Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Meni je super ispalo to što Auris ima viši klirens od Bravoa, mnogo slobodnije vozim, i leti kad treba uz ivičnjak, a i sada zimi kad se stvori led po sred puta!

Danas stigao u Palanku, moja ulica naravno neočišćena, sa izuzetkom malog dela ispred komše domaćina, još deo ulice pod nagibom! Lassa super drži, doduše morao sam u rikverc da se uparkiram... Krenem do garaže po zadnju turu kofera, kad dve kuće od moje taxi se zaglavio u kanalu, šlajfuje do iznemoglosti. Priđem i počinjem rečenicu: " Care....", kad ono carica! Kao pravi kavaljer pomognem. Kad me je pitala kako da mi zahvali, rekoh da sačeka da uđem u dvorište pa da krene dalje!!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, Ivan said:

Pa lepo @djomla kaze - ne vozimo :lol: . Bas mi je palo na pamet da izmerim na koliko su najnize tacke napred - i po otiscima u snegu, a i malo zaronio ispod.

Tacno 9 cm visine, jos nije predvidjen suspleh, inace je u pitanju najnizi fabricki setup za Sporta (a samim tim i za Bravo kao model).

 

Pa to nije legalno :D Zakonski minimum je 10cm :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Smireni said:

Sto me dovodi do digresije - JBT kako vi ljudi vozite spusten Bravo, iskreno mi nije jasno.

 

 

Vozimo vozimo :D

 

Struzem dole ali sta da radim, za sada mi svako grebanje od dole zvuci kao sus-pleh tako da je sve ok :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko izdrzi 2 zime sa susplehom na Bravu je car :D 

Prosle godine sam ga otkinuo parkirajuci se unazad, pa sam ga zavezao vezicama, i sada cekam ovu godinu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

3. zima kod mene :) vise sam imao problema kada sam kupio opruge sa oglasa od kolege sa foruma "opruge-za-brava-dizela-a-ustvari-su-opruge-sa-benzinca" to je krljalo dole sve moguce, bukvalno sam kacio kamenice, ali je sus-pleh preziveo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo zaboravis na rikverc i nema problema. J na stilj isto tako, zimi kada je dublji sneg rikverc ne primecujem kao opciju uopste :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad mi je malo lakse. Ja mislio da menjem opruge na Bravo. Svugde kacim. Kod mene u ulici se ne cisti, ostali doboki kolotrazi samo cekam kada ce mi ona zastita motora ostati negde. Mnogo je nizak auto. To moze lako biti problem u malo vecem snegu ako nasedne. Dzabe od guma.

 

A sada o gumama. Ja sam montirao 4 nove Lassa . Za sada mi deluju ok ali ih nisam nesto ni testirao. Za vikend idem u selo pa cu da vidim. Ima brda, neociscenih puteva, makadama...

 

Na drugom autu, Corsi, imamo Hancook, i bas smo zadovoljni. Prosle godine sam isao po najgorem kijametu preko iriskog venca bez ikakvih problema. 

Edited by lemy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda su amortizeri o'šli. Verovatno Bravo ima isti problem kao i Stilo kad mu crknu amortizeri, spusti se poprilično, naročito napred.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u ovlascenom servisu proslog meseca, na "zimskom pregledu", ono sto je Nesa stavljao temu.

Ljudi ga skroz pregledali, trap, gume, tecnosti... Kazu  bombona.

 

Dakle, to sto se vuce po putu, tako treba.

Ilti stara programerska - It's not a bug, it's a feature. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste samo sto oni lete, ne voze se po.putu
Za letnju kamu sam cuo na dosta mesta da je plasticna. Sad...proveri pa nam javi :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije neko imao iskustvo sa Good Year, Vector 4Seasons Gen-2 (novi model druge generacije)?

Imao sam odlicno iskustvo sa CrossClimate na Stilu, odgovarala mi je jer su sam pneumatik i sara razvijeni iz letnjeg modela. Komplet mi izadje kod nas preko 500 EUR. Dok je Vector 4 Season razvijena iz zimske, ali vidim da ima takodje lepe performanse na testovima na svim podlogama, a buka je samo 68 dB. Ako neko ima neko konkretno iskustvo neka dopise, posto mozgam jer imam odlicnu cenu za 17'':

 

 458008_v2.thumb.JPEG.cd8e6394e3604a7b8a6588991289c2d4.JPEG image.thumb.jpg.fa2d1c2eb05c3d221de2a52667fd23fb.jpg WP07-100156-goodyear-vector-4-seasons-gen-2-34.thumb.jpg.d1c783cd4d62a8697197df4e4cd3c0f3.jpg

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraces Ivco opet ti da im skidas mrak

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad od prve naletim na nesto sto valja, pa posle umesto da uzmem isto, ja kao nesto probam novo, eksperimentisem... OBAVEZNO zavrsim sa - Sto to jedes go*na kad znas bolje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...