Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

eh kakvi ludaci,pa onaj majstor sto je montirao nije ni gledao da su letnje,to moze svako da vidi koja je razlika,pa neide leto,vec zima,kakvi mamlazi

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, silenci said:

eh kakvi ludaci,pa onaj majstor sto je montirao nije ni gledao da su letnje,to moze svako da vidi koja je razlika,pa neide leto,vec zima,kakvi mamlazi

Ma vise me je jeb... jedna felna posle,nigde niko ne prodaje na komad.Ceo BG pretrazio zvao,nove od 4000 do 6000 original,na kraju nasao novu za 3100,upario je sa felnom od rezervnog tocka tako da imam dve letnje i cetiri zimske,rotiram na pogonskim tockovima leto zima,tako planiram:).

Edited by Goksi1980

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, trebace mi komplet letnjih guma za celu sezonu. Kada je najbolje za kupovinu (ima li nekih razlika u ceni u ovom zimskom periodu i pred leto)? Treba mi R17 (za Stila), sta preporucujete? Ima li razloga dodavati pare za Pirelli npr. ili ici na nesto jeftinije? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bude jeftinije van sezone,ali sačekaj dok počnu da liferuju stare zalihe.Ja kontam posle nove godine će početi otprilike,pa do proleća...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sacekacu svakako jos malo, da pripremim i kes taman.
A sto se tice kvaliteta, da dajem vise para ili nema potrebe?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina je da je izbor stvarno dobar,ali ne žuri da plaćaš više nego što je neophodno

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Što bi uzimao Pirelli pored toliko bolje ocenjenih guma za manje para?

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

 

 

Zato i pitam za savet.

Istina je da je izbor stvarno dobar,ali ne žuri da plaćaš više nego što je neophodno

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

Ma da, nije urgentno svakako. Pre marta, aprila necu ih montirati sigurno.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bude i na forumu dobrih prilika,kada neko proda auto pa mu ostanu...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Flex said:

A sto se tice kvaliteta, da dajem vise para ili nema potrebe?

Sve zavisi od tebe, koliko si spreman da platis i sta trazis od gume... Premium guma kosta, ali i vredi. Pirelli je uvek u vrhu, npr. njihove performance "P-Zero" varijante... Trenutno vozim njihovu klasiku "P7 Cinturato" upravo u 225/45/17 91W varijanti, korektna guma, u svim testovima uvek je bila lepo ocenjena... Bilo sta od njih, Continental, Michelin, Dunlop, GY da uzmes sigurno da neces pogresiti. Iz mog skromnog iskustva, ako te bas svrbi novcanik, za performanse Conti pa ostali, sto se dugotrajnosti tice Michelin (licno izbegavam Eco varijante bilo kog proizvodjaca). Ali tu cena ide opusteno preko stotke po komadu za 17''. Na prethodnom Stilu sam za skoro 11 godina izmenjao Pirelli, Michelin, Continental, Dunlop, doduse najvise u 16'', tu nema greske...

E sad dolazi i ono sto Nidza pominje, da su mnogi iz neke nize/vise srednje klase prilicno napredovali, a mogu se dobiti za manje para (Hankook, Nokian, Semperit,...), cak su recimo i Sava "UHP2" ili Barum "Bravuris 3HM" imali korektne rezultate u toj dimenziji. A cena poslednje nabrojanih je reda velicine 60-70 EUR. Tako da je odluka samo na tebi :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

One kros klimat u bjeljini za 70e ne mogu da uhvatim vremena i vozača (u kazni sam sa dozvolom), a hoću sutra prekosutra da uzmem neke za sve sezone, izbor cenovno na 7000din po komadu sveo se na kleber šara mi se sviđa ista kao i na mišelinkama koje imam ili lasa iz kemoimpleksa.

 

https://www.planetaguma.com/pregled.php?id=15690&kategorija=gume

i

https://www.kemoimpex.com/205-55-r16-za-sve-sezone/lassa-multiways-20555r16/205-55-r16-94v

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde nadje ovaj teren za probu? Isao si na Rtanj? :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/2/2018 at 1:43 PM, bit said:

One kros klimat u bjeljini za 70e ne mogu da uhvatim vremena i vozača (u kazni sam sa dozvolom), a hoću sutra prekosutra da uzmem neke za sve sezone, izbor cenovno na 7000din po komadu sveo se na kleber šara mi se sviđa ista kao i na mišelinkama koje imam ili lasa iz kemoimpleksa.

Iz BiH mozes da ostvaris i povrat PDV, cini mi se 17%. Bas sam kod kolege sa posla pre neki dan gledao Quadraxer dvojku. I kod njih i kod Multiways sara je vise zimska kao uostalom i kod maltene svih univerzalnih. Dok je CrossClimate izvedena iz letnje i super vrsi posao ako ne ides u neke smetove :) , na mokrom je odlicna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je problem i sa tim povraćajem i uvozom, jer kod nas je do 100e mislim po osobi, a 4 prevazilaze to, a ako ih montiraš tamo nema povrata . Meni je najkomplikovanije to što nemam dozvolu , do februara.... 9 meseci...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, MS PK said:

Gde nadje ovaj teren za probu? Isao si na Rtanj? :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 

Na Rtanj, jašta ! Neko voli 200 na sat, neko sneg i krivine ... svaki si ima svoje  ludilo ... :lol:

46064798432_7786af04cb.jpg

r-1189 by Sasa Rajkovic, on Flickr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sve zavisi od tebe, koliko si spreman da platis i sta trazis od gume... Premium guma kosta, ali i vredi. Pirelli je uvek u vrhu, npr. njihove performance "P-Zero" varijante... Trenutno vozim njihovu klasiku "P7 Cinturato" upravo u 225/45/17 91W varijanti, korektna guma, u svim testovima uvek je bila lepo ocenjena... Bilo sta od njih, Continental, Michelin, Dunlop, GY da uzmes sigurno da neces pogresiti. Iz mog skromnog iskustva, ako te bas svrbi novcanik, za performanse Conti pa ostali, sto se dugotrajnosti tice Michelin (licno izbegavam Eco varijante bilo kog proizvodjaca). Ali tu cena ide opusteno preko stotke po komadu za 17''. Na prethodnom Stilu sam za skoro 11 godina izmenjao Pirelli, Michelin, Continental, Dunlop, doduse najvise u 16'', tu nema greske...
E sad dolazi i ono sto Nidza pominje, da su mnogi iz neke nize/vise srednje klase prilicno napredovali, a mogu se dobiti za manje para (Hankook, Nokian, Semperit,...), cak su recimo i Sava "UHP2" ili Barum "Bravuris 3HM" imali korektne rezultate u toj dimenziji. A cena poslednje nabrojanih je reda velicine 60-70 EUR. Tako da je odluka samo na tebi  .

Pa pazi, nije bas da me svrbi dzep. Ali bih uzeo nesto kvalitetno i ne bih razmisljao. Ionako ne prelazim vise od 5-6000 km godisnje pa ce to verovatno potrajati duze, pa bih i dodao razliku ako vredi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex

Koje god da uzmes  imaju slican rok trajanja. Mozda ce sara duze izdrzati ali posle 5 godina SVAKA guma gubi dobar deo svojstava, naravno kod skupljih je taj gubitak manji, ali, bar ja, gume menjam na 5, maksimum 6 godina, bez obzira na saru I marku, a to svi i preporucuju. Posto ne prelazis puno godisnje, mislim da ti je razumnija kupovina nekih guma srednje klase ili all weather poput vise puta pominjanog Cross Climatea, nego nekih premium proizvodjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam i o all season gumama s obzirom da je mala verovatnoca da cu ici negde gde je zavejano bas. Taman da se ne mlatim ni sa celicnim vise a ni sa vulkanizerima.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Malo je problem i sa tim povraćajem i uvozom, jer kod nas je do 100e mislim po osobi, a 4 prevazilaze to, a ako ih montiraš tamo nema povrata . Meni je najkomplikovanije to što nemam dozvolu , do februara.... 9 meseci...

 

 

Sta si ti radio kad si ostao bez dozvole toliko dugo?

 

Odakle si?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da sam objasnio u temi vezanoj za kazne..
Vozilo uredno, zaključano, parkirano u zatvorenom zgradnom dvorištu, ja dolazim do stana, i shvatam da su ključevi od stana u autu, vraćam se uzimam ključeve zaključam ponovo i tada u to zatvoreno dvorište nastupa patrolno vozilo , mašu, ja se odazivam pitaju koje je moje vozilo, pokazujem i nude mi alkotest koji odbijam, jer je vozilo uredno parkirano ugašeno u dvorištu...pomišljam sve zakonske osnove su na mojoj strani, epilog suda, 9meseci i 100000 + sudski troškovi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta ako nije. Nisu ga zaustavili dok je upravljao i ucestvovao u saobracaju i kraj.

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...