Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Prednji desni točak nema sreće iako mi je prosečna brzina 24km/I...Čak sam i felnu malko savio.Pojavljuju se udarne rupe gde ih nikad nije bilo,mogu da mislim šta je sa gumom5ce09e1addf77dbfb6cdd78fab03666e.jpg1140972b67f4f145d5e7bbaba02ce4a8.jpg06bb39d042f5ac650b291a2a98cd3327.jpg

 

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me misljenje forumasa, imam nedoumicu oko letnjih guma.

U pitanju je Lancia Musa, zena vozi auto. Ima alu felne 16" sa malo nespecificnom dimenzijom, 205/50 R16. Merkam Hankook VENTUS PRIME 3, kostaju 9.800.

E  sad, imam mogucnost da kupim Toyo Proxes CF2 195/55 R16 koje bi me kostale 3.000 din jeftinije po gumi. Gledajuci kalkulatore ta guma moze da prodje, prednost je cena i sto zena, iako odlicno vozi, nije prezahtevan vozac. Mana je sto bi ionako visoka Musa dobila dodatno pola cm i nisam siguran kako bi uza guma uticala na stabilnost samog auta. Ta dimenzija nije fabricka. Jos jedna uslovno receno mana je sto bih Toyo po toj ceni dobio van Srbije, pa je malo cimanje dovoz guma, iako ne presudan jer se ljudi nude da mi dovezu, samo ja ne bih da ih cimam jer jos uvek nisam siguran za dimenziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obe gume su odlicne, tu toyo sam imao na 16" i bio bas bas odusevljen....

E sad ono sto tebe zanima, sto se tice sirine gume 195 idu i fabricki na 15" ali kroz 60, a ovu koju ti hoces je 0,2" vislja, a 0,3" od sadasnje sto je nista, ispade da je u visini veca za manje od 1cm, tacnije nesto malo manje od 8mm, ako mislis da nece nigde kaciti, tj u potkrila onda nema sta da brines.

 

 

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dve letnje sezone, na kraju druge su se pojele spoljasne ivice zbog ne strucnog centriranja trapa za 3000km, otisao na more i vratio se i ivice celave, ostatak gume u odlicnom stanju, i do tada dok nije centriran trap nisam primetio neku potrosnju gume. Presle su mozda 20000km i ostala im je poprilicna sara, na oko nova guma ali morale su da se skinu.
Inace su bolesno dobro drzale auto na putu, u tih zadnjih 3000km, 1000km je bilo po lefkadi gde gde sam ga bas gazio po krivinama i bukvalno svako jutro sam primecivao kako se pojela u odnosu na prethodni dan.
Takodje su po vodi odlicno drzale, to je ono cega se secam.
Guma koju bi 100% opet uzeo, a sad imam ventus prime 2 do duse u 215/45/17 i takodje sam zadovoljan, sto ne mogu da kazem za p zero nero, dobra je ali daleko losije drzi i od toyo 16" i od hankook 17".

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da vec moze, da nece vise biti snega a ni minusa. Prosle godine sam ih 13-14 februara stavio.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prosle godine treceg marta. mislim da za kraj nedelje javljaju 15 stepeni, videcemo bas

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreme je za letnje... Ne mogu da se odlucim za:

 

Cooper: https://www.kemoimpex.com/Proizvodi/2465/19555-R16-87V-ZEON-CS8.shtml#

ili

Matador: https://www.internet-prodaja-guma.com/matador-195-55-r16-mp47-hectorra-3-87v-mg66417.html

 

Planirao sam Matador da uzmem ali se pojavila Cooper u Kemoimpexu nedavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dukadin said:

Vreme je za letnje... Ne mogu da se odlucim za:

 

Cooper: https://www.kemoimpex.com/Proizvodi/2465/19555-R16-87V-ZEON-CS8.shtml#

ili

Matador: https://www.internet-prodaja-guma.com/matador-195-55-r16-mp47-hectorra-3-87v-mg66417.html

 

Planirao sam Matador da uzmem ali se pojavila Cooper u Kemoimpexu nedavno.

Blagu prednost dao bih Matadoru, mada za taj novac obe su sasvim korektne.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cooper je 2db tisa i ima zastitni falc za felnu. Mada mi to nije ni bitno.

 

Ta Lassa Greenways je valjda najniza kategorija njihova, ne znam kakva je. Imam dve Lassa Impetus Revo i opet bi ih uzeo ali vise ih nema u ovoj dimenziji (u Kemoimpexu), samo taj Greenways.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko vulkanizera u bg koji ne dere bas?

Obicno u beogumi montiram sve ali 850 din po tocku sa ventilom mi je malo previse.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs imas na miljakovcu 3, tamo sam menjao pretprosle godine i bas je bilo jeftino.

 

Evo nadjoh post "Zamena 2 gume sa balansiranjem 500 dinara, usput stavio i 2 nova ventila 70 dinara po komadu, sve ukupuno 640 dinara."

 

 

0-02-05-7a893247c1c1ea935e89e8e6b856af5e5dd2e44a5d92a22d9832581ba89c2a84_full.jpg.4b5ae39bff1d24e62438781d1fc4d470.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto je veca felna znaju da dizu i cenu, naravno za alu je skuplje nego za celicnu

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 25.2.2018. at 10:09 PM, MS PK said:

Napadao sneg danas, ima ga sada preko 10cm, -5c, pada i dalje. Prvi ozbiljniji da kazem ove godine. Vozao se nesto po gradu jos od popodne do sad. Ljudi sta radi ova kama, ja nemam reci. Jednostavno pravio ruja za sneg i to je! :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 

Da, i moje iskustvo je takvo. Dosta ih se zaglavljivalo, ali ja nijednog momenta nisam bio ni blizu toga. Za sneg i blato su izmišljene. Verovatno su zbog toga i omiljene u što neko reče ruralnim krajevima. Međutim, polazak iz mesta kad je kolovoz samo vlažan nije tako dobar, naročito ako to radim na onim kaldrmisanim kockama. Kočenje je međutim uvek bilo dobro i čak i na ledu mi se ABS uključivao veoma retko. Buka koja je bila u početku prilična u međuvremenu se smanjila. Izražena mekoća me vuče na zaključak da će se čim temperatura ode na recimo 20 trošiti brzo, tako da ću ih baš oko prvog aprila prebaciti u podrum. Nema čekanja, trebaće i za sledeću zimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreme je da se stare letnje zamene novim. Trenutno je slaba ponuda modela u Zr-u, valjda jos uvek nije pocela sezona.

Na KP sam nasao nesto vrlo zanimljivo...da li neko ima neko iskustvo sa ovim prodavcem i sa ovim modelom guma?

https://www.kupujemprodajem.com/165-70-R14-Nexen-Leto-NOVE-35e-kom-57883387-oglas.htm?filter_id=182999683

 

   

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tesha

Moje je mišljenje da je bolje da kupiš ove Lassa gore kod Kemoimpexa imaš varijantu preko weba ili njuhovim servisu u u NS

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...