Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Prethodnih godina, uglavnom pre 20-tog marta vreme je uvek bilo poprilično promenljivo - malo bude 15*, malo bude 0*. Uglavnom vozim auto rano ujutru ili kasno popodne kada su temperature niske i ne razmišljam o letnjim gumama do samog kraja marta. ;)

 

A ovaj mart, sudeći po prognozi - izgledaće kao mart 2010-te godine. 

A te zime, kada sam kupio auto, 2009/2010 sam vozio letnje preko cele zime, po snegu, ledu, preko Fruške Gore itd...i nisma imao problema. Te godine (ili čak 2009-te, mada nije ni važno) pooštrili su mere što se tiče zimske opreme, a i ja sam se u međuvremenu "edukovao" i za sledeću sezonu nabavio set zimskih guma. I od 1. aprila do 1. novembra (tačnije, sredine oktobra) letnje, a od 1. novembra do 1. aprila zimske. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grejna sezona počinje 15 septembra i završava se 30 aprila. Do tada su mi na kolima MS gume. Gde se žurim ? Michelin Alpin A3, kao nove, 7mm šara a letnje Bravuris 2 skoro potrošene.
Šta dobijam tim što 4-5 meseci vozim MS, a 7-8 meseci letnje ?
Na kraju će taj Alpin da izgubi svojstvo prijanjanja a šara 6mm, i mogu da ih bacim !
Razmišljajte i kombinujte onim što imate !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto razmišljam ,ta M+S oznaka, kod nas se najviše voze zbog M(mud-blato), od oktobra do danas Srbija na jedno veliko blatište....snega bilo malo....uskoro ćemo imati i blatne gume za putnička vozila čini mi se

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg ja sam prosle godine 3.03 stavio letnje gume, cini mi se da temp nije pala ispod 10ak stepeni.. Zajebao se jesam kao i mnogi koje sam video prosle nedelje da montiraju letnje. Nije mi tesko stavicu zimske za jos 2 nedelje pa cu vratiti letnje. Sreca imam  2 seta tockova :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj predlog za nase puteve u ovim uslovima - idealan kompromis za rupcage koje cvetaju na svakom koraku, blato koje iznose sa gradilista, po magistralama...

Naravno, idealan dezen i za nas dizelase :)

d.thumb.jpg.3fd6b29de817d2723108154aff1a93d1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokrpili su tek deo udarnih, jesi li 100% siguran da jos uvek imas sve tockove :lol: ?

Plombe su mi na mestu...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad od kiše bare po krajevima puta i u kolotrazima,tako da ti je pitanje na mestu...
Dosad sa prebio samo prednji desni točak...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 17/03/2018 at 1:14 PM, Ivan said:

Moj predlog za nase puteve u ovim uslovima - idealan kompromis za rupcage koje cvetaju na svakom koraku, blato koje iznose sa gradilista, po magistralama...

Naravno, idealan dezen i za nas dizelase :)

d.thumb.jpg.3fd6b29de817d2723108154aff1a93d1.jpg

Surova realnost u ful modu! :):blink:

 

 

 

Edited by Ivan
Obrisan dupliran sadrzaj posta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano za klip što je Kosta okačio...šta ti je marketing, moj klinac od te iste hi-tech-michelin-slinac-hard-ball  gume ima igračku. Zove se nano gum i ponaša se identično toj u klipu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel bre ljudi jel vreme da stavljamo letnje? ja sam vec 2 nedelje van zemlje kaze zena super je vreme, pa razmisljam sutra kad dodjem da odma nabacim letnje mocne pneumatike :) ..buduci da vec u cetvrtak idem kod taste u Vranje pa da ne unistim nove zimske na autoputu od BG do VR... ( ne znam dal citate temu o merenju brzine kazu da od 1 aprila krece merenje Beograd Nish

:unsure:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ih juče stavio,majstor mi naplatio 1200 rsd za sva 4 ,montažu,balansiranje i montiranje na vozilo.Brusio mi i farbao ivice felne,kaže zbog korozije bi guma ispustila...Odmah lakši volan,a rakao bih i potrošnja manja...484013e3e2af914b1bb4ebd1b0c52d86.jpg556db35449e8331ef6f20dc96aa666d8.jpg

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom spržio zimske na vrelom asfaltu i to više ne radim

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, neshtry said:

Ja ih juče stavio,majstor mi naplatio 1200 rsd za sva 4 emoji1.png,montažu,balansiranje i montiranje na vozilo.Brusio mi i farbao ivice felne,kaže zbog korozije bi guma ispustila...Odmah lakši volan,a rakao bih i potrošnja manja...484013e3e2af914b1bb4ebd1b0c52d86.jpg556db35449e8331ef6f20dc96aa666d8.jpg

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

 

U BG malo i 20-30 e za sve 4 gume,tamo kod tebe neisplati se menjati sam 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja cekam jul da montiram letnje, jednom sam se zajebao pa stavio u martu, vise nikad..
 
Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
 
 
 
Najavili zahlađenje i u Julu brat

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...