Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

U vreme TG guma nisu postojale letnje i zimske, sama šara je bila više zimska i zato smo prolazili (ja sa Ćaletovim kecom) uglavnom svugde, plus uska guma 135 i naravno obrtni moment motora 77Nm (mislim).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tigar TG 505 liče na zimske

9eb5e0effe61820b7a507b8e66b4c8bf.jpgaf1633c47fcf687f20354feace40f545.jpg

 

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Smireni said:

Kontrola proklizavanja, ASR, moze i da odmogne na klizavoj uzbrdici, odsece snagu u odlucujucem momentu.

Bolje to kulturno laganim gasom doziras.

Meni je danas na ozbiljnoj uzbrdici pomogao TCS.  Ulica Banjičkih žrtava na Senjaku, nije očišćena uopšte ali eto mogu da pohvalim Petlas gume koje su na službenom autu. Nisam verovao da će izgurati do kraja ulice ali uz malu pomoć TCS-a  prijatno su me iznenadile.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, MS PK said:

Pa se razmislim kako su-smo do pre nekog vremena vozili uvek na letnjim gumama a bile su prave zime i pravi zimski uslovi, ne kao ovo sada. Znam sigurno npr da na renou 4 nikad nismo imali zimske gume :D

Pa seti se kakve su se sare vozile pre 20 i kusur, 30 godina. Danas je napravljena stroga podela letnje/zimske, tako da sa letnjim uglavnom mozes samo da places na snegu :) . Siroki kanali za odvod vode, maltene ravni delovi izmedju... Imao sam identicnu situaciju kao ti, upravo sa tim Dunlopkama - samo da premestim auto u dvoristu, jos malo pa nemoguca misija :) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Previse filozofirate sa gumama, citam unazad 5-6 strana.. verujem da 90% ne bi primetili razliku izmedju Wintere i Michelin Alpin npr ako bi vozili neki auto a ne bi znali koje su gume na autu. Ja sam igrom slucaja uzeo proslo leto auto sa winterama iz maja 2016, znaci skoro dve godine su na kolima (samim tim i dva leta su prezivele). Evo vozim ovih dana najnormalnije, sto neko rece, nisam imao nijedno nenamerno proklizavanje. Gume su presle oko 30.000 za skoro dve godine, i imaju i dalje duboku saru, pogotovo zadnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo za ove koji hvale winteru.U pondeljak kad je bio sneg,a cistaci nisu prolazili.Drugar sa golfom 4 nove winterine gume ima,ja imam ove z8 winter nove,do 60 me prati,na 80 sam mu otisao.Kaze nema sanse.Takodje imao winterine i nikad vise,5mm sare su imale i bacio sam ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mi zaista poredimo gume za dostavna vozila sa automobilskim i dostavno vozilo sa kolima? :D

Da ne pominjem da zaista ne kapiram sta znaci pracenje na 80km/h s obzirom da po pravcu mozes da ides koliko hoces, da ne kazem koliko si lud, a po krivinama nesto sumnjam da bilo koja guma u ostrijoj drzi 60km/h po snegu.

 

Budimo ozbiljni, moze da se desi da neko ovo procita i poveruje i proba, mada tesko :)

 

ESP realno znaci za voznju, mada vise kada se glupiram nego sto mi se desava da proklizam.

ASR svakom iole normalnom vozacu ne znaci mnogo. Stavise pun je Internet prica kako ljudi moraju da gase ASR da bi izvukli uzbrdicu.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igoreee, kao što neko reče, Cilemanija je uzela maha.

P.S.

Pošto je ova tema otišla odavde u off, pomenuo sam Ciletov pikap, jer je imao plastične ćelestonke (brinerke, slikove....) stare 30 godina :D

 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada pricamo o sirini pneumatika i zimskoj voznji, prilicno toga se promenilo u zadnjih deceniju-dve u tehnologiji, konstrukciji, dizajnu...

Ko je zainteresovan, moze da pogleda npr. AutoBild uporedni test zimskih guma, u najcescim dimenzijama u Compact klasi: 195/65/15 vs 205/55/16 vs 225/45/17 vs 225/40/18.

Znaci bez ikakvih subjektivnih misljenja - nego isti model u razlicitim dimenzijama i uslovima, metar, stoperica i ukrstena koplja... Po pisanjima ovde, verujem da ce biti prilicno iznenadjenih sa rezultatima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi,mi smi ovisnici I nemačkim plaćenim testovima...uvek tako bilo!

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uska guma je dobra samo za neutaban dubok sneg, za ostalo i dalje stoji sira guma, vece trenje. Vozio sam winteru malo vise po snegu ovih dana i dalje stojim iza toga da je meh :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, neshtry said:

Ne bi,mi smi ovisnici I nemačkim plaćenim testovima...uvek tako bilo!

Kao prvo, ni u sta ne verujem 100% dok i sam ne probam.

Kao drugo, kakve veze ima poredjenje istog brenda i modela, u istim uslovima, samo u razlicitim sirinama - sa "nemackim placenim" testovima?

Trece, ja uopste nisam napisao da li je bolja uza ili sira guma.

Cetvrto, da ce pojedini koji su tako uvereni u svoje pisanje biti prilicno iznenadjeni rezultatima koje donose nove tehnologije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ti znaš šta je tebi bolje,a ovi testovi sa plaćaju 100%

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, neshtry said:

Samo ti znaš šta je tebi bolje,a ovi testovi sa plaćaju 100%

Pa sigurno da se iz nekog dzepa to finansira, ali opet kazem da ni u sta slepo ne verujem dok ne probam. A moje iskustvo je da su mi upravo testovi i iskustva drugih bili dobra polazna tacka za odabir guma i da su mi uvek bili prilicno od pomoci. Takodje i rezultati na putu u prilicnom skladu sa onim sto sam na osnovu toga ocekivao. Slobodno mogu da kazem da sam uvek bio i vise nego zadovoljan izborom - osim jednom, kao dosta mladji, sa cuvenom zimskom gumom koju sam uzeo zbog cene i sa kojom imam ne bas lepo iskustvo.

Da dodam, na osnovu testova sam pazario i trenutno vozim tip guma koji ranije maltene nikada nisam ni uzimao u razmatranje i smatrao ih kao najgoru opciju. Prvo uzeo par da probam, pa kada sam video da nova tehnologija stvarno radi i to u poredjenju sa premium sezonskim (na svom terenu), pazario i ceo komplet. Da je bilo suprotno, naravno da bih odmah prodao vec taj prvi par i ispisao licno negativno iskustvo (kao i za druge stvari). Pneumatici se konstatno unapredjuju, tako da se mogu videti i nekad iznenadjujuci rezultati, suprotno tome da se jedno te isto gura decenijama jer je "usavrseno" do bola.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidiš da su efikasni

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

I uz licna iskustva ljudi, hvala im na tome :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...