Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Prica o izboru dimenzija guma prebacena je u odgovarajucu temu (prilicno je vec tamo ranije ispisano, apropo pitanja):

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, djomla said:

Lepo ja kažem emoji16.png

Pa se vi zezajte sa kosmičkim silama i letnjim gumama.. 1007e7dc52d2392237689ff656f13153.jpg

 

 

Ma njemu bitno da ne vidi belo, za ostalo ne brine. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima još ceo april i maj,kao da bi bilo prvi put...

 

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo da se javim evo sam kod vulkanizera...moram da menjam ko ce da ceka jos da otopli ...nek pada sta oce briga me . Punto je mocna zverka po bilo kojim uslovima samo ga zakljucam i odem sluzbenim i bole me

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, bane1321 said:

Barum Bravurus 5hm??

Pogledaj kako je prošla na testovima za dimenziju koju tražiš. Nešto se ne sećam da ih je bilo među prvih 10, vidi i razliku u ceni kad ih uporediš npr. sa nekom Fuldom, Hankook jer mislim da su ove dve što sam naveo bolje a ne verujem da su mnogo skuplje od pomenutog Baruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo što hankooka u mojoj dimenziji nema!

Imam izdrndanu dimenziju, 205/60/16...

U ceni do 8000 su Tigar, Sava, Lassa I Barum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imam LASSA,a Sava je popularnija na forumu.Meni je bilo dosadna stalna reklama Sava guma i forumu i kod pridavaca i uzeo sam LASSA u inat i zadovaljan sam...Tiha,dobro drži u krivinama i na vlažnom,nešto lošije koči na vlažnom,ali se brzo adaptiraš...

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Samo što hankooka u mojoj dimenziji nema!
Imam izdrndanu dimenziju, 205/60/16...
U ceni do 8000 su Tigar, Sava, Lassa I Barum
Kolika bi razlika bila ako bi isao na 205/55/16?

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sava ti je Mishelin,LASSA Brigstone pod brend....

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sava je ustvari Goodyear podbrand. 
Jeste,Goodyear je u pravu si

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo obratite pažnju kada kupujete polovne ali i nove gume.

 

pre mesec dana sam preko KP portala za kupovinu našao 4 komada polovnih letnjih pneumatika u dimenziji 215/50/17 - dva komada Tomket i dva komada Torque (ili Mirage). Tomket u odličnom stanju a Torque onako, može da prođe. Sve zajedno 100e. Bile na felnama. Naravno, pre montaže, nije mi palo na pamet da zavrtimo da vidimo kakve su. Montiramo mi sve to (vulkanizer u Meljaku na Ibarskom putu, prekoputa Idee), ali jedan točak nije mogao da se lepo balansira jer "kriva felna" i sa takvom ne balansiranom gumom putovao od Meljaka do SM. Znači, preko 100 trese se volan da nije prijatno voziti. Naročito kada se koči malo odlučnije. I samo trese volan, ne papučica kočnice!!!!

izbalansiram ja tu gumu, sa 110 gr. Probam na otvorenom putu - nivo vibracija se nije smanjio. Izbalansiram sve 4 u servisu Vulco u SM i kaže mi da dve Tomket imaju lateralno kretanje (krive), jedna felna ima malo otklon, ali nije za ispravljanje. Nazad sa Torquom ista situacija - jedna guma dobra, jedna ima lateralno kretanje (kriva) i felna malo radi ali nije za intervenciju. 
 

Krenem u NS kod vulkanizera kod kojeg mogu da ispravim felne i uradim balans, znamo se lično, uzeo slobodan dan na poslu da konačno utvrdim zašto ne mogu da izbalansiram gume nakon skoro mesec dana. Rezultat: obe Tomket gume krive (DOT 2018, zdrava guma, mekana, miriše na novo) i jedna Torque takođe (Torque su DOT 2017, ali su plastikaneri, zaista za izbegavanje, Tigar je svemirski brod za to, kao nova se vidi da je plastika). Ispravim samo dve felne, jer druge dve su odlične. Tomket metnem nazad, a Torque napre i vibracije se smanjile na neki prihvatljiv nivo. Takođe i prilikom kočenja nije toliko tresao volan. 
Zovem prodavca, zahtevam reklamaciju i prihvatio je da vrati pola para (naravno i ja njemu te dve krive gume Tomket).

 

Sledeći dan, odem u BG i u renomiranoj vulkanizerskoj radnji u BGu kupim dve Save UHP2 u dimenziji 215/50/17. Obavim šta imam po BGu i krenem nazad za SM. Izađem na AP, kad ono - eto opet trese volan. Dignem auto na klocne, ubacim u treću, gledam i ne verujem - levi pneumatik prav kao strela, a desni kriv. Zovem prodavnicu, kažem šta je problem, dođem sledeći dan, meću oni na Hunter na kojem se jasno vidi da je pneumatik kriv. Vrte oni gumu, ponovo balansiraju, opet kriva. Na kraju, dobih novu gumu i toeto.

 

Tako da - kada vam balansiraju novu ili polovnu gumu, slobodno posmatrajte kako se ponašaju felna a naročito pneumatik u toku balansiranja. Pneumatik može da radi gore-dole i to se ispegla na putu i nije toliko strašno. Lateralna iskrivljenost-ma koliko velika bila, lako je uočljiva, oseti se i nemože se isparviti nikakvom metodom. I da je felna malo kriva, u granicama normale, pneumatik ne sme da mrdne!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Samo što hankooka u mojoj dimenziji nema!
Imam izdrndanu dimenziju, 205/60/16...
U ceni do 8000 su Tigar, Sava, Lassa I Barum
Lassa Driveways i nema brige. 6100 po gumi a za te pare tesko da ima veliki izbor i bolja guma.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...