Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

5 hours ago, danijel55 said:

Inace jedno pitanje,koliko je dubina sare kod hankook ventus prime 3,letnje,kad je nova?

Ne vise od 8mm, a ni manje od 7mm. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, shakalkv said:

Na focsyu imao 4 nove kleber krisalp hp2. Odlicne gume. 4 sezone ih vozio u dimenziji 195.60.15 nikada me nisu izdale na snegu i ledu, cak i na minus 20. Potrosnja gume je minimalna, nivo buke korektan. Bolje od bf goodrich koje su identicna cena kao kleber. Sto rece drug iznad, ozbiljna zimska guma. 

Isto iskustvo sa oba proizvođača samo su kod mene u dimenziji 165/70 R14.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam dilemu, tj trilemu. Sta biste mi preporucili da kupim kao novu zimsku obucu?

Kama

6822760.jpg

 

Matador
725055_l.jpg

 

ili Starfire
26957.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cene su priblizne, Kama je najjeftinija, Starfire malo skuplji, a Matador najskuplji (oko 800din je razlika).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mozes Matador ako ne onda i Kama završava dobar posao. Ovde od kolega i poznanika ko je uzeo je hvali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kakav je Matador. Tu Kamu imam i mogu da kazem da nije bucna uopste, ogromnu saru ima, po snegu i ledu drzi odlicno. Na suvom ok, na mokrom je malo losija. Jedina moja zamerka je sto ima dosta tvrde bokove, pa je i u voznji tvrda, kao da je prepumpana guma. Starfire znam jedino da nije bucna i da se brzo trosi. Nisam je probao do nekih granica.


Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uporedjivao sam malo cene i nasao da je u kemoimpexu nesto jeftinije, a plus je besplatna dostava u odnosu na winwin. 

E sad, sveo sam izbor na Kama i Riken, koji je neznatno skuplji. Nego po karakteristikama vidim da je Kama bucnija (72 db) u odnosu na Riken (68). I po indexu potrosnje Kama je u crvenoj zoni (F), a Riken je u E. Mislim da cu presuditi u korist Rikena, iako nemam blage veze o (ne)kvalitetu tog pneumatika. 

 

Kamu imam na Hyundaiju i nisam bas najzadovoljniji, pa cu i njih da menjam ove zime, gledam Lassu i Starfire. Za Lassu sam cuo samo pozitivna iskustva, iako tamo pise da je index potrosnje najvisi (G) u odnosu na Starfire (E). I cena je veca (3.900 - 3.300).

 

Napravio sam citav elaborat :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta nisi zadovoljan Kamom i koji model imas? Ja imam misljenje da Tigar i Riken nisu isto, tj.da je Tigar bolji. Cisto neko moje misljenje, a Lasu ne bih uporedjivao sa njima uopste :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Igorn said:

Koliko je LASSA Snoways 2+ losiji od Snoways 3 ? 

Mora da negde ima testova i za jednu i za drugu, pa uporedi. Iskustva drugih... itd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je razlika za neku Savu? Uzmes krstenu gumu...
Da li je Tigar ustvari Riken ili je Riken ustvari Tigar, i koji je bolji? Kineske gume bih stavio na prikolicu...mozda...nekad.
Za Kamu sam od jedno 10 ljudi cuo da je prebucna (Mica je jedini covek koji kaze suprotno :D )

A za Matador sam cuo samo od jedne osobe da je stavila na auto...i kakve mi onda utiske o toj gumi imamo...? Pausalno samo mozemo da kazemo bolja je od Kame i Kineza... i jeste verovatno i to je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koju dimenziju juris? Doplati malo za neku valjanu gumu što kaže Milutinac.
A Mići ne radi slušni aparat.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam te Save na ćaletovom Mercedesu w124,grozne su mečki,valjda zbog zadnje vuče...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sam na tvome mestu isao bih na matador.Kamu ima drugar kaze po snegu vrh,po mokrom losa.Ako je riken=tigar onda je sve to=nikakva guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koliko je razlika za neku Savu? Uzmes krstenu gumu...
Da li je Tigar ustvari Riken ili je Riken ustvari Tigar, i koji je bolji? Kineske gume bih stavio na prikolicu...mozda...nekad.
Za Kamu sam od jedno 10 ljudi cuo da je prebucna (Mica je jedini covek koji kaze suprotno )
A za Matador sam cuo samo od jedne osobe da je stavila na auto...i kakve mi onda utiske o toj gumi imamo...? Pausalno samo mozemo da kazemo bolja je od Kame i Kineza... i jeste verovatno i to je sve.
Ja uvek naglasim da je to model Vileti, sa asimetricnom sarom, kao stariji kontinental sto je imao. Ta se i ns pravi u manjim dimenzijama. Ova druga tkzv. riblja kost je uzas, cujes je kada prodje auto pored tebe kao voz da ide :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tigar=Riken=Kormoran ove zadnje dve su kao za izvoz, e sad dal ima razlike u smesi ne znam sare su im iste. Matador sara podseca na Nokian wr g2 i imao je komsija na A klasi isla je odlicno.Ko necce da razmislja mnogo veoma dobra guma je Sava s3,Lassa snoway,Matador sibir snow ko ima vise para Bfgoodrich,Fulda ,Kleber ko trenutno nema ili nece da daje mnogo para Kama brima je mnogo bolji izbor od Wintere .

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, MS PK said:

Ova druga tkzv. riblja kost je uzas, cujes je kada prodje auto pored tebe kao voz da ide

Ali Mićo neko kupuje gumu da mu bude lepa šara na oko a riblja kost lepo izgleda. E sad što je bučna verovatno misli da tako treba i da je kvalitetna zbog toga.:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije guma bucna, nego kabina nije dobro izolovana

Zavisi sve od toga kome sta treba i koliko prelazi i gde, meni recimo koji koristim samo zimske citavu godinu, vec 22g, jer po autu se predje po 10 000 max na godinu sve i jedna i posle 3 g ima vise od 4mm saru, ali je menjam..meni su bile dobre i tigar i continental, sava, jednom sam i dunlop stavio, sve to meni isto, vozim svuda po ogranicenju znaci max 50km/h, ne putujem daleko, na auto put jednom u godinu i td...

Kad na vreme reagujes sa sve i jednom ces stati. A ko voli da jurca i pribija se, neka misli da ce ga guma spasti.

 Jedna banalna rupetina na putu ukoliko je ne uocite na vreme, moze zivota da kosta, gume se tu ne pitaju.

 I ovi sto kazu kineza samo na prikolicu...verovatno nisu ni videli te gume, na pr za kamion sam uzeo neke mirage 295/80 r22.5 ja sam prezadovoljan za sada.

Za motocikl je vec potpuno druga prica.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...