Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Najcrnje je sto je tada to ime vazilo za najpoznatijeg vulkanizera i sad je za neke on ime, a ja tad bez nekog vozackog iskustva i zbog imena se upecao...

Pre dve godine opet pocepam na istom mestu letnju gumu od 7mm sare (skoro pa nova) dva dana pred polazak na more, naravno da sam je bacio i uzeo druge dve.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao sam gore koji je Continental u pitanju, jer je npr. PremiumContact koju sam ranije vozio bila vrlo mekana i imala neverovatno tanke bokove (zato je i bila udobna), s druge strane EcoContact vazi za plasticniju... I kada urade krpljenje boka, ostaje pitanje da li ce i koliko to drzati, da li ce negde popustiti kada najmanje treba, ostaje pomenuto pitanje balansiranja - sve sto postovane kolege vec rekose.

Nevezano konkretno za gume, ali kod dosta "strucnjaka" svasta moze da se okrpi. Samo sto cesto zaboravljamo sitnicu, da cemo sutra mi (a ne oni) u tom autu voziti svoju porodicu, krenuti na zahtevniji put, more, i sl... Ili negde sami pozeleti da se malo brze provozamo po krivinama za svoj gust.

Naravno da se svi trudimo da ustedimo gde mozemo, jer nam je standard takav kakav jeste. Ali uvek ponavljam da je guma jedini kontakt vozila sa podlogom, velicine sake. Uz kocnice i sistem upravljanja, stvar na kojoj nikada ne treba stedeti. A pogotovo na iole vecim i brzim vozilima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato uvek treba uzimati XL gume, kod njih ne popustaju bokovi tako lako...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/7/2019 at 10:07 PM, nidza said:
Trese jer je bok oštećen, neujednačen. Desi se i fabrička guma sa anomalijom, na balansu savršena, na autu užas. To može samo da detektuje Hunter mašina koja testira gumu pod opterećenjem.

Ti nema sta da testiraš, znaš zašto imaš problem i kako se rešava. Pozdravi drugara vulkanizera, i pokloni mu gumu da on izgine negde sa njom.

Kakve veze ima što jednom članu trese auto i odkud znaš da mu je bok neujednačen sa članom kome je isečena guma? Ili sam ja nešto propustio?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/8/2019 at 11:53 AM, Ticma said:

Zato uvek treba uzimati XL gume, kod njih ne popustaju bokovi tako lako...

XL je bila ali eto... svi me ubedjuju da je to uradjeno dobro, da rasekotina nije bila velika i da se to radi. Da je bila u kontra smeru ne bi moglo da se uradi. Najgore sto ove gume nema u nabavci. Cak ni kod proizvodjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/8/2019 at 12:08 PM, knezevic76 said:

Kakve veze ima što jednom članu trese auto i odkud znaš da mu je bok neujednačen sa članom kome je isečena guma? Ili sam ja nešto propustio?

Pomešao sam postove očigledno. :)

 

Učinilo mi se da trese nakon krpljenja, što je u principu očekivano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako to izgleda danas posle intervencije. Bubca nema niti nekih deformiteta. Rez je iste sirine. Manje od 1.5cm. Nije flekovana sa spoljne strane ali je zalivena.

 

4MyRZ.jpg

 

 

Edited by neshaoct
popravljena slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze periodicno da se pogleda. Kazu ako ne iskoci bubac u par dana, najverovatnije i nece. Gledao mi jos jedan vulkanizer. Kaze sve ok. Lepo odradjeno, vozi. Sam ih je uradio na desetine i kaze nikad problem. Zeznuti su kaze poprecni rezovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/7/2019 at 5:02 PM, shakalkv said:
Jesu eco kontakt. Izgleda da je neki ivicnjak odradio poso. Mada, i cale je parkirao u nekom blatu... pa ko zna dal je tu necega bilo. Pa ljudi sta moze da se desi sa gumom osim da ispusti mozda na tom mestu, ne verujem da.moze da se raspadne u trenu ili da explodira.

Koja eco contact?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/7/2019 at 4:33 PM, Ivan said:
Sto mi je ovo poznato dark_lol.gif . Zavrsio sve sa bankom, pa cekao 2 meseca da obrisem hipoteku. 
Zar nisu poceli da postuju minimum procesa rada? Ja sam kod ovih "mojih" sve zavrsio pre 3 nedelje, cim su startovali. Cisto da imas info, izvinjavam se za off.

Conti, piše...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam video mislim da u Planeti guma imaju po komadu za oko 11000rsd 205/55/16...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam dve na autu, treba da ih skinem ovih dana, dobra je sara ali je dot 13. Ako te bude zanimalo slikacu ti. Uzeo sam sve 4 nove za taj auto.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas uzeo 8 komada Vredestein sportrac 5 i vidim da je sto se tice mokrog u A klasi, na sajtovima sam gledao mada u drugoj dimenziji i bese B ali eto, mozda se nesto tu popravilo. Montiracu ih tokom sledece nedelje pa javljam utiske
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brend je iz Holandije, mislim da se tamo i proizvode, al sad da li imaju neku fabriku u jeftinijim zemljama, moguce, ali (ja bar) ne znam...

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim u Mađarskoj... Ali nije ceo asortiman ni u Holandiji ni u mađarskoj...

Bf Goodrich ih ima većinskim paketom od 51%,pa sad....

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde se proizvode ali po testovima a i iz mog prethodnog iskustva vidim i znam da su se dobro pokazale.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...