume 205/55 R16, Nokian, mislim da su kupljene 2015.godine. Šara je bila oko 6mm, negde čak i više. 

Stavio sam cenu 40e za sve četiri, iako znam da po oglasima cene idu dosta više. Sigurno me je 5 ljudi zvalo da ih uzme, ali nikad nisam bio kod kuće, dok se nije potrefilo da dođe jedan momak da ih pogleda. 

Mercedes, on u odelcetu, neki menadžer u banci, a ja u trenerci onako odrpan, nikakav, gledam gume na njegovom autu koje izgledaju kao trkački slik. :huh:

I sad, njegov stav prema meni je takav da me gleda sa visine, još davajući zamerke na gumu što nije mlada itd...

I na kraju me pita da mu spustim cenu, i ja mu dam za 4000 dinara sve. U trenutku pomislih da mu ih poklonim, jer mislim se vidi se da nisi siromah, ali u duši si čista beda. 

Znam da ljudi teško žive, i bore se na sve načine, ali nikada neću razumeti one koji voze dobra kola, u ruci telefon od 1000e, žive na visini, ponašaju se kao da su klasa, a ne mogu jednom u 4-5 godina da izdvoje 20 hiljada za 4 nova Tigra. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je njegova deviza: "Bolje cijeli život živjeti kao milijunaš, nego jedan dan u bijedi", a izdatak za 4 nove gume ga deli od bijede :lol:

E moj Banjo, svašta imaš da vidiš, sam znaš. Imaš i malo drugačiji slučaj, ljudi puni para, imaju 5 stanova koje izdaju, a vozili su Zastavu 10 na plin, dok žena nije dobila službeni auto, pa sada njega arče. To je kuma od moje žene i njen muž, ja to ne mogu da shvatim, al jbg, nismo svi isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko može da mi pojasni o čemu se ovde radi ? Jedna pored druge na sajtu kemoimpeksa dve save perfecta, ista cena, iste oznake, a jedna nosi ocene F/C a druga C/E ? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa reko' kemoimpex, ne treba link ... ;)

 

enivejz, na preporuku drugara/vulkanajzera poručene dve trajengl/šandong, pa će vidimo kako će se pokažu ...  :D

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro sad, užasne ... jesi li ih vozio ili prenosiš tuđe utiske, ili su užasne jer su made in prc ? 

 

Enivejz, kako već reko' gume su poručene, cenim da će ipak biti abgrejd u odnosu na 10 godina stare sava eskimo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, nije da ti ne verujem, hvala ti što si iskren ... ;)

 

Ali nije ni da ne verujem svom drugaru vulku, kaže namontirao ih se i na većim i jačim autima i voze ljudi i ne žale se ... Tako da cenim da će ipak biti bolje nego ove koje su sad na točkovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što se neko ne žali, ne znači da su gume dobre, ili čak bezbedne... Samo znači da nisu bili u prilici da im život zavisi od toga.

 

...ili se možda baš zato i ne žale - više ih nema :P

Edited by McSteel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako kojim slučajem sticajem srećnih okolnosti i božjeg proviđenja preživim put, imaćete još jedan info iz prve ruke ... :lol: Mada unapred moram sebe da deklarišem kao izrazito nezahtevnog korisnika, tako da sam gotovo ubeđen da će rivju biti pozitivan ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Rasta said:

Da li neko može da mi pojasni o čemu se ovde radi ? Jedna pored druge na sajtu kemoimpeksa dve save perfecta, ista cena, iste oznake, a jedna nosi ocene F/C a druga C/E ? :huh:

Ako malo bolje pogledaš, verovatno su to oznake za potrošnju goriva i prijanjanje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, gile smederevo said:

Ako malo bolje pogledaš, verovatno su to oznake za potrošnju goriva i prijanjanje. 

Mislim da je čoveku jasno šta su te oznake, ali ne i zašto naizgled postoje dva po svemu identična modela guma, samo različitog otpora kotrljanja i prijanjanja...

 

Možda je jedno novija revizija? Ili je bio pogrešan unos pa umesto da izmene postojeći, ubacili još jedan greškom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za različita tržišta, ima različitih specifikacija sastava gume. Verovatno je ponuda, tj cena gume svaki put imala jak uticaj na izbor uvoznika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je nov model, ne znam da li je imao neko iskustvo sa njom.A tu Savu je ovde neko koristio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tigar je jos neproveren tj.samo sto je izasla guma pa nema iskustva iz prve ruke jos a ta Sava je vazila za losu gumu, u smislu da nit je zimska za zimu niti letnja za leto. Sigurno je imao neko pa ce reci svoje iskustvo, ja nisam.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista šara na Tigru kao na Mišlenu

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E video sam jednog Saab-a sa italijanskim tablicama na moru i imao je Tigar UHP gume :D 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, horvat said:

E video sam jednog Saab-a sa italijanskim tablicama na moru i imao je Tigar UHP gume :D 

"Saće"  i kod nas da viđaš gastoze što dođu u goste i voze bmwmećkaaudi pa im neplanirano ispalo da ovde kupe neke Riken gume jer Bože moj gore nisu stigli, rade ljudi inače bi metno samo Michelin.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam stigao da slikam juče kod mene u kraju, novi neki Jaguar limuzina, nešto ala Audi A6 po veličini, a vozi ćoek zimske gume, vidi se po šari sa 5m, zato sam i primetio, sevaju pahulje na sve strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...