Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Da, Kama sa tom sarom je previse bucna, tako da bih ti savetovao da je zaobidjes ako ti buka smeta :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja komšijsku Nivu ("Vode Srbije") prvo čujem,toliko se čuju te KAMA, pa vidim...Po zvuku je prepoznam...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Igorn said:

Druga varijanta je da li se sme odstupati od fabricke dimenzije i na punta staviti 175/65 r14

Detaljno o dimenzijama felni/guma imas u odgovarajucoj temi - nasiroko pisano pogotovo za Puntica pa mozes da pogledas pomocu Search:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregledao sve ali nista odredjeno nema mene ne zanima promena dimenzije felne sto automatski povlaci promenu dimenzije,vec na istoj felni fabrickoj promena dimenzije (sirine i visine ) pneumatika.Fabricka knjizica ne daje alternativu osim fabricke dimenzije 165/70 ,dok mnogi na internetu pronalaze neke kalkulatore koji daju ogromne za mene dimenzije 185,195..sto je meni previse za ovu felnu.

Ni sam sad nisam pametan da li da idem na 175/65 r14 ali se LASSA Snoways 3 ne radi u dimenziji 165/70 r14 vec samo Snowrays 2+ koji je losiji po potrosnji i performansama po kisi sto je najvaznije jer su nam zime vise vlazne neko snezne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Igorn said:

Ni sam sad nisam pametan da li da idem na 175/65 r14

Ja imam na Puntu na zimskom setu 175/70 R14 koja je malo viša od 175/65 i nema nikakvih problema. Jedino ako te brine zbog tehničkog da ne zagledaju dimenzije jer su po specifikaciji 165/70 i 185/60 za 14", za širinu 175 koliko mi se čini nema nigde upisano.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rile_bgNeke su vraćali gde je npr. umesto 215 širina gume bila 225 za felnu od 17" pa sad budi pametan da li će gledati na svakom tehničkom ili kako se kome zalomi.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima iskustva sa ovom novom Tigar Winter? Kakva je u odnosu na staru Winter1? Negde sam video one deklaracije, stara ima efikasnost E i po kiši i po potrošnji, i buku 69 dB, dok ova nova ima efikasnost C i po kiši i po potrošnji, a buku 72 dB...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rece mi veceras drugar koji radi u eps-u, sad stavili jednoj skodi..

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad god cujem za Winteru,muka me uhvati.Imao nove wintere 1,smece od gume.Jedino sto se ne trose brzo.Ovako po mokrom lose,po snegu i ledu jos gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno su Lassa na predsezonskoj akciji u Kemoimpex, pa kome treba, bolje sad nek poruci. 

 

https://www.kemoimpex.com/pretraga-guma?product_simbol_id[]=936&product_simbol_id[]=854&product_action_id[]=168&product_action_id[]=169&product_action_id[]=180

 

Da li su Lassa po vasem iskustvu bolje od Tigar?

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

U razgovoru sa ljudima iz Kemoimpexa kazu da su za klasu bolje od Tigra. Pitao sam ih I za ovu "novu" Winteru, kazu da su samo saru promenili, a smesa je ostala ista.

Ja cu ovih dana da nabacim 4 Lasse!

 

Inace druze nije nikakva akcija, ova cena im stoji od maja meseca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre Lassa sam imao Kleber na kolima pa samo sa njima mogu da poredim.

Cini mi se da je u svim aspektima za nijansu bolja. Mozad je subjektivan osecaj a mozda je i realan uzevsi  u obzir da su Kleber bile stare gume, a ovo su ipak nove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam KLEBER 185/60 R14 Krisalp na astri g kada sam uvezao,extra guma!
A zadovoljan sam i sa Lassa



Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na focsyu imao 4 nove kleber krisalp hp2. Odlicne gume. 4 sezone ih vozio u dimenziji 195.60.15 nikada me nisu izdale na snegu i ledu, cak i na minus 20. Potrosnja gume je minimalna, nivo buke korektan. Bolje od bf goodrich koje su identicna cena kao kleber. Sto rece drug iznad, ozbiljna zimska guma. Za letnje su oprecna misljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao i ja hp2 i dobre su bille. Jedino kad su dosle do pola postale malo bucnije

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...