Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

@dach@
Kod nas svi menjaju sami,zato ta cena...Znaš ono,kotlić,pivo ekipa...promenimo odmah na 4-5 vozila...svaka prilika dobra za kotlić i druženje

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pre 3 dana promenio. 2000 mi uzeo, mnogo to. Kaze napumpao na 2.2b a bidim tvrdo mi nesto. Proverim kod drugog danas ono kao 2.8b. Stavio sam na "2.4b " da bude sredina izmedju ova dva vulkanizera pa cu da vidim kod treceg i cetvrtog :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vidim ko je lajkovao ovaj nonsens???

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Palo prolećno sređivanje, čovek prvo radio nosače, pa menjao gume, neće na dobro da izađe.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako padne sneg stvarno....

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/30/2018 at 12:33 PM, neshtry said:

Ja ih juče stavio,majstor mi naplatio 1200 rsd za sva 4 emoji1.png,montažu,balansiranje i montiranje na vozilo.Brusio mi i farbao ivice felne,kaže zbog korozije bi guma ispustila...Odmah lakši volan,a rakao bih i potrošnja manja...484013e3e2af914b1bb4ebd1b0c52d86.jpg

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kakva su iskustva sa Grennways gumama? Vožnja po mokrom, suvom vremenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje u toj klasi,suvereno!
Ne kajem se što nisam uzeo Barum Briliantis 2.Mišlen je bolji naravno...Veoma tihe,na vlažnom vrlo solidne,u krivinama nemam pojma,u Vojvodini ih i nema...rekao bih da su dosta štedljive,za potrošnju goriva,kada ga pustim na kvačilu baš dugo ide...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima par mesta sa dobrim krivinama :D Bisan kraj kod Tavankuta, recica kod Bajse, pod brdom kod Titela, Iriski venac, Miseluk, Kula :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da čak 5....
Idem za Kruševac uskoro,u tazbinu,tamo ima šta 'oćeš,pa ondak pričam

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigla je...5ac26b1d2deb3_MichelinPilotSport4.thumb.jpg.11b22d3306d52a93bf1e092a925bebb8.jpg

P.S. Samo da ne bude zabune...ove 4 idu na Passat-a B6 a verovatno ce 2 kom na Bravišu kad dođe vreme zamene zadnjih Michelin PS3 koje su prešle  17700km kao prednje  i 24150km kao zadnje...Idemo!

      

Edited by ivan73

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crkoh!Kako je ovo moguce?

 

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 29/03/2018 at 6:03 PM, bane1321 said:

@Ivan

Koleza, po tvojoj proceni, koliki je vek CrossClimatea?

Evo odgovora, dok sam se dokopao sublera (da ne bude odokativno, obicnim metrom). Do sada nisam merio trosenje sare, sem po kupovini sa inicijalnih 7mm. Tada smo ovde zajedno komentarisali da li je to malo, zbog brzine trosenja i propisa zimi. S' druge strane, imam izuzetno pozitivno iskustvo sa drugim modelima Michelina sto se trajnosti tice, a i svojim autom ne prelazim neku veliku kilometrazu. Tako da me privukla tehnologija razvoja i odlucio sam da probam.

Stvari stoje ovako - gume su izgurale trecu zimsku sezonu, tj. kod mene su oko 2.5 godine, za to vreme prelazio sam godisnje cca 12000 km. Prilicno sam o'ladio zadnjih godina, tako da je to uglavnom normalna voznja bez cepanja auta (zisnem ponekad za dusu, gde moze po krivinama :)). I vizuelno su zadnje gume maltene kao nove, a subler je to potvrdio sa 6.5 mm. Na prednjim se vidi blaga pohabanost, Stilo je sa JTD prilicno tezak u nosu, subler kaze 5.8 mm. Znaci nekih 0.5mm pozadi i 1.2mm napred za to vreme i kilometrazu, a i bez ovog merenja sam planirao rotiranje prednjih i zadnjih. Necu stici da proverim posto polako planiram prodaju auta - ali ovom brzinom trosenja, posle rotacije prednje/zadnje, komotno mogu da izguraju 5 godina. Propis za zimu je minimum 4mm sare, tako da mislim da sam mogao da ih vozim i duze (ako ne bi bilo degradacije performansi zbog starosti i dubine sare). U tom periodu su ionako vec za zamenu, tako da bih definitivno ustedeo za set premium guma/alufelni, eventualno placanje zamena i postedeo se smaranja gledanja u nebo svakog proleca i jeseni i zaje*ancije sa promenljivim vremenom.

To je iskustvo za sada - za moje uslove voznje, prosecnu kilometrazu, promo cenu od 80 EUR i moje zahteve - definitivno pun pogodak. Koga zanima, o performansama i svemu ostalom sam detaljno pisao i ovde i na temi o Stilu, pa moze da procita, da ne davim vise narod...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskustva sa Tigar Prima gumama? Kakva je na mokrom kolovozu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...