Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Šta mislite o ovome?
 

ADAC istražuje: Sava gume katastrofalne na mokroj podlozi

 

177556-adac.jpg

 

Veoma neprijatno iznenađenje stiže sa ADAC testiranja letnjih guma. Sava gume su najgore među testiranim, dok veliko razočarenje predstavljaju GoodYear, Vredestein, Pirelli, Fulda i Kumho.

 

Čuveni nemački ADAC objavio je rezultate najnovijih testiranja letnjih pneumatika u dve dimenzije koje spadaju u najčešće. Ako ste planirali da kupujete letnje gume dimenzija 175/65 R14 ili 205/55 R16, ove infomacije mogu da vas zanimaju. Najviše pažnje tokom testova je posvećeno ponašanju guma na vlažnoj podlozi, koji su nosili 40 posto ukupne ocene. Interesantno je da su gume manje poznatih proizvođača ostvarile bolje rezultate od očekivanih.

 

Tako pravo iznenađenje u kategoriji čestih ''četrnaestica'' predstavlja Falken Sincera SN832 EcoRun, koja je postigla najbolji rezultat. Za njom je Semperit ComfortLife, dok je na trećem mestu Dunlop StreetResponse 2 sa ocenom zadovoljavajući. Najneprijatnije iznenađenje predstavlja Sava Perfecta, koja je totalno podbacila. Iako je na suvoj podlozi bila prilično dobra, na mokroj podlozi se pokazala katastrofalno, pa je završila na poslednjem mestu testa.

Zaustavni put sa Savinim gumama je sa 52,2 metra bio skoro deset metara duži od onog sa Continental gumama, što je pravi užas kada je u pitanju bezbednost, gde i pola metra razlike odlučuje o životu ili smrti.

 

auto-magazin-srbija-adac-test-guma-175-65-14.jpg

 

Kada su u pitanju ''šesnaestice'', Michelin Primacy 3 je i dalje u samom vrhu. Odmah posle ove gume u tabeli se nalazi Bridgestone Turanza i Continental PremiumContact 5. Veoma nisko na ovoj tabeli su se našle gume Pirelli P7 Cinturato i Goodyear Efficientgrip Performance, koje su se prilično loše pokazale na testovima. Među ''šesnaesticama'' najgora je bila guma Vredestein SportTrac 5. Zanimljivo je i to da je testirana i izdržljivost guma: najbolje je prošao Michelin sa pređenih 45.000 kilometara, a najgore Infiniti EcoSis.

 

auto-magazin-srbija-adac-test-guma-205-55-16.jpg

 

Detaljne rezultate ovih testova možete pronaći na ADAC internet stranici.

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshtry said:

Sava gume su najgore među testiranim

@Milutinac & @dekirs - drop dead :lol: .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta perfecta jeste losa guma, al ona se pravi u manjim dimenzijma. ne znam dali ima u r15 i vece, za 14 znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Npr. razlicit dezen sare u razlicitim dimenzijama... Nista neobicno.

24 minutes ago, dekirs said:

Mi smo na uhp2 nema tih briga :D

Priznaj da su ti se noge oduzele dok nisi stigao do imena modela :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, dellas said:

Meni felne u gepeku, a tu ce i da ostanu koliko vidim :D

Gde živiš?  :lol:

 

5 hours ago, dekirs said:

Lele.. sledece nedelje sneg. Vidim da ce se vracati zimski tockovi..

Y0UJC.thumb.png.4bec9695f4a7e32ef6ae40d1bb29a671.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milina - terao zimske pa se prebacio par dana na letnje. Sutra tokom noci stavljam zimske, pa za par dana opet letnje. Bez da mrdnem prstom :P .

Salu na stranu, pored korektnih performansi i udobnosti, najveca prednost Cross-erki su mi upravo ovi prelazni periodi i sto uopste ne gledam u nebo i ne razmisljam o zamenama i skladistenju. Vec jace od 3 godine samo kontrolisem pritisak u gumama i teraj...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobro i ja sam pozurio malo, ali posle nedelju dana sa temp oko 20 stepeni niko nije ocekivao sneg i minus.. :D Da je jedan pa i ajde al izgleda da ce cela nedelja biti sa snegom/susnezicom..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, dekirs said:

ali posle nedelju dana sa temp oko 20 stepeni niko nije ocekivao sneg i minus..

Iako je klima otisla u aut, jos je zima, jbg...

Mene nista ne iznenadjuje - pre par godina sam krenuo sa kolegom poslom za Sarajevo, odmah iza prvomajskih praznika. Sluzbeni auto, hvala Bogu letnje gume u maju... Kad smo krenuli u ponedeljak rano ujutru je i ovde kod nas vreme pocelo naglo da okrece - kisa, vetar, da se smrznes. Vec na Podromaniji dobar sneg, a gore tek da ne pricam, veselo je bilo...

Video sam sneg k'o Severina, u pm :lol: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...