Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

A šta sa dimanzijama,pa nemaju svi 20 coli.Pada mi napamet bar 8 modela terenaca sa 15ticama.Oni drugi i tako ne bi Tigar

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Freelander nosi 16ke takođe tigar odličan prvi izbor.

E za ove dunlop baš mi žao što nisam uslikao, popust stajao 68% više od 24h, tačno 3800din ...
Mora da će nekom od plate otići naručeni primerci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/30/2018 at 3:35 PM, neshtry said:
A šta sa dimanzijama,pa nemaju svi 20 coli

Ne, ne, nisi razumeo. Rekao si da je za SUV vozila, ali nije samo za njih, iako je ima u tim dimenzijama. Radi se i za obična putnička vozila.


 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imamo vise nas, imas dosta na temi pisano. To nam dodje familijarna guma :D jednom recju odlican kvalitet ulozeno - dobijeno. Sad mislim da se pravi kao neka druga generacija tipa bluerespons2
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Drasko bgd said:

Da li neko ima iskustva sa Danlop sport blurespone 205/55/16?

Pazario ih svojevremeno za bivsi Stilo, bas u toj dimenziji, varijanta 91V.

Detaljno sam pisao pa pogledaj pomocu Search, da ne ponavljamo ;) .

Moja iskrena preporuka, ako ne smetaju malo mekaniji bokovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno, neces pogresiti, mozes da pogledas i testove - u toj dimenziji je uvek bila u ili na vrhu.

Koliko se sada krecu cene (pretpostavljam da su jeftinije), svojevremeno sam ih platio 72 EUR po komadu? Tada su bile ubedljivi best buy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nedavno uzeo Tigar HP bem li ga kotrljaju se za 3700 din.:D

Mada vozeći sad po ovim kišurinama lepo se ponaša kad uletim u baruštinu ne otima se volan,sad videćemo kako će dalje biti.

Ako ništa bar namunjeno izgledaju.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo posle par meseci korišćenja na Puntu mk2, moram da pohvalim LASSA Greeneays,odlična guma za ovaj profil vozila.
Dobro drži u krivini ovako lagano vozili,na kiši takođe,akvalaning lepo obradi(provereno prošle nedelje na auto putu,po onoj kiši na 110 km/h).I kočenjem zadovoljan.
Topla preporuka!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, @bane@ said:

Ja sam nedavno uzeo Tigar HP bem li ga kotrljaju se za 3700 din.:D

Mada vozeći sad po ovim kišurinama lepo se ponaša kad uletim u baruštinu ne otima se volan,sad videćemo kako će dalje biti.

Ako ništa bar namunjeno izgledaju.:D

Bane interesuje me kako koči (negde gde nema nikog jedno naglo kočenje), ako si u mogućnosti :)

U kojoj si dimenziji ih uzeo, na koliko si ih napumpao, interesantno je i kako se ponaša u krivini.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa da napišem koju.

 

Uleteo sam jutros u jednu "S" krivinu i dobro se drže, mislim nema nekog proklizavanja. Ja ne kontam ono uvijanje po boku, bežanje preko nosa itd. znam samo da ne proklzavaju u krivini gde se ulazi sa 40-50 ja sam uleteo sa 80-90.

Sledeće oštro kočenje. 

Na istom putu sa 100 na 0km/h

Nema krivudanja ide pravo nepali ABS iako je bio malo vlažan kolovoz. E sad da li je zaustavni put veliki ili ne, nemam pojma nisam merio. 

Opet ponavljam po kiši ooodlične vozio AP, magistrala, grad po najvećem pljusku uletao u bare ali stalno osetiš kako točkovi drže asfalt. 

Nisam neki stručnjak ni kompetentan ali ovo su moja zapažanja, ali po meni sasvim pristojna guma. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelj pre nekoliko godina zamenio na Stilu istrošene Mišelinke sa Tigar hitris i bio prezadovoljan. Za njih je jedina mana bila da se prebrzo troše.

Meni lično to što se brzo troše i ne smeta jer prelazim malu kilometražu.

Drago mi je da Tigar naparvio opet dobru gumu.

Hvala na testu, nadam se da će dobro da te služe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da uskoro pazarim par letnjih guma pa me zanima iskustvo sa Kama gumama? Ima neka jeftina od 3 soma komad ima i skuplje..Jel je bolja kombinacija od Tigar u toj klasi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre su Kama gume,ali ako kupuješ zimske.Za letnje moja prepuruka je LASSA ili Kelly od jeftinijih.Za koje vozilo i koja dimenzija?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

'bem li ga,ja ih vozim na sluzbenom autu,jesu zimske al nisu nikakve ni leti ni zimi,cista plastika.Kakve su letnje nemam nikakvo iskustvo,mislim da je Lassa bolja kupovina nego Kama

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/12/2018 at 5:32 PM, neshtry said:

Dobre su Kama gume,ali ako kupuješ zimske.Za letnje moja prepuruka je LASSA ili Kelly od jeftinijih.Za koje vozilo i koja dimenzija?

Za mog braviša 1,6 benzin..Dimenzija 185-60-14..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo (u trampu) prošle sezone nove letnje Kama  sve četri,zaboravio sam model. Ništa specijalno, mada nisu ni nešto loše ako ne voziš "oštro".Imaju zaštitni prsten za felnu i bruje između 55-60km/h. Pre njih su bile Nexen koje su bolje držale u krivinama i bile su bolje u oštrom kočenju pri manjim brzinama, mada su dimenzije gazeće površine bile blizu one koja je napisana za razliku od ovih gde je i po 15-20mm manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre slucajno naleteh na KP na kama gume.U dimenziji 195/65/R15 nove gume 28e po komadu,sto zvuci poprilicno jeftino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...