Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ja sam 3 zime furao Lassu snoway i bas je dobra,nisam imao zamerki za njih. Dvojica kolega su uzeli letnje i zadovoljni su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozbiljno razmišljam o tim zimskim Lassa-ma,videću da li ću imati finansija...Ove Nankang su baš loše

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

One su kopija neke Bridgestone sare,meni su na Fiat Bravo isle bas dobro, koega ih je vozio celo leto i ovu zimu su pokilavo isle.Al ihje terao kao da su tudje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ima kod nas,ali ako ima marka z8 winter,topla preporuka.120e su mene izasle nove sve 4 195 65 R15.Jedina stvar sto su glasnije ,pogotovu kad se poigra malo u krivinama,dok letnje hankook ventur prime 3,gotovo ih ne cujem skoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove?Z Tyre Z8 winter?
https://www.tyreleader.ie/car-tyres/z-tyre/z8-winter/d516cdda343fcd4fc4db1248cd3b1edf.jpg

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

One su kopija neke Bridgestone sare,meni su na Fiat Bravo isle bas dobro, koega ih je vozio celo leto i ovu zimu su pokilavo isle.Al ihje terao kao da su tudje
Lassa je od 1974. u Bridgestone sistemu

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima je već duže vreme na tržištu. Vidim da su neke i sa DOT-om iz 2016.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razgledao sebi zimske, pa sam naleteo na ovaj model. Rekoh sebi nemoguće da su dodali novu šaru SUG Winteri!!:lol:

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iz zezanja kupio neke Kelly HP. Iskočilo mi nešto smešno povoljno. Made in Slovenija.

Što se tiče držanja po suvom, mokrom, udobnosti, veoma prijatno sam iznenađen. Prethodne Barum Bravuris II ne mogu da im primirišu.

Za sada prezadovoljan.

A nisam se nadao, bio skeptičan.

 

Послато са LG-G3

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjaju se standardne dimenzije kako prolazi vreme. Nekad je 195 r15 bila standard npr. , sad je vec 215r 17 npr. i to je to :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i 14ka nikad nije bila skoro standard, to je uvek neka najskuplja dimenzija, nekako su sa 13ki odmah presli na 15ke. 14ke cesto nemaju i neke dimenzije koje su normalne kod drugih precnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo se neko ložio na Transformerse...a, valjda će i guma biti "more than meets the eyes" 

Za one koji ne znaju, to je naslednica Winter1 gume...iliti "winter'ne" gume što bi rekli poneki :)

 

IMG_20180615_131632.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da baš sam se iznenadio kad sam je video na kemoimpexovom sajtu! Kačio sam na prošloj strani link. Prodaje se po istoj ceni kao srpska univerzalna guma wintera!:P

Na nekim stranim sajtovima videh da je namenjena SUV vozilima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas u beogumi na Adi sa drugarom gledao on za njega 205/55/16v miselin oko 9-9,5 soma takva gume pre 2 god nije bila ispod 12-13 hilj.i ostale premium gume slične cene npr.neka srednja klasa  BF goodrich 6-7 soma to su cene za ovo leto kaže čovek da su svi proizvođači koje oni imaju dosta spustili cene 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to i ja pricam odavno... Vece dimenzije polako postaju standard, da l' bi na nekom Scenicu ili tako nesto 195/55/20 :shock: .

225/45/17 koja je do pre neku godinu bila ziska sa cenom (150-180 EUR) je danas maltene "narodna" dimenzija, u premium varijanti se nalazi za oko 100 evrica, korektne u srednjoj klasi vec za 60-ak...

Isto vazi i za 205/55/16 koja je danas u rangu 195/65/15 balonjare od pre par godina. Nikad nije bilo povoljnije kupiti dobru, novu gumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je začudilo da je najskuplja letnja guma (samo) oko 330 Eur:

 

Primarna klasifikacija: 285/50R20_ 285/50 R20 285/50R20_3235 DUNLOP GRANDTREK PT2A 112V 4x4 LETNJA 38.870,00 Din

 

Kod zimskih, malo veća cena - oko 450 Eur:

Primarna klasifikacija: 285/45R19_ 285/45 R19 285/45R19_00680 SCORPION WINTER M+S 111V  52.970,00 Din

 

 

Edited by ivan73

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, gile smederevo said:

1855/55 R15....pa i ne baš :)

Ne kapiram,sta bas i ne?

20160712_164854.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...