Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Meni su bili skupi (naspram cena kod mene u mestu) za montažu i reglažu,pitaj prvo...

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex

Okreni, obrtni... Sve ti je to druže, ko ne plati na mostu, plati na ćupriji! Kupiš u manjem mestu, izađu te skuplje gume, ali jeftinija montaža, kupiš u većem mestu, obratno...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 05/02/2019 at 10:37 AM, Flex said:
Posto su ove gume dotrajale odlucio sam da uzmem Michelin CC+ i nasao ih najpovoljnije u Kemoimpexu (a mogu i cekove pa mislim da mi je najbolja varijanta) pa gledam da tamo odradim odmah i balansiranje i reglazu. Kakva su iskustva sa njima? Ili da jurim nekog drugog za reglazu? Konkretno bih otisao do Kragujevca (najblizi su mi).


Uradiš kod njih montiranje i balansiranje, u slučaju da je neka guma defektna da se odma zameni i reklamira.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiš povoljno kao ja i montiraš povoljno i win win

Da nemam poverenja u gume i prodavca ne bih ni kupovao kod njih...

I ovi što sam im preporučivao kemoimpex,kažu da im bilo skupo

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moracu malo da pogledam po gradu ali ne videh da ovaj Michelin ima negde jeftinije. A uzimacu na cekove (stize i registracija pa da ne ide kes za sve) a kod njih moze na 12 rata. Ali ako cepaju za reglazu i balansiranje onda mi se ne isplati (jer ce mi i gorivo otici bar 1500 dinara) da idem.
Videh da ima Balkan Progres (njih ima kod mene) ali cena mnogo jaca (1600 po gumi skuplje).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti se uklapa montiranje u ceo sklop operacija,šta ima veze montiraj kod njih.Isplatiće se kroz dugu eksplataciju....
A što ne možeš da kupiš gume pa povezeš kući i montiraš?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Montiranje je obicno gratis tamo gde se kupuje (ako imaju servis u sklopu prodaje), naplacuju samo balansiranje nesto sitno. Bar je moje iskustvo iz dosadasnjih kupovina na vise mesta takvo.

Za prethodnog Stila sam reglazu placao oko 10 EUR kod Adama, uvek su bili korektni i bez i jedne zamerke. Cisto info oko cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da Kemoimpex da neki simboličan popust na montažu uz njihovu karticu, preko sajta se registruje, ali nema za dz nigde. Ili prikažu za dz ali u startu guma bude skuplja nego na drugim mestima.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja gde nabavljam gume mogu da biram kad cu i kako cu da platim gume :D Cene su uvek medju najjeftinjim i ima resena besplatna ugradnja kod lokalnog vulkanizera ali posto veze sa zivotom nema, nosim kod drugog da namontira i balansira za 1600din. Vise vredi platiti malo vise ako znate gde redovno mogu da urade, ja sam dva vlukanizera promenio dok nisam nasao ovog treceg i moracu da poskidam sve letnje i da se ponovo namontiraju kod tog treceg posto nisu bili u staju da to urade redovno prva dvojica.

 

Prvi nije dobro stavio jedan ventil, a odneo sam 4 nova ventila, 4 nove gume i 4 sveze ofarbane felne koje je naravno izgrebao posto nema gumene umetke za alu felne. Ovaj drugi nije imao pojma sta je moment kljuc, maznuo mi kapicu ventila pa sam se vracao po nju i nisu imali pojma da sirina felne ima uticaj na balansiranje felne.

 

Imao sam priliku da idem i kod drugih vulkanizera zbog tudjih tockova i stvarno nekad mozak zastane kakve price imaju :D Ovaj jedan po poludeo jer smo doneli felne totalno ociscene od starih tegica i lepka da namontira nove gume i poceo da nas napusava kako eto sad on mora da lepi nove, umesto da smo ostavili izbalansiranu FELNU :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako ti se uklapa montiranje u ceo sklop operacija,šta ima veze montiraj kod njih.Isplatiće se kroz dugu eksplataciju....
A što ne možeš da kupiš gume pa povezeš kući i montiraš?

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока



Ma mogu da montiram sam, naravno. Ali trebalo bi odraditi balansiranje i reglazu. Moracu da obidjem malo po gradu da vidim koje varijante nude. S obzirom da uzimam 4 gume i ostavljam im vise od 50k dinara trebalo bi bar nesto da ponude uz to.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom ti što su picajzle imaju nove mašine a nemaju pojma da urade poso kako treba..I ja sam se mlatio skoro sa jednim..Namontira gume a onda za nedelju dana ispusti na jedan bar..Sreća imam kompresor pa dopumpam..Odem u drugu radnju čovek skine gumu očisti felnu novi ventil i evo drzi mesecima na 2 bara..Najgore je što je i onaj prvi stavio nov ventil koji se za par meseci raspao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je ovde kod mene 200 din zamena gume, 300 din balans, krpljenje isto oko 200-300 din.

A ove felne bez rupe, kolega ima neki pežo sa takvim felnama, balans i do 1500 din

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene komplet sve na jednom točku 300rsd kada za imaš 4 točka.Za dva je 400rsd po točku.Inače je 600rsd.
Znači 1200rsd montaža i reglaža za sva 4 točka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek kada sam kupovao, bila je gratis bar montaza, a placao balansiranje. Zadnji put u Coningu, ali ima tome vec...

2 hours ago, Kuvalja said:

Ja vec godinama nisam naleteo na besplatnu montazu i balansiranje, a secam se da je tako bilo ranije... Kemoimpex i Coning deru za te usluge.

Beoguma, montaza i balans za gume koje nisu kupljene kod njih - 900 dinara po tocku. Znaci 30 evrica samo da nabacis gume na felne. Macura i Adam oko 700, ima jedna mala vulkanizerska radnjica kod stare crkve na Bezaniji, 400 kinti. Kada sam se raspitivao jesenas.

Reglaza od 10 EUR pa navise, to ide zasebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam u kemoimpexu placao po tocku,montaza,balansiranje i novi ventil,oko 650 dinara,nije jeftino,al zato imaju povoljne cene guma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što reče Magda " dosta je bilo Kume..."

Ja danas stavio letnji set a zimski oprao i pripremio za sledeću zimu.

Kalendarski je rano ali motorom sam već prešao 150 km tako da se zime i snega više ne bojim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor još u ćošku u garaži ali o zameni toćkova razmišljam.Biće ove nedelje ako nađem vremena.Ja tada volim pregledati trap kočnice... pa iziskuje dosta vremena

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja, a onda padne temp na -7 stepeni i ja se setim,nije još proleće...biće dana lepih posle,aprila...

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...