Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

@Martin već dve zime na čeličnim su isto krisalp montero 2, takođe zadovoljan kako se ponašaju i prilično su tihe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Gagy.GM said:

Ja sam moje Viking probao po mnogim selima i isle su super,imalo je  veceg snega.Uzbrdo nisu isle bas kao cista zimska ali su izasle

Ako je nekome to bitno i vozi u takvim uslovima, uvek je cisto zimska guma bolji izbor... S druge strane, po BG maltene i da ne vidimo snega. Em ga zadnjih godina bude po nekoliko dana, em to najcesce bude par desetina metara dok ne izadjes iz dvorista ili naselja. Iole vece ulice su ociscene, pod bljuzgom ili vodom. Meni je recimo upravo zbog toga najbitnije da se guma koju vozim zimi ponasa dobro na mokrom, da bude udobna i tiha i da te korektno provuce kroz nesto snega ili manji uspon. Ko tera kroz smetove i led, gledace opet nesto drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/24/2018 at 3:39 PM, bane1321 said:
Što reče kolega [mention=10235]Axic[/mention], ako moraš da menjam i zimski i letnji set guma, bolje uzmi all season! Platićeš 8x5000 za oba seta, a ovako ćeš 4x11000, ali zato nema jbade oko skidanja, stavljanja, balansiranja, čuvanja...

Ali ce morati da kupi novi set ili zimski set pred trecu zimu, jer ce im skinuti saru na ispod 4mm ako vozi 10-15k km godisnje. Eventualno pred cetvrtu zimu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/27/2018 at 7:22 PM, Bingodalton said:
Ali ce morati da kupi novi set ili zimski set pred trecu zimu, jer ce im skinuti saru na ispod 4mm ako vozi 10-15k km godisnje. Eventualno pred cetvrtu zimu.   Sent from my SM-A510F using Tapatalk  

Ni ne treba duže od 3 sezone, bez obzira na šaru, guma je gotova. Našao sam čoveka koji ide svaki dan po gorivo, pa će i gume doterati iz RS te crossclimat.   Sad mi na tom stilu stoje mišelin alpina 4g stare, tako sam uzeo auto, prednje 4mm zadnje 5 do 5.5mm, ali otpadaju parčići :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz dopisivanja sa @Ivan zaključio sam da CC mogu izdržati uspešno 4, pa i 5 sezona! Ja na 5, max 6 menjam gume, tako da je to to...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/28/2018 at 4:23 PM, bit said:
Ni ne treba duže od 3 sezone, bez obzira na šaru, guma je gotova. Našao sam čoveka koji ide svaki dan po gorivo, pa će i gume doterati iz RS te crossclimat.   Sad mi na tom stilu stoje mišelin alpina 4g stare, tako sam uzeo auto, prednje 4mm zadnje 5 do 5.5mm, ali otpadaju parčići


Po nekom pravili i standardu guma, posle navršenih 5god, guma se smatra starom gumom koja je sigurno izgubila dosta karakteristike koju je imala kao nova.. znaci, nije 3 god već 5 god period kad treba da se zameni guma bez obzira na dubinu sare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodao sam Puntica za zimskim Hankookom W442 koji je imao punih 5 godina i dubinu sare od 6mm. Ali, 50% i vise tvrdja od nove i bucna poprilicno. Vozena iskljucivo zimi i dobro cuvana leti. Dakle, za ovu zimu bih morao da mislim sta cu, tj sigurno bih 2 kom novih nabacio. 

 

DSC_0004_2.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najčešće bokovi popuste, pa se mora na veci pritisak pumpati, da se digne , 2,2 na 2,4 ... Jer ako se ne naduva jede se sa strana a sredina ostane cela i ima šaru...
I tako sto je starija veći pritisak dok joj klobuk negde ne izbije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turio zimske...Ala galame...Kao da vozim Nivu sa Kamama...
Preformulisali na tv zakon,sada je od 01.11 obavezno imati zimske gume ako pada sneg ili ima poledice...Objaktivno tako zakon i kaže,ali morali frku da prave da ljudi pokupuju zimske gume...Sada lade situaciju


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je tajming super.Ja sam u buli sa vremenom,pa sam iskoristio momenat kada nije bilo gužve da to završim...sad mi malko žao,ali šta je tu je...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gume čekaju u garaži u Palanci, tamo nikad nema gužve! A greota da ih turam po ovim tropskim uslovima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas vidim komša na službenoj oktaviji  vozi ove nove wintere ,ne da su kramponke imam osećaj da će da bruje samo tako 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spade nam zima na par dana sa snegom i 2-3 nedelje hladnijeg vremena uglavnom krajem januara, do sredine februara...

Jos malo pa cemo birati zimske gume kao za britansko podneblje :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je to palo napamet...mada je i turska Lassa dosta dobro iskofigurisana za naše podneblje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se čini da je Lassa plastičnija guma, ali sa zimskom šarom, te da će biti dobar izbor!

Uglavnom niko ne kuka na nju (sem jednog tipa sa Toyota foruma, al njih ne smatram za ozbiljno!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj moj zimski Nankang,ko da traktor vozim...
Letnja Lassa Greenways je super udobna na Puntu i lepo se nosi i na vlažnom i na krivinama i na kočenju,a imao sam prilike da je vozim i po autoputu letos po onim kišurinama sa 130km/h,drži ko u šinama.Doduše skroz nove bile...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...