Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

9 hours ago, neshtry said:

Ajd pogodite od koga ja kupujem gume, a ne plaća se poštarina ...?

Pored besplatne poštarine neki smo dobili kese za gume, karticu za popust i strugač leda. :secret:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam išao u jednu ozbiljniju šetnju po kraju. I zagledao sam gume na parkiranim automobilima.
Video sam baš ono što sam očekivao. 70% su na zimskim ili all season gumama. Od istrošenih do novih. Low cost brendova ima baš dosta. Tigar i sava se dosta furaju na 16+ inča felnama i to na ovim skupljim automobilima.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, nisam dugo (10-ak dana) posećivao forum, kad ono dobismo insajdera - @Nidza Savin .

Elem Nidzo, imam nekoliko pitanja za tebe ako si voljan da odgovoriš.

1) Koji bi bio tvoj izbor premium guma (ne sportskih) ?

2) Koliki je po tebi vek i vremenski i u dubini šare za dotične premium gume (tj posle koliko godina bi ih menjao iako imaju dovoljnu zakonsku dubinu šare ili minimalna dubina šare po kojoj je guma još uvek vrlo bezbedna)?

3) Tvoje mišljenje o Hankook gumama.

4) Čime tretirati (mazati) gume da bi se usporilo njihovo starenje dok čekaju svoju sezonu da se voze.

Hvala unapred.

 

 

Edited by neshaoct
tehnički edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kosta Smosta pozdrav kolega, inace odlican ti je nick.

 

Nisam insajder, u tom smislu. Stavise, kazao sam da sam godinama radio na ino trzistu kao podrska i marketing i digital support ovima sto prodaju gume i prave ih :)

Tu sam naucio nesto o gumama, ali ima drugih kolega koje to i bolje znaju, mislim to o samim tehnickim stvarima u vezi sa gumama. Ono sto sam ja radio jeste upravo bilo da se te gume probiju do vas, da se online putem rasire po netu, izmedju ostalolg publikacijom testova, organizacijom istih, ucestvovao sam i u kreiranju jednog od poznatih sajtova za testiranje samih guma, odnonso koji prikazuju njihove recenzije.

Vise ne radim u toj industriji. Takodje, moje tehnicko ili inzinjersko znanje o gumama ne postoji, jer se nisam time bavio. Vise se odnosi na to sto sam cuo od kolega ili video da je slucaj za pojedine gume. Za jedno od ovih pitanja (cime mazati gumu), pitacu kolegu u Svabiji, koji radi u jednom od najvecih magacina tamo za skladistenje tih nasih guma, pa verujem da nesto zna.

 

A na ostalo, to je vec nesto poznato, a nesto je nase licno misljenje:

 

1. Pirelli, Continental, Miselinko (ovo je barem lako, barem meni)

2. ovo je pitanje uslovljeno vremenskim uslovima. Dobra premium guma moze sigurno 5, 6 godina da drzi svoja svojstva, ako se ne arci u nehumanim uslovima za gumu. Sest sezona je plafon, posle toga i vrhunska guma, kljucna je rec guma ili njen sastav gubi prbovitna svojstva. To jos uvek ne mora biti kriticna tacka za zamenu guma, ali trebalo bi imati u vidu da vec nakon seste sezone uglavnom gume polako pocinju da menjaju svoja svojstva, i nisu vise onako "spremne" kao pre. Naravno, ovo ne mora biti pravilo, takodje kod premium guma, ako se ne prelazi puno km, i ako se gume pravilno skladiste, sve ovo moze biti duze.

3. Mislim sve najbolje o Hankoku, ali tu bih onda uvrstao i pomenuti gore Vredestain, kao i pojedine modele Toyo guma :) Stavise, ovo su sve odlicne gume!

4. za ovo poslao pitanje nekadasnjem kolezi, pa cemo videti sta kaze (i mene zanima)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista je marketinška tehnologija kao i za predstavljane drugih stvari, za koje sam ja kompetentan, pa znam da si u pravu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nije bitno da li sam u pravu, to ni nije poenta, cesto sam i u krivu :) Zenu ako pitate mi, to sigurno :)


Ali, znas, to je kao kad se Opelas kune u Opela, a Fiatista u Fiata. Ima li puno razlike. Ima. Ako vozis mercedes e klase ili novog Leksusa.

 

Zna se od cega se pravi premium zna se da i midle range i low budget mogu ubosti dobar auto, dobre patike, dobru gumu. Ali ici dalje od toga sa haiku poezijom i himnama

na racun nekog midle i low budget-a nije preporucljivo. I to je to. Vec je neko gore to rekao. Za nase uslove sve te gume su u redu, a ako se moze najbolje je premium ili najblize premiumu (Hankok, Fulda neki modeli, Toyo itd).

 

Nema tu puno pameti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma svima je jasno to za premium... Srednja klasa i klasa"jel može na rate" su zanimljive ljudima... Ni Mercedes nije kao što je bio...

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...