Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Pazario sam Tigar HP 185/60/15, kad može baja na A6, mogu i ja na ovu moju zver.
4210din plus montaža, demontaža, balansiranje i ventil 650din. I još garancija godinu dana na oštećenja.
I 200 din čast za pivo. Uredno vraćene vezice na ratkapne, spakovane zimske u kese i gepek. Ja prezadovoljan uslugom.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje za iskusne forumase... Resio sam da uzmem nove letnje gume za Fiat Punto 1.2 8V. Vec sam se odlucio za Tigar, ali me muci dimenzija koju da stavim. Da li fabricku 165/70R/14 ili 175/65R/14??? Vulkanizer mi kaze da se ova druga dimenzija, navodno, vise stavlja na Punta kada su u pitanju letnje gume, a da je ova fabricka bolja kada se stavljaju zimske. Znaci, potreban mi je savet sta da stavim. Do sada sam imao fabricke dimenzije, dakle, 165/70R/14, najobicnije felne. Ja sam tradicionalan tip, pa sam vise za fabricku, ali me zanima vase misljenje. Sta dobijam/gubim ako bih stavio ovu drugu dimenziju??? Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može taj vulkanizer da priča šta hoće ali da je pravi vulkanizer, rekao bi ti “ide ta i ta dimenzija” i kraj...

Čuj to, ljudi više stavljaju za letnje gume to a za zimske to. Da je rekao za zimske uza dimenzija pa ajde. Verovatno su skuplje gume te sto nisu po fabrici..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz nekog razloga ne mogu da otvorim link, ali nema veze. Sa 165/70R/14 nema greske. Koliko znam, to je osnovna velicina za Punta. Hvala na savetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti skrinšot za 2005. godište

 

03cde274fa1865536b6b64cca6cb7133.jpg

 

 

Edited by neshaoct
popravio sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

stim sto ova tabela nije bas tacna, kod mene na sportingu 1.2 16v 2002god fabricka dimenzija je 185/55 r15

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, voodoons said:

Verovatno su skuplje gume te sto nisu po fabrici..

...nisu. 175/65 je najjeftinija 14ka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prošao bez problema sa 185/65 R14, samo su upisali i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/28/2019 at 8:58 PM, neshtry said:

03cde274fa1865536b6b64cca6cb7133.jpg

 

Najmanje cetiri greske u tabeli

Ne postoji 1.3 16v oznaka, Ne postoji 1.7 16v motor. Ne postoji 1.9 td oznaka. Sigurno nemaju svi precnik diska 13

 

On 5/28/2019 at 9:22 PM, YUgisa said:

U inat bi stavio 175/65 :D

 

Prosao tehnicki pa se sada qrci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutinac said:

Najmanje cetiri greske u tabeli

Ove genericke tabele po netu nikad i ne uzimam za ozbiljno kada trazim neki deo. Lepo u se i u svoje kljuse, sto se grupacije tice tu je fabricki eLearn, specificiran ceo auto u sitna crevca - svaka verzija do najsitnijeg detalja, za samostalno odrzavanje "must have" softver. Ne znam ni sam koliko puta sam do sada, za ovih preko deceniju voznje Fiata, cuo pogresne informacije od prodavaca na raznoraznim mestima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala baš...
A piše i u uputstvu, pozadi na kraju, a svi ga mahom imaju... A ima i na forumu

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/29/2019 at 8:57 AM, Milutinac said:

Prosao tehnicki pa se sada qrci :D

 

Hahahahahaha :D Prosao sa 175/65 R14 gumama na autu koji nikad nije ni imao 14ke i "tako" siroku gumu :D Nisam uopste siguran da bilo ko ima 13 inca disk, posto je to 330mm sto nije bas standard ni u trenutnoj Fiatovoj ponudi :D Onaj sa 13kama felnama ima verovatno 240mm disk.

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, YUgisa said:

 

Nisam uopste siguran da bilo ko ima 13 inca disk, posto je to 330mm sto nije bas standard ni u trenutnoj Fiatovoj ponudi :D Onaj sa 13kama felnama ima verovatno 240mm disk.

 

A pa da...kao da nisam vidjao koralke na puntu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaze 240 mm - samo najslabije verzije 1.2 8v, ostali vece. Podatak iz gornje tabele od 13'' (330 mm) za sve verzije Punta je u najmanju ruku neozbiljan. To ne ide ni na mnogo jaca i teza vozila (npr. iz grupacije Delta 2.0 i 1.9TT imaju 305mm, ako se ne varam).

U verziji eLearn koju imam, postoje podaci od Mk2b, tj. za verzije Punta od 06.2003. - generalni podaci za kocioni sistem:

sUntitled.thumb.png.ac3fba0f146ee8d330fcbe7faf97911f.png

 

Prednje kocnice (precnik diska, nominalna sirina, minimalna sirina, podaci za klesta,...):

fUntitled.thumb.png.8c5092dd1d9aca0c9895645c27a027cc.png

 

Zadnje kocnice (podaci za dobose):

rUntitled.thumb.png.c898eee66abc8f3686329ddb3fece83d.png

 

Da ne bude totalni off - isto to ima i za gume :lol: (kao i za svaki detalj na autu, sa sve procedurama, dijagnostikom, ozicenjem, semama, sta vam padne na pamet).

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...