Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Pre neki dan videh matorca u RAV 4 novoj sa Tigar Autobot gumama… Taj auto je bio preko 20000!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/9/2019 at 8:57 PM, neshtry said:
Ode i kupi šta mu daju na administrativnu zabranu ili odloženo plaćanje,ne žive svi u bgd jbg. ...

Cemu to, primecujem u zadnje vreme sve cesce to vama u bg, vi u bg-u, pa ko ti brani druze, dodji i ti ako je ovde tako bajno, verovatno su i svi tvoji zemljaci vec ovde i samim tim ces dobiti posao odma za razliku od nas koji smo ovde samo rodjeni, ovde nam cvetaju ruze ali za malo, od silnih "beogradjana" vise ne vidim ni jednog pravog,...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/9/2019 at 11:45 PM, jevta said:
A šta to fali Tigar gumama?

To sto za npr 500-1000din vise imas mnogo bolju gumu od te takoreci najgore. To je poenta cele ove teme koja se vodi vec 10god
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije pitanje da li ima bolje nego šta fali ovima.

Ima ljudi koji ne bacaju pare nego kupe ono što im zadovoljava potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista joj ne fali ali sve druge su bolje od nje. Eto, ako najduzi zaustavni put nije bitan, ako drzanje po mokrom asfaltu nije bitno, ako drzanje po suvom nije bitno, ako potrosnja gume nije bitna, ako je samo cena najbitnija ( ako i to sto je najjeftinija nista ne govori) , ako to sto letnja ima najplicu saru i najbrze trosenje nije bitno, ako to sto tehnologiju i smese nisu menjali 20god ( nisu poboljsali) onda joj nista ne fali.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za nekoga ko automobil koristi kao prevozno sretstvo,ko vozi više manje po propisima odlična je i tigar od pre 30 godina.A takvi ljudi ne bacaju pare na fensi imena,nego plaćaju ono što im treba.

Ja na autu vozim niže klase guma uglavnom.Ne vozim auto put auto mi nije neki trkač i smatram da mi nije neophodna premium guma.Na drugom vozilu koje ima potpuno drugačiju namenu imam gume koje su skuplje od većine na autima forumaša.

I tvrdim da je tigar opravdan

Da nije ne bi Fiat ni postojao svi bi vozili Leksusa on je najbolji:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/10/2019 at 12:11 AM, dekirs said:
Voleo bih da vidim duel, fanovi Kame vs fanovi Tigra

Kama kao zimska je za zimu bas, pravu, sa snegom i ledom i svim ostalim carima. Tu Tigar nema sta da trazi pored nje a ni mnogi drugi :D Za ove zime kao sto su bile ova i jos neka unazad po meni Kama je bespotrebna. Treba neka pitomija guma, eto, da kazem i Tigar ali ne mogu da kazem kad je npr.Lasa bila skuplja nepune 2kutije cigara od nje ili Sava npr.. :D Za letnju su pre par godina pricali da je mnogo plasticna, od prosle-pretprosle godine ih hvale, verovatno je neki novi model izasao, ne znam stvarno. To me vec ne interesuje :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 

Sad, Lexus najbolji? :D A i da jeste opet masis poentu jer je taj Lexus X puta skuplji od Fiata, kao da sam ja rekao Tigar je djubre , guma je samo Michelin ili Conti koje su 5x skuplje npr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna nesto vise o gumama sa 'rim protectorima'? Na kojem god sajtu da gledam gume, ne mogu uopste da vidim nikakve informacije za to, niti da nadjem makar jednu takvu gumu ... a bas bih voleo da imam to... 

 

Ako neko nije siguran o cemu pricam: 

 

RimProtectorRaised.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/9/2019 at 11:55 PM, Kuvalja said:
Cemu to, primecujem u zadnje vreme sve cesce to vama u bg, vi u bg-u, pa ko ti brani druze, dodji i ti ako je ovde tako bajno, verovatno su i svi tvoji zemljaci vec ovde i samim tim ces dobiti posao odma za razliku od nas koji smo ovde samo rodjeni, ovde nam cvetaju ruze ali za malo, od silnih "beogradjana" vise ne vidim ni jednog pravog,...

Im'o bih ja šta kaz'ti,ali neću...
Inače sam rođeni Beograđanin,koji sa preselio u Vojvodinu,ne tako davno...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim ja da vi prdite na temi o svemu sem o gumama ja samo hteo da pitam jel da turam letnje danas..vidim lepo vreme nema vise snega pa reko da stavim te moje letnje da ne unistim ove zimske sa 4km dnevno kolko zena prelazi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio pre par dana,šta god da bude od vremena ne verujem da će biti ekstemno

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja teram zimske do Aprila. Prosle godine je identicna situacija bila, pa sam kicmu iskrivio jebavajuci se sa tockovima :D

Juce sam presao pa bar 60km po gradu gledajuci Alfe, nista gumama nije falilo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/10/2019 at 6:52 AM, totti said:

Kako ne možeš da nađeš? Pa gomila guma ga ima.

Neki link mozda?

 

Vidim i ja po autima, izmedju ostalog i sam vozim takve trenutno, ali ne nadjem na internetu, na nasim sajtovima. Hteo sam da uporedim cene iste gume, sa tim i bez toga, ali cini mi se da cu morati licno da odem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Npr:  https://www.coningdoo.co.rs/bridgestone-turanza-er300-22545-r17-91w-ao-letnja-guma/

 

Trenutno na autu vozim tacno ovaj model gume, ali sa rim protectorom... Ovde niti pise da ima, niti je na slici tako nacrtana, ok slike su samo genericne neke, znam, ali eto, to je dilema :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rimprotect uglavnom zavisi od colaze i profila, manje felne i veci profili ga uglavnom nemaju a veće felne sa nižim profilom da, mada nema apsolutnog pravila.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U medjuvremenu naucih da su to oznake MFS, FP, FR i RFP, kako koji proizvodjac koristi, ali jos uvek nisam 100% siguran da je to sve ista stvar...  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...