Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Apsolutno tako, bas sam guglao i ne nalazim testove. Samo ocene korisnika koje su nebitne pre svega jer su subjektivna kategorija i nema nesto merljivo da uporedimo sa drugim budzet gumama da vidimo gde su toj budzet klasi, a sa druge strane neko ko ocenjuje je mozda trol, neko ne zna za bolje ili za gore, neko opravdava svoju kupovinu itd.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se držim onoga što forumska ekipa neposredno isprobala!
Drugo,kao vlasnik vrlo dobro ocenjenih kineskih guma,moram da dodam da su iste jako loše , to jest plastika i da se ne povodite mojim primerom,već da izvučete poentu i zaobiđete iste i kupite neke iz eu,koje imaju i kaučuka u snesi... Al sam ga,a?

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo testa:

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-Summer-53-Tyre-Braking-Shootout.htm

 

I ocena "kineza"

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Sailun/Atrezzo-ZSR.htm

 

U BiH sa povratom PDV, dve Tigar UHP ili Sailun koštaće me oko 9000 rsd (225/45/17).

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Flex said:

Kakva su iskustva sa Lassa AllSeason gumama? I dalje razmisljam sta da uzmem za Stila. Imam R17 felne pa i gume uzimam u toj dimenziji. Skoro sam odlucio da uzmem Michelin CC+ ali vredi li duplo od cene Lassa gume? Michelin je 14k, a ova Lassa ispod 8k.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Što ne vidiš koji je stari dot u pitanju. Kolega je postavio link firma iz kraljeva Cena za Michelin cc od 9999 din je dobra. 

 

http://www.obnova.rs/upgrade/index.php/en/component/virtuemart/search/225 45 17 /by,product_price/dirAsc?Itemid=218

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada budu imali kaučuk i oni će imati dobre gume...za sada zna se ko ima monopol na kaučuk...

 

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prođoh drugu zimu s Kama gumama, bilo je snega dosta, ali svejedno nikad nisam ni pomislio da ću se zaglaviti. Ali su i dalje bučne, tu nema pomoći. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/26/2019 at 8:47 PM, vagenovac said:
Samo kada je sneg, mada osiguranje navodno može da pokuša da ospori isplatu štete, što im advokat obara, ali eto ako prodje prodje.

Bila je početkom novembra par puta akcija da su zaustavljali i merili Saru na gumama u ns, bilo lepo vreme, nisu marili jel zimska guma, samo da je 4mm+

Komša žurio na posao i izleti mu deda od 81 god iz sporedne ulice.Deda kriv!
Ali deda imao zimske na z128 a komša letnje i ispao kriv!
Policija tako pisala na izveštaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino ako je deda stigao izaci na ulicu i smotati na put da ga ovaj udari u gepek pa onda je automatski kriv ovaj iza i brzina neprilagodjena putu, za bocni udar i izletanje mora deda biti kriv i neka angazuje advoata isterace to.

Sve i da si pijan i da neko drugi izazove nesrecu neces ti biti kriv, moze osiguranje da odbije da ti isplati stetu i da dobijes kaznu za alkoholisanost, ali nece krivac biti nevin niti ce mu osiguranje nadoknaditi stetu.

 

Quote

Ukoliko, primera radi, vi stojite na semaforu i crveno je svetlo, i neko vas udari otpozadi, za izazivanje udesa biće kriv taj koji vas je udario, a ne vi. Ako je u tom trenutku na putu bilo snega i leda, a vi niste imali zimsku opremu, dobićete zbog toga kaznu, ali ne i zbog izazivanja udesa, za koji je i dalje kriv onaj koji vas je udario. Ukoliko u toj situaciji nema snega i leda, prema pravilniku važi da ne morate da imate zimske gume, što znači da nećete dobiti ni kaznu za gume, a ni kaznu za udes, za koju je, opet, kriv taj koji vas je udario – objašnjava za "Blic" Milinković.

 

Kako dodaje, ista pravila važe i za vožnju u pijanom stanju. Čak i kada ne izazove nesreću, vozač koji je vozio pod dejstvom alkohola sigurno plaća kaznu zato što je vozio pijan, što je odvojeno od kazne za krivicu u samom udesu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U srednji stub ga klepio...deda čekao,pa se predomislio i krenuo.Loše deda procenio i došlo do udesa.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dvoumim se između Pirelli Cinturato P7 i Dunlop Sport Blue Response.

Pošto nisam baš u toku sa aktuelnim modelima, ne znam da li su to stari modeli? Prevaziđeni? 

Sa Michelinom nažalost imam loša iskustva, i ne uzimam ih u obzir.

Continental Premium Contatct 5 je sigurno dobar izbor, ali je dosta skuplja varijanta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, banjo1990 said:

Dvoumim se između Pirelli Cinturato P7 i Dunlop Sport Blue Response.

Igrom slucaja imam iskustva sa oba modela :) . Na Sportu trenutno Cinturato 225/45/17, ranije na Stilu BluResponse 205/55/16.

Jesu obe stariji modeli, ali jos uvek itekako prodavani. Dunlop je vrlo udobna i tiha (u 16'' je bila uvek trunku bokasta kako god da je naduvas), ima velike uzduzne kanale i odlicna je na mokrom (i na testovima je uvek bila na mestu 1-3 u toj dimenziji). Razbila mi je neke predrasude koje sam imao o Dunlop, zbog njihovih starijih modela.

Za P7 Cinturato se vec sve zna, guma koja ide kao fabricka ugradnja na masu Compact i Midsize vozila. Za trunku je bucnija od Dunlop (ako me secanje ne vara po specifikaciji je to 2 dB), mada trenutni auto je malo ususkaniji od prethodnog, pa iskreno i ne primecujem tu razliku. Malo je "tanja" na mokrom, ali je izuzetno dugotrajna. Bas iz tog razloga, ako ne planiras da "divljas", za moj ukus mozda samo za nijansu ispred Dunlop jer je mekana i tiha, a svakako da neces pogresiti bilo sta da izaberes. Koja dimenzija je u pitanju i gledas li P7 Cinturato klasiku ili P7 Cinturato Blue? Kod Blue bi trebalo da je smanjen otpor kotrljanja i unapredjeno bas ono gde je bila najtanja - ponasanje na mokrom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi Dunlop, po meni u toj klasi osetno bolja guma.

Pirelli me je blago receno razocarao. Letnje sam doduse probao polovne, takve stigle na felnama i bile su relativno mlade.

Zimske su najgore koje sam ikad imao. Nista posebno po snegu, a bucne da sam morao da proveravam lezaj tocka.

Nikad vise Pirelli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pireli kao da se sprda u manjim dimenzijama, za 19/20/21 i za gume 245/275/315 pravi jedne od najboljih i najskupljih i prva je ugradnja na dosta jacih bmw, mercedes, maserati, porsche itd i onda kao da se bahate.

 

Pireli zimska zadnja sira runflat za bmw5 kosta 60.000din komad ludilo mozga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima. Ivane, obična valjda Cinturato P7.

Treba mi dimenzija 205/60 R16, za pogonsku(zadnju) osovinu. Napred imam skoro nove gume, i neću ih menjati. 

I ja naginjem ka Dunlopu, jer će većina km biti otvoren put/auto put. 

Planirao sam da uzmem 18'' felne i naravno dimenziju gume shodno tome, ali ću ipak to planinarenje odložiti, jer imam ulaganja u bitnije stvari. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odoh i ja da stavim letnje...Gledam po krivinama raskrsnicama, sve se crni od istrošene meke zimske gume po asfaltu

 

dcd87a9b825ee46298c57ff73c2ab0ca.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/27/2019 at 7:58 PM, neshtry said:
Kada budu imali kaučuk i oni će imati dobre gume...za sada zna se ko ima monopol na kaučuk...

https://sr.m.wikipedia.org/wiki/Izopren

To je guma.
A prirodni kaučuk...
Ide u zahtevnije proizvode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...