Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Brt, mislim da je vulkanizer izgradio sprat na kući te godine, i uklesao Deki na cigli

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kako prošla felna na Dačiji?[mention=19772]bit[/mention] Po šari bih rekao da nije puno stara Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока  

 

 

 

 

 

 

Šara ne govori ništa, imam u tom fordiću rezervnu gumu dunlop, iz 90tih nikad put nije videla, još ima one iglice što su ranije bile na novim gumama. A na bubi mi se desilo to odlepljivanje kompletne sare tamo 90tih, isto na igled odlicna guma ali je garant imala preko 20g . A videh prosle godine eksploziju gume na sleperu, srecom niko nije isao u susret, to je takva sila, da bi auto odnela sa puta, ostaci gume su odleteli vise od 50m, one se duvaju na 8 bar. 

 

 Imam i jedno pitanje, posto slabo prelazim sa autom tu do 10000km, i do sada sam samo zimske vozio čitavu godinu, da uzmeme te lasa 16ke, ili da uzmem felne 15ke i gume za zimu, ukupno izadje isto.

A na prolece letnje za 16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od starih 15-20 god. izgleda samo Mišlen radi dobro i dan danas...

Meni jednom prsla guma na gradskom busu,stajalištu na Futoškoj pijaci u NS,na 5-6 metara od mene,uši mi se zečepile...žena pored koje pukla imala baš ozbiljne opekotine i lomove...grozan prizor!

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, bit said:

 Imam i jedno pitanje, posto slabo prelazim sa autom tu do 10000km, i do sada sam samo zimske vozio čitavu godinu, da uzmeme te lasa 16ke, ili da uzmem felne 15ke i gume za zimu, ukupno izadje isto.

A na prolece letnje za 16

Možda ipak neke allseason jeftinije, znam da su pored Michelina jos neki proizvodjaci izbacili te allseason.

Baci pogled pa uporedi cene i sta ti je isplativije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre su lasse!

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, bit said:

 

 Imam i jedno pitanje, posto slabo prelazim sa autom tu do 10000km, i do sada sam samo zimske vozio čitavu godinu, da uzmeme te lasa 16ke, ili da uzmem felne 15ke i gume za zimu, ukupno izadje isto.

A na prolece letnje za 16

Što reče kolega @Axic, ako moraš da menjam i zimski i letnji set guma, bolje uzmi all season! Platićeš 8x5000 za oba seta, a ovako ćeš 4x11000, ali zato nema jbade oko skidanja, stavljanja, balansiranja, čuvanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim Viking Foutech all season i sasvim su ok. Kostale oko 5700din. A video sam da je i Lassa izbacila neke allseason gume sa tom nekom cenom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multiways...

@bitAko imas potrebe i uslova, uvek sam prvo za poseban set zimskih i letnjih... U zadnje vreme ne prelazim mnogo svojim autom godisnje (cca 10 000km) i ne idem u neke smetove :) , tako da sam na prethodnom Stilu skoro 3 godine ganjao CrossClimate (po prvi put u zivotu), super su se pokazale. A od AllSeason, uvek bih isao na premium proizvodjace, ne bih se bas igrao sa anonimusima, ipak takva guma treba da bude ozbiljno konstruisana jer je prilicno izazova pred njom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te sam i gledao sinoc, tu su negde oko 7000/kom, Dok su mislenke u bosni isto tako...https://total-trade.ba/sr/webshop-gume/205-55-r16-94v-michelin-crossclimate-206.html

e3d3fe17a6a877d587ca53318b8f14b3.jpg700ef4cea07242a6946ba4165fe21023.jpg

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 9 su Pirelli, Dunlop, GY univerzalci!

Edited by bane1321
Prokleti autocorrect

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam o njima ali posle dugog istrazivanja istih iako ima malo podataka jer su nove, IZRICITO navode da su za BLAGE ZIME JUZNIH REGIJA,a posle kazu all-season za evropske zime.(koga zanima mogu i link da okacim gde ima najvise o njima)

 

Tako da sam danas uzeo 4 komada LASSA Snoways 3 ipak prvi prolazim putem ujutru nekad i pre cistaca tako da mi treba prava zimska,a i zna da bude polarno vreme ako se secate predhodnih godina...

Inace su gume bas sveze jedva da imaju 2 puna meseca kako su proizvedene.

 

IMG_20181024_201145.jpg IMG_20181024_201213.jpg IMG_20181024_201449.jpg

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;) , sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, gile smederevo said:

Lassa Multiways-u sustini zimska guma sa 10% manje silike nego prava zimska.

Vidi se odmah po sari i gomili lamelica. Ipak nase podneblje u zadnje vreme karakterisu blage zime sa vrlo malo snega, tako da mi je mnogo bolji Michelin-ov pristup izvodjenja iz letnjeg pneumatika, koji moze korektno da zavrsi posao po snegu, sa odlicnim karakteristikama na mokrom. Vrlo lepa sara mi deluje i na novoj Continental AllSeasonContact.

 

continental-allseasoncontact.thumb.jpg.c818b7d9ef117ab1e7f7ea3ff490345c.jpg 65253a664d9aa97db7a90ceeebe8.thumb.jpg.12c6cbfe9818c62c685f3036d2f43f1e.jpg

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moje Viking probao po mnogim selima i isle su super,imalo je  veceg snega.Uzbrdo nisu isle bas kao cista zimska ali su izasle,nekako nisu bas kopale ali ih mogu porediti tipa sa Savom s3 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa Fuldom Crystal Montero sam prošle godine imao sjajno iskustvo - kiša, sneg, led, suvo do 15-20 stepeni...

Poslato sa FIG-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...