Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Obzirom na to da sam tek skoro kupio svoj prvi auto morao sam da pronadjem neki ovakav forum da probam da se informisem o kupovini letnjih guma. Kupio sam Fiat Bravo 2007. 1.9 Mjet gume su 225/45 R17 na alu felnama. Sada treba da pazarim 4 nove letnje gume i ne bih zeleo da potrosim neku ogromnu svotu novca na to ali sam kontao da je do 10k po gumi okej, eventualno nesto manje ako moze uopste da se prodje za manje. Koje je najbolje budzetsko resenje koje moze da se nadje kod nas kad su ovakve gume u pitanju? Neki konkretan predlog modela bi bio super eventualno neki link na kome mogu da procitam vise o tome da sam mogu da donesem odluku sta da izaberem. Najkvalitetniji brendovi su, naravno, vrlo skupi za moje uslove a ne bih bas ni da stavljam gume od 6k dinara.

Nisam neki besan vozac niti mi je mnogo vazno bilo sta drugo osim bezbednosti i kvaliteta same gume u direktnoj vezi s tim faktorom. Hvala svima. Ako sam promasio podforum ili temu bio bih zahvalan ako bi me neko usmerio gde treba da se informisem o ovome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Screenshot_9.jpg

https://www.kemoimpex.com/225-45-17-sportcontrol-fulda-letnje-gume-cena-online

 

ovako nesto,srednja klasa,sasvim korektna cena za dimenziju a i proizvodjača,Fulda su odlicne gume

a i prestavi auto,slikaj neku sliku i dobrodosao

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/7/2019 at 4:16 PM, neshtry said:

Ma ima i kod nas toga isto deluje a aromatizovani tehnički alkohol. Čak šta više mislim da je bar polovina žestokog pića od tehničkog alkohola sa aromama.

Tako i gume, niko to više ne pravi od kaučuka, vec od raznih kombinacija poliizoprena, tu je nauka i tajna, šta i kako sa čim i pod kojim uslovima polimerizovati osnovnu gradivnu jedinicu izopren, sa čim posle umešati i na kojim temperaturama, kako vulkanizovati na kraju.

Imao sam predmet tehnoligija gume, posetili smo dve fabrike gumenih proizvode, verujte rudari su gospoda za ono što sam video. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, doktordok said:

Obzirom na to da sam tek skoro kupio svoj prvi auto morao sam da pronadjem neki ovakav forum da probam da se informisem o kupovini letnjih guma. Kupio sam Fiat Bravo 2007. 1.9 Mjet gume su 225/45 R17 na alu felnama. Sada treba da pazarim 4 nove letnje gume i ne bih zeleo da potrosim neku ogromnu svotu novca na to ali sam kontao da je do 10k po gumi okej, eventualno nesto manje ako moze uopste da se prodje za manje. Koje je najbolje budzetsko resenje koje moze da se nadje kod nas kad su ovakve gume u pitanju? Neki konkretan predlog modela bi bio super eventualno neki link na kome mogu da procitam vise o tome da sam mogu da donesem odluku sta da izaberem. Najkvalitetniji brendovi su, naravno, vrlo skupi za moje uslove a ne bih bas ni da stavljam gume od 6k dinara.

Nisam neki besan vozac niti mi je mnogo vazno bilo sta drugo osim bezbednosti i kvaliteta same gume u direktnoj vezi s tim faktorom. Hvala svima. Ako sam promasio podforum ili temu bio bih zahvalan ako bi me neko usmerio gde treba da se informisem o ovome.

Hankook Ventus prime 3, probaj da nadjes mislim da upadaju u tu cenu a odlicna je guma. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dekirs said:

Hankook Ventus prime 3, probaj da nadjes mislim da upadaju u tu cenu a odlicna je guma. 

 

2 hours ago, silenci said:

https://www.kemoimpex.com/225-45-17-sportcontrol-fulda-letnje-gume-cena-online

ovako nesto,srednja klasa,sasvim korektna cena za dimenziju a i proizvodjača,Fulda su odlicne gume

a i prestavi auto,slikaj neku sliku i dobrodosao

Hvala lepo ljudi!

Još ga nisam uslikao nešto ne stižem, ali hoću! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta sam gledao po Guglu za ove prethodne dve (Hankook i Fulda) i deluju kao baš dobar izbor ali ova Lassa je u 225/45 varijanti samo 6k dinara i sad se kontam da li vredi taj novac ili mi je ipak pametnije dati po 9.5k za Hankook na duže staze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da nisu ista klasa, taj Hankook se bori sa vodecima rame uz rame.. Pre Lasse bih uzeo Savu UHP2 ima je par forumasa izmedju ostalog i ja, za te pare sjajna guma, bez greske. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta velite o Matador hectorra 3 MP47..Vidim neke solidne ocene na netu?.

A i cena nije visoka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na Bravu 1,9MJ imao Savu UHP2 u dimenziji 225/45/R17. Vozio sam ih dve godine.

Oštrije vozim i bio sam skroz zadovoljan Savom.

Sad vozim letnje 18” i ako budem morao kupovati nove, lako moguće da uzmem Savu.

Edited by Grafit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hankook ventus prime 3 16ice, winter i'cept 15ice, preporuka od prosečnog vozača.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja preporuka je Fulda. Imam ih u dimenziji 215/45 R17, i prezadovoljan sam. Bez problema bih je stavio i na mnogo jače automobile. 

Pre toga sam imao Hankook, doduše u dimenziji 205/55 R16, i glas dajem Fuldi. 

Ne treba generalizovati stvari, jer ne mogu da se setim tačno naziva modela Hankook-a, ali meni je ta guma čak bila i za nijansu neudobnija u odnosu na Fuldu, iako je visina bila veća. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, kreator said:

Šta velite o Matador hectorra 3 MP47..Vidim neke solidne ocene na netu?.

A i cena nije visoka..

Mnogo su mekane, pogotovo bok. To me nervira u krivinama ali je za neravnine super. Pre bih uzeo opet Lassa-u Impetus Revo ali ih nema nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, doktordok said:

ali sam kontao da je do 10k po gumi okej, eventualno nesto manje ako moze uopste da se prodje za manje

Najkvalitetniji brendovi su, naravno, vrlo skupi za moje uslove a ne bih bas ni da stavljam gume od 6k dinara.

Ako ti je 10.000 po gumi OK, potrazi Goodyear Eagle F1 Assymetric 3, u 225/45/17 sam ih vidjao cak i za cca 80 EUR. Tako da i premium guma moze da se uzme za normalne pare. Mozda moze da se iscacka i Dunlop za nesto malo vise.

Od neke srednje varijante, ovo sto su ti kolege vec preporucile Hankook Ventus Prime 3, Fulda SportControl...

Od jeftinijih pomenuta Sava UHP2, recimo Barum je izbacio novu Bravuris 5HM, tu je i starija Bravuris 3HM, one su negde oko 6-7.000 din.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam iscackao bridgestoone turanza t005,dimenzija 205/55/R16 ,brzinska oznaka W.Glanc nove,dot3018 u Obnovi u Kv za 6800din po komadu.Akcija neka bila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica mi sad lik iz KemoImpexa da je ona Lassa Driveways guma fakticki Bridgestone guma samo brendirana kao Lassa i da mi je bolji izbor od Save koja se brze trosi i meksa je. Ima li istine u tome? Obzirom na trenutnu finansijsku situaciju razmatram ozbiljno i budzetske varijante.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili je debil ili misli da si ti debil pa hoće da ti uvali nešto gde ima veću marzu, treće nema :D

Lassa je u rangu Kineza, malo bolje od tigra po rezultatima kočenja i slično na testovima što je mereno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Ivan said:
Ako ti je 10.000 po gumi OK, potrazi Goodyear Eagle F1 Assymetric 3, u 225/45/17 sam ih vidjao cak i za cca 80 EUR. Tako da i premium guma moze da se uzme za normalne pare. Mozda moze da se iscacka i Dunlop za nesto malo vise.
Od neke srednje varijante, ovo sto su ti kolege vec preporucile Hankook Ventus Prime 3, Fulda SportControl...
Od jeftinijih pomenuta Sava UHP2, recimo Barum je izbacio novu Bravuris 5HM, tu je i starija Bravuris 3HM, one su negde oko 6-7.000 din.

10418din je Dunlop Sport blueresponse 2 na internet prodaja guma. Znaci da verovatno ima i jeftinije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...