Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Jerkovic i dalje zatrpan mi smo verovatno 8mi prioritet...svako lopata za sebe na ulice se sipa svo djubre iz kuce da izede sneg i tako snalaze se ljudi....nego niko od vas nije pricao o tome dal ste primetili razliku kad se nakupi onaj silni sneg izmedju tockova i same sasije ostane bukvalno milimetar da se tocak okrece i nekako auto bre ne ide...onda ja uzmem drsku od metle pa to sve iscuketam ocistim da bude ko leti i onda neko vreme auto idem celih 30 na sat...pricam ovo zato sto celo moje naselje je neocisceno sneg u svim ulicama i zacas se nakupis snega i svega na tockovima...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije ostao ni 1mm,a zaledio se....Vruća voda u kantu za plivanje bašte,2 supene kašike NaCl soli(imam i kalcijum hlorid),vodeni rastvor da brže reaguje....jedva sam sve povadio

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvedljivo su uze gume bolje.Dokozano,gde kolega sa 16c ne moze da se popne kombijem,ja sa 15c prolazim.Al njemu su 215 mn 195 na kombiju.Gume nove oba seta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam odlicna iskustva sa sirokim gumama, imao sam 245 bez problema su peglale svuda, a kocile su dosta bolje od uzih. Ima tu mnogo faktora, masa auta itd itd, pretpostavljam da je uza bolja za dubok sneg i uzbrdicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok dakle definitivno je do gume i dubokog snega..buduci da na puntu nema ni asr ni asp ni cnn ni bbc samo klot varijanta

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontrola proklizavanja, ASR, moze i da odmogne na klizavoj uzbrdici, odsece snagu u odlucujucem momentu.

Bolje to kulturno laganim gasom doziras.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Upravo to,bolja je za uzbrdicu i dubok sneg.Takodje po meni je bolja zadnaj vuca sa esp i asr od prednje.
Zato su fiće bile šampioni penjanja....mb w124 i opel omega baš i nisu.
Možda ovi noviji sa asr

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa kombijom hvatam zalet i idem malo vecom brzinom uz brdo,zadnja vuca jos nije natovaren,bolje sa kontrolom,lako moze da me popreci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas izvukosmo forda eskorta karavana iz kanala,ladno je lik krenuo sa letnjim gumam,sleteo je na smesnom mestu.Ali sreca ipak,niko nije povredjen niti je sta autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa parkirana, teram punta po ovom nevremenu kako ne bi izigravao grtalicu sa alfom. Na puntu mi BFGoodrich gume, bas se komotno vozim, ne divljam, odstojanje, uzbrdo/nizbrdo bez problema, usmerena sara, lepo kopa po ulicicama koje nisu ociscene. ... Samo bez divljanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prosle zime kad sam kupio letnji set negde januar bese i namontirao odmah ( posto su bile felne sa gumama, druga dimenzija, merak.. :D ) cisto da vidim kako mu stoje i da probam u voznji. Ne prodje 3-4dana pade neki sneg bezveze nesto skroz. Secam se da po onoj lapavici i to mestimicnoj sa danlopkama nije mogao da krene iz mesta :D Pa se razmislim kako su-smo do pre nekog vremena vozili uvek na letnjim gumama a bile su prave zime i pravi zimski uslovi, ne kao ovo sada. Znam sigurno npr da na renou 4 nikad nismo imali zimske gume :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bre Tristaća vozio na Tg 621 zimi! Doduše u gepeku bio džak nekog okamenjenog cementa!:stuart: 

na Tipu imao dve pintere dve tg 621 nazad, pitaj Boga kog dot-a, pa išlo... 

Juče bilo romantično do Pančeva ujutru! Medjutim, nigde abs, esp mi se palio uzbrdo na Mirijevu samo - Winter1, 2013. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tristac nije hteo iz dvorista da mrdne kad padne kisica sa nekim bese tigricama sa romboidnom sarom :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tristac nije hteo iz dvorista da mrdne kad padne kisica sa nekim bese tigricama sa romboidnom sarom

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока


Tigar TG620986729aac0c6f37b40f95eaf665c7b8c.jpg

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...