Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

12 hours ago, horvat said:

Hahaha, unapredjene :lol: Vrh :D 

 

Mislim da ce tebi posle 11 godina, bukvalno bilo koja nova guma biti ogroman skok :) 

 

Pomenuta sava je UHP2model, ako dobro vidim, za Z10 postoji samo perfekta i intensa HP... 

 

Potpuno se slazem sa svim sto su kolege gore napisale za Savu UHP2 (planiram da ih kupim sebi sledeci mesec), ali ako nije bas taj UHP2 model, mozda ne mora da vazi isto?

 

Nemam iskustva sa Savom UHP2, ali imam sa drugim Savama pa ako vazi isto onda sumnjam u iskustva sa UHP :D Tako da verovatno ne vazi isto :D A ovi sto nisu sigurni da li Sava ili Lassa, vi uzmite Tigar, barem znate na cemu ste :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni Sava UHP loša, iako je bila u lošem stanju (šara počela da se kruni, jedna čepovana, druga imala klobuk, ostale dve onako) - držala je auto kao na šinama. Međutim, čim sam ih skinuo sa felni, i one dve koje su bile čitave, bukvalno se raspale, a DOT 1015 na sve 4. Videću u narednom periodu da li je kvalitet UHP2 ostao na nivou UHP. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Martin said:
Nije ni Sava UHP loša, iako je bila u lošem stanju (šara počela da se kruni, jedna čepovana, druga imala klobuk, ostale dve onako) - držala je auto kao na šinama. Međutim, čim sam ih skinuo sa felni, i one dve koje su bile čitave, bukvalno se raspale, a DOT 1015 na sve 4. Videću u narednom periodu da li je kvalitet UHP2 ostao na nivou UHP. 

Bogami....rimljani dobru gumu pravili 1015te

 

Sry za off

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok, janezi bre! 
I pazi ovo - proizveli u desetoj nedelji (sedmici) 2015. godine. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, MS PK said:

Ti posto ne vozis kola mozes komotno odmah sve 4 wintere da stavis i zdravo. Sve mu jedno koja je guma kad stoji u mestu :D

A može i tako ...:D  U stvari, u zadnjih 5 godina je bilo skoro tako, napred tajger vinter 1, pozadi sava eskimo 2.

 

Ništa onda, odo ja da poručim dve lase za napred, da poštedim malo ove nove vinter 1, a nazad će ćutnu save još malo ... I tako sam u prethodnih godinu dana prešao bajsom ~ 10K, a zastavom do sad rekordnih 2680 Km ... :D

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Ebeš mi sve, ko lud ovde , ko normalan. Pitaću popodne unuka šta mu se više sviđa, Lassa ili Tigar. Tigar asocira na opasnost, avanturu, misteriju a Lassa na lov, uzbuđenje, neizvesnost.
Ja bih kupio 2 od jedne i 2 od druge, neizvesna trka

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sava UHP je imala problem sa preteranim trosenjem, to su sve sredili na UHP2. 

Naravno ako se auto przi svaki dan onda nema pomoci koja god da je guma :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, dekirs said:

Savu naravno :D

 

Nista ja tu ne bih dirao. One su kao vino sto starije to bolje :D

Nisam znao da imamo i enologe ovde :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto vecinom kazu kolege lassa je jedno 2 klase ispod save, bolje mozda uzeti tigar umesto lasse, dodas malo parica na tigar i uzmes istu ili losiju gumu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li postoji neka guma, koja je osetno bolja od Save, ali opet i osetno jeftinija od premiuma (goodyear, michelin, conti)...?

 

Ono sta po ceni upada otprilike u tu kategoriju su: 

 - Semperit Speed Life 2

 - Fulda SportControl 2

 - Hankook VentusPrime 3 K125

 - Vredestein Ultrac Satin

 - Falken Azenis

 - BF Goodrich G-Grip

 - Uniroyal RainSport 3

 - Barum Bravurius 5

 - Kleber Dynaxer UHP

 

Po testovima, i tyrereviews, meni to sve deluje ili zanemarljivo bolje od Save UHP2, ili cak i losije u nekim aspektima... 

 

Najbolja guma po svim testovima, GoodYear Asymmetric 5 je 10.500 rsd, Sava UHP2 oko 5.800 (225/45 R17).

 

Ispada da nista izmedju toga ne vredi uzimati? 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A stvarno šara na unirojalu je extra

Imam jednu u razervni u alfi, full sized

 

7a808d6bc3718da4b47916c6c7a5d6b8.jpg

 

 

Edited by neshaoct
sredio sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepa sara :) To je jako bitno za gumu :P

 

@Vicent je pobedio sa komentarima :)

 

Summa summarum, ovde imamo Sava UHP i Lassa-Barum lobi, ko ce pobediti, jos je niezvesno.

 

Pripadam ovom delu koji, namesto Save krave ;), glasa za Barum, Lassa best buy :)

A kolegama, koji vise volem Savu, svakako pozdravljamo :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste bitna sara, ja uvek trazim gumu koja ima sto vece blokove na spoljnoj ivici posto to pomaze performansama u krivinama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, Nidza Savin said:

lepa sara :) To je jako bitno za gumu :P

 

@Vicent je pobedio sa komentarima :)

 

Summa summarum, ovde imamo Sava UHP i Lassa-Barum lobi, ko ce pobediti, jos je niezvesno.

 

Pripadam ovom delu koji, namesto Save krave ;), glasa za Barum, Lassa best buy :)

A kolegama, koji vise volem Savu, svakako pozdravljamo :)

 

Barum se nije bas nesto proslavio ako je suditi po testovima. Bravuris 3(37.) je za tri mesta bolja od Tigra(40.), dok je Sava UHP2 na 17. mestu. Uzeo sam Lassa zimske nove prosle godine (2018), nit smrdi nit mirise -_-

Zaboravih evo sajta sa svim testovima https://www.tyretests.co.uk/

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj sajt koji saljes se u digital marketingu prave kao deo content marketing strategije, cilj je korisnika dovesti da napravi traffic, odnosno posetu, plasirati mu vesti o gumama, istrazivanja, svega da bi sajt s kljucnim recima mapirao i napravio posetu. Pre toga sajt dobro (on page) optimizovati na odredjenje kljucne reci kako bi organskim putem na kw tire reviews i slicne doslo sto vise saobracaja, potom se plasira i opcija da se izvrsi kupovina guma. Smisao citavog sajta je bila da se zapravo u odredjenom procentu napravi konverzija i traffic na sam prodajni, retail sajt. Ima ih jos> http://www.tyrereviews.co.uk/

 

I zaista mi nista ne znace ti sajtovi :) Ni testovi tako plasirani. Vise mi znaci ovo iskustvo koje si napisao tvog licnog utiska ponasanja na putu :)

 

Barum je odlicna guma veruj mi :) Za tu kintu, super...A i Sava je ok, ajd da nde budem zakeralo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam zimske Hankook montirane pre 5 meseci. Odlične! Buraz montirao isto Hankook letnje, odlične. Vozio sam Mareu na Verdestain zimskim, prešao sa njima 60000km! Odlične. Sve je to uglavnom gradska vožnja, tako da su odradile odličan posao.

Meni je dilema sledeća. Dal kupovati set letnjih pneumatika da bih sa njima prešao 2000-2500 km u letnjoj sezoni? Tačnije Jun, Jul i avgust. Ono, dam 22000 din za tu kilometražu?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, gile smederevo said:
Ko da neshtry radi u Kemoimpex-u, a ne ja. default_biggrin.png

Zezam se na račun toga što kod nas sve mora da bude zvezda-partizan, partizani-nemci odnos...čim savisti preteraju, ja obrnem...
A i gde si ti Gile kad je frka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...