Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Brate sekunda mi fali da krenem kod vulkanizera al sve nekako sam sebe kuliram jos, racunam i ove zimske neka se potrose malo :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pf ja montirao letnje pre skoro 2 nedelje ,jos zadnja vuca :D Nego izna li neko da li ima negde hankook ventus prime 3 na stanju trenutno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na letnjim isto, ali 17, žao mi da trošim nove 18 continental zimulje na ovu vrućinu, a letnje mi idu na te felne takodje, pa sam montirao ove felne viška što mi stoje dok ne prolepsa sigurno onda vraćam 18.

P.s. kao da je 2 inča razlike, a ne 1

4afe12e0e984b0a7ed55eca2a500606a.jpgde355c9e4759296dacb2bce02af1190f.jpg

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites



 Nego izna li neko da li ima negde hankook ventus prime 3 na stanju trenutno?


Zna Google

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozbiljno pitanje:
Po zakonu,neispravan si bez zimske opreme i guma samo kada je sneg ili u celom periodu od 01.11. do 01.04. u slučaju nezgode?

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo kada je sneg, mada osiguranje navodno može da pokuša da ospori isplatu štete, što im advokat obara, ali eto ako prodje prodje.

Bila je početkom novembra par puta akcija da su zaustavljali i merili Saru na gumama u ns, bilo lepo vreme, nisu marili jel zimska guma, samo da je 4mm+

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije Despotovac nego Kragujevac :lol: (ako me secanje ne vara, u pitanju je jesenji FLCS skup 2014.).

Generacijo, sta ti kazes, jesmo omatorili u pm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedavno kupih GP. 1,4 benzinca sa 95ks.
Na njemu su zimske gume i evo vreme je da pocnem da mislim o kupovini letnjih. Takodje uz njih planiram da uzmem i set alu-felni.

Nemam mogucnosti za kupovinu premium klase guma sto znaci da neka (pretpostavljam) srednja klasa dolazi u obzir. Voleo bih da cujem neka misljenja,savete vezane za brend koji preporucujete,ali i za dimenzije..
Ja sam razmisljao u pravcu nekih 17-ica,ali mi rekose da onda potrosnja goriva skace?!

Potpuni sam pocetnik u voznji pa je glupo da uopste napisem nesto vise od cinjenice da mi je u interesu bezbednost,neka "udobnost" u voznji,a i estetski momenat nije za zanemarivanje.

Pa,eto..slobodno napisite poneki savet - svaki ce mi znaciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema je namenjena iskljucivo za pricu o izboru i iskustvima sa pneumaticima. Za pricu oko izbora velicine tockova/felni, imamo odgovarajuci topic. Pisalo se naravno vec dosta i na temu GP, pa moze da se procita pomocu Search.

Sto se 17'' tice, na GP fabricki ide 205/45/17 (9.2 cm visine boka, i sve sto vuce uz to), 16'' ide sa visim 195/55, 15'' su vec sa /65 profilima. Samo od tebe zavisi sta trazis u odnosu izgled/udobnost/performanse/cena guma - detaljno (kao i dalja potencijalna pitanja oko velicine tockova) ovde ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Altenzo, testovi i iskustva ljudi koje znam kazu da su blizu premium klase a cena duplo manja. Njih planiram da stavim na prolece na oba auta...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva su iskustva sa Lassa AllSeason gumama? I dalje razmisljam sta da uzmem za Stila. Imam R17 felne pa i gume uzimam u toj dimenziji. Skoro sam odlucio da uzmem Michelin CC+ ali vredi li duplo od cene Lassa gume? Michelin je 14k, a ova Lassa ispod 8k.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, Flex said:

Kakva su iskustva sa Lassa AllSeason gumama?

Tesko da ce ti to neko uopste reci, nema je cak ni na testovima. "MultiWays" je tek predstavljena i krenula sa prodajom u drugoj polovini prosle godine. Tako da slobodno mozes da nam preneses svoja iskustva :) .

S obzirom da je AllSeason tehnoloski prilicno kompleksan proizvod, da treba da zadovolji prilicno suprotstavljenih zahteva i potraje nekoliko godina - licno se ne bih upustao u testiranje proizvoda van vrha ponude, a pogotovo novih iz nekog budget ili low segmenta. Ionako se vec pravi kompromis, a i ostaje novac koji bi se dao za jos jedan komplet guma/felni.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Altenzo, testovi i iskustva ljudi koje znam kazu da su blizu premium klase a cena duplo manja. Njih planiram da stavim na prolece na oba auta...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Altenzo je kinez. E sad, da su blizu premium klase sumnjam, ali ko će ga znati... da vrše posao, verovatno vrše.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, Ticma said:

Altenzo, testovi i iskustva ljudi koje znam kazu da su blizu premium klase a cena duplo manja. Njih planiram da stavim na prolece na oba auta...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Gde si to video? Daj neki link, ja sam cuo da su kinesko djubre i da su na dnu budzet klase, znaci ni blizu srednje klase.

 

Cena im je izuzetno niska, u mojoj dimenziji i do 3-4 puta jeftinije od premium guma, pa moram priznati da me mame malo (vise).

Svakako javi utiske.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Altenzo je kinez. E sad, da su blizu premium klase sumnjam, ali ko će ga znati... da vrše posao, verovatno vrše.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Jeste kinez ali po australijskoj licenci. Baci pogled na testove, ali ne one iz 2011 nego u zadnjih 2 godine od kada se i rade ovi modeli otprilike.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve što sam našao su ocene korisnika, a to uopšte ne mora da bude merodavno.
Npr, nas desetoro odavde da Winteri najbolju ocenu i ona postane top topova

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...