Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Kleber Krisalp HP 2 vs Barum Polaris 3 vs BF Goodrich G force winter u dimenziji 195/65/15 ?????

ili za skoro 1500 din jeftinija Winter1?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uporedi pa vidi za neku malu razliku uzmi kvalitetniju gumu. Ja sam u 20.decembra prošle godine (kada po njima prestaje nabavka zimskih guma) kupio Continental Winter Contact TS830 P (MO) za smešne pare 5400 i kusu dinara sve sa montažom, balansom alu felni, novim ventilom i punjenjem azotom. Tada je Trayal bio po toj ceni.

http://www.coningdoo.co.rs/pretraga/

http://www.planetaguma.com/konfigurator.php?sirina=195&profil=65&radijal=R15&proizvodjac=sve&vrsta=Putnicka&sezona=Zimska&konfigurator=%C2%A0%C2%A0%C2%A0Prona%C4%91i

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prve tri gume su oko 6 hiljada, pa rekoh da cujem vase misljenje!

A winter1 je u Kit komercu 4800!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam tigar siguru ili hitris nisam siguran na Opel Vectri od 125hp i nisam mogao da zaustavim auto po mokrom kolovozu. Pošto živim na jednom od brda u Smederevu dešavalo mi se da ne mogu da se zaustavim na nizbrdici pri brzini od 40kmh bez reagovanja abs-a a zaustavni put je bio preko 10m-ukratko katastrofa

Te sam gume dobio uz taj auto pa nisam ni mogao da biram ali sada kad mogu da biram onda to i hocu, i da odaberem ispravno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barum polaris 3, 9242din na ovom Ivanovom linku sam nasao. Tu gumu sam imao na Bmw 5, i imam pozitivna iskustva sa njom. Mekana je, nije bucna na suvom, vozio sam ih tokom cele godine, nisam primetio da se sara brzo skida. To je jedina od ovih sto je u ponudi a da imam licnog iskustva sa njom. Inace sada imam Kleber hp2 krisalp, izvanredna guma, necuje se, napred mi je jos od prosle god., sara je tu jos kao da je nova, auto se bukvalno lepi za put...za svaku preporuku! ne znam da lise uklapa u tvoj budzet, proveri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao neke Bosance sta se kod njih vozi od zimskih guma. Pricali naravno o kolima i ovo onako u prici...

Kazu ljudi, samo Sava S3 i nema zime.

Poslusam ja njih, uzmem sve 4. Evo vec nekoliko zima prezadovoljan, a mislim da su sa cenom bile neznatno iznad Vintere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kleber vs Barum?? Imao sam Barum, a sada imam Kleber, i mogu ti reci iz licnog iskustva da neces pogresiti bilo koju da uzmes. Dobro gaze i po snegu i po suvom, nisu bucne ni malo, mekane, traje sara, nema da se trose brzo, po meni sve naj. Mozda bih malo vecu prednost dao Kleber, nekako mi deluje da mi duze traje sara. Da napomenem da su obe vozene non stop, bez skidanja.

S3 i Winteru nebih uzeo nikad, pre bih uzeo polovne Michelin alpin ili slicne "krstene" gume, koje na kraju ispadnu da duze potraju polovne nego ove nove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za striktno zimsku gumu su ok skroz, ali cim se dohvate suvog asfalta, obrisu se kao sa gumicom. I mnogo mi nekako deluje plitka sara do onog prvog granicnika, zacas se skine dotle, posle imas samo zimske gume za policiju i nizasta drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za s3 je bitno poreklo, slovenacke su ok ali poljske su krsh...u zavisnosti od velicine, uPoljsko su pravljene do 15ili 16, a, u Slo 17 i vise, ja sam na alfi 156 imao poljske i bile su katastrofa, a drug na bmw-u 17 slovenacke i ko nebo i zemlja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko je stavljati i skidati svaki put kad padne sneg...:)

Desava se da ih vozim i na 20 stepeni i vise u plusu, sta da im radim. I to se desi i po 600 km u cugu auto-puta.

Odradice verovatno svih 5-6 sezona, za koliko su i projektovane. Od njih, dosta.

Mislim da su ove moje Spanija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kad sam kupovao, znao sam za ta iskustva. Nisam ni znao da postoje Spanske, ali eto. Provericu jos jednom da ne bude dezinformacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazno je da si zadovoljan, meni se vitera odlicno pokazala na e36 ....i BF profajler na E46 bembarama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam i Vinteru na nekim sluzbenim autima, ja licno nisam imao zamerki( u zimskim uslovima).

Vozene su i zimi i leti. Varijanta koju nikako ne podrzavam, jer je zimska guma leti kao zvaka.

Sve ovo sto pisem se odnosi na slabije automobile, dok bi na ozbiljnijim masinama situacija mogla biti i drugacija.

Edited by Hardvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

vozio sam na Golfu V, wintersport Continental 16...nikad bolja guma,letnji set za njega mi je bio 225-45,-17, Yokohama S drivetakodje odlicna guma

Share this post


Link to post
Share on other sites

čisto sumnjam da bih ikada primetio razliku između ovih preporučenih semperit od 8700din i continental ContiEcoContact 5 od 14000din

EcoContact ti je najniza klasa putnickog programa Continentala (koja, kako joj i ime kaze, spada u eko gume koje uvek izbegavam). Jeste premium proizvodjac, ali model sa najslabijim karakteristikama i ova cena je cisto dranje po usima.

Pisao sam vec na temi koju je "ivan.ik" linkovao gore. Za mene je No1 od onoga sto sam do sada vozio Continental PremiumContact2. Guma sa fantasticnim karakteristikama, koja me je odusevila na mokrom, udobna, mekana, tiha... Jedina mana (a za nase uslove, ne mala) je to sto se brzo trosi - ali zato lepi za asfalt. Vec je izbacena i njena zamena PremiumContact5.

Za slicne pare, slicne karakteristke ali mnogo bolji tradewear - gume koje trenutno vozim napred, Michelin Primacy HP. Po meni ubedljivo Best buy, a njih takodje polako menja Primacy 3. Pozadi imam novije Kleber Dynaxer HP 2 koje sam uzeo sa alufelnama i iskreno, nisu im ni prici.

Pre nego sto krenete da me "pljujete" :laughing: oko cene - za obe gume sam od coveka koji radi sa tim imao ponudu od oko 8500 din letos, u dimenziji 205/55 R 16, u V brzinskom indeksu. Ako te zanima da das neki dinar vise preko tih 9000, ali za stvarno odlicne gume, trenutna cena im je oko 9500 din (oba modela) i treba da se poruci posto nije sezona. Ako si zainteresovan, cimni me na PM, pozdrav ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je wintera zakon...za te pare za koje se uzme wintera,,,,samo dobar trap i teraj,ali naravno,skidanje preko leta,jer je mnogo meksa nego letnja,stim se i brze jede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivan - da razmislim,a ti mi javi konacnu cenu na pp

Semperit speed life koju generalno hvale po forumima i testovima kosta 8516din/kom

Prve sledeće a da nisu tigar/sava/barum su 10.000 i preko i razlika izmedju bridgestone-michelin-bf goodrich-good year u ceni je zanemarljiva-oko 500-1000din

Da li to znaci da je semperit toliko lošiji?

Ili da svi ovi ostali proizvođači nude jako slicne gume po sličnoj ceni radi tržišta?

Takođe sam našao i ove

205-55-16 Goodyear EFFICIENTGRIP 91H za sasvim pristojnih 9250,00din..............komentar?

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da se ubacim u vezi Winter1 tigrove gume

Automobili na kojima sam vozio ovu gumu zimi: Focus 1.6tdci, nissan primera 2.0td, seat inca 1.9sdi (pick-up) - pokazale se apsolutno fantastično!!!

Uz moj auto sam dobio 2 wintere ali jos ih nisam vozio-cekam sneg

Neko je spomenuo slabije automobile-imao sam 3 jugića, prelazio godišnje 10-15000 km i prica sa gumama se svodila na to da kupim auto, kupim dve wintere napred i vozim naredne 2-3-godine bez da diram išta! Onda posle toga te dve bacim pozadi, napred opet 2 nove wintere i ceeeepaaaj!!! A nije mi ih ni bilo zao leti - sta cu kad je tada jedna guma za juga bila 20-ak evrića (ajde max 30€).

Sa zimskim gumama se ne moze pogrešiti-koju god da uzmes (tigar, sava i kvalitetnije, samo ne trayal i sl.) bice odlicna po zimi i snegu ali problem je sa odabirom kvalitetne letnje gume gde je potrebno da te drzi i na +45 i na +10 i po suvom i po kiši pa jos i da budu tihe i udobne, sara trajna a guma meka-puno zahteva.

Zato ne podrzavam all seasons gume.

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...