Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Meni Wintere skroz ok obavljaju posao na oba automobila. Tu su malo 15" u prednosti u odnosu na 18" zbog manje gume i manjeg obrtnog koji ih pokrece, ali svakako sam se bez problema navozao danas.

 

Ako hocu lagano nateram gumu da prokliza sto pri kocenju, sto pri ubrzanju i skretanju, ali nije mi se desilo da izgube trakciju nenamerno.

 

Stavise vozio sam pre koji dan Focus ST ganc nov na Michelin Alpin i vrlo su slicna iskustva. Hoce da potpise i u 4oj brzini ako se bas nameraci vozac :) ako se vozi normalno nema nikakvih problema.

 

E sad one granicne situacije gde se pokaze razlika izmedju Michelina i Tigra nisam hteo da izazivam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su ove Michelin Alpin sto su dosle sa autom odlične... znao Svaba šta kupuje... proklizao sam danas samo kad sam namerno ispitivao granice a inače, čupa, ide, koči sasvim kako treba...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mlatih maloprije po brdima da uvatim snijeg, na 2-3 cm(vise nema) :lol: se ponasa odlicno, savu koju sam imao necu ni da komentarisem. Al ono sto me odusevljava kako drzi na mokrom asfaltu koji je u bas jadnom stanju. Od mene sve preporuke, ne kajem se sto poslusah ivana :thumbsup:

 

20180226_203003.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

wintera mi je stara god dana, ali je bila vožena i tokom leta

da sam znao da je guma toliki baš toliki krš pri menjaži kola bih tražio da mi vrati moje točkove, ionako mi je zbog guma još povećao cenu, kao ove su ti nove a moje su bile stare i za menjažu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada na Vinteru nisam imao zamerke po snegu. Moje zamerke su po vlažnom i delimično po suvom. Na autu imam M. Alpin A3 u top stanju, 2014 god, dec.

Po bljuzgi , nema razlike, po snegu, kopa kao bager, na suvom i hladnom, neuporedivo bolja.

Znači, na snegu sve gume grebu i kopaju, razlika se pokazuje kad nema snega a temp. su niske ili kada je vlažno i hladno i gde low budget gume klizaju kao snow board.

Jutros su Alpin klizale kao sanke, ali nigde nisu stale !

Razlika se najbolje vidi kada nema snega, vlažno i hladno.

Sastav gume i tehnologija izrade diktiraju sve, dubina šare je nebitna !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se za Winteru.

Po kisi hoce da prokliza lagano. Dok po ovom vremenu savrseno obavlja posao.


Danas je bas dosta automobila zaglavilo dok sam sa Winterom lagano prolazio. Doduse, ima i do stila voznje posto nisam forsirao uopste.

Na blago zaledjenom mosticu je bas dosta automobila danas zaglavilo. Ne znam kako ljudi ne vide da ne sme da se dodaje gas kada vec krene uzbrdica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto ljudi misle da kola mogu sve...pa rknu po gasu. Ja sam se juce bez problema probijao sa no name gumama. Nigde stao nisam...dok je tip iza mene u Nebojsinoj sa Audijem A4 rknuo gas i naravo zaglavio se. Kad sam prosao ajde da se vratim peske pa da ga otkopamo..pogledam kad vidi..Miselin Alpin 5.  Lepo  ja sa mojom lopaticom i udri haha. Zahvalio se..vadi pare..ma ne treba nista,samo lagano covece :)

A apropo sare...hm..guma da koristila sav svoj potencijal ipak mislim da treba da ista "uhvati"asfalt ali dzabe kada ima 5 do 10cm snega. Barem je bilo sinoc na komandi i okolnim ulicama.

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje i ja nosim no name gume z8 winter.Nigde problema.Ali naravno da bi bilo kada bih kretao sa vecim gasom.Izuzerno mali gas ili cak i bez njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 godina sam vozio sa tg 620 i tg 625,ako ne i duže...i uvek stizao gde treba....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu problem gume,problem su putari ;) Juce je opet iznenadio sneg i minus putare pa je ceo centar grada bio pod "ledom" i tako svake godine. Moja topla preporuka je lada niva za zimske uslove po Beogradu. O sporednim ulicama je suvisno i pricati... Da su putevi ocisceni kao i svuda u svetu ne bi bio problem sa bilo kakvom gumom da vozis. Kako ovi nasi ciste jos malo cemo lance stavljati po Beogradu da vozimo.

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari, sinoc od Vranja do Beograda vozio sluzbenu Oktaviu, Michelinke zimske na makini, bez problema sam dosao do kuce..nista nije ocisceno samo da znate. samo desna traka i to od slepera, leva ne postoji kao ni zaustavna, jos duva vetar nanosi sneg ma uzas put.. i onda dodjem ispod terase da uteram kola i nikako ne mogu da se popnem uz uzbrdicu.. sta cu odem nadjem neki ravni parking i tu se ubacim..krenem peske kuci i onda vidim komsiju sa grande puntom sa winterama popeo se do same moje terase bez problema...mozda ja ne znam da vozim po zimi ne znam sta drugo moze da bude... al zato jutos svud oko mene sneg zatrpao kola i ja namerno kroz sve to prodjem cupa oktavia ko blesava, a komsa sa Puntom morao da se lopata nikako da krene auto kroz smet...

A moj jadni punto stoji zatrpan moram veceras da testiram Hankoka pa javljam rezultate ...:D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam neke japanske nove riken gume M+S (bile na autu kad sam kupio),kopaju na bravo hgt-u fino,cupale sinoc uz svako brdo gde sam probao,cak i na iznenadno menjanje pravaca (testirao ih namerno na to) su reagovale bez proklizavanja,jedino proklizavanje je bilo kad sam hteo i nabadao gas iz sprdnje ali i tad proklizaju malo dok ne uhvate i posle teraju bez problema dok na vlaznom putu hoce da proklizaju kao sto neko rece gore za kineske po vlaznom putu,na kocenju su isto jako dobre do pola papucice nije se palio abs,sve jace od pola palio se. Ali najvecu preporuku dajem bridgestone gumama ,imao sam na starom bravu,to nigde ne proklizava. Procitah par stranica unazad i nigde ne videh da neko pominje bridgestone samo miselinke (imao i njih ali mi bolji bridgestone),za sledecu sezonu idu bridgestone sigurno a ovo kao rezervni set eventualno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brend stvaaaaarno jeste japanski :D , nije ga Mišelin izmislio tek pre neku godinu za potrebe Tigra, nego su samo uzeli jedno od imena koje imaju na spisku svojih brendova, i rešili da se to pravi u Pirotu: 
 

Quote

Riken® tires are a Japanese brand of tires created by the Riken® Rubber Company in 1958. In 1970, only a decade after its inception, the company merged in a joint venture with the MICHELIN® group.

 

Kao što znamo, pravi se kod nas:

https://www.michelin.com/eng/media-room/press-and-news/press-releases/Group/Michelin-and-its-subsidiary-Tigar-Tyres-sign-a-memo-andum-of-understanding-with-Serbian-authorities-to-expand-capacity-at-the-Tigar-Tyres-plant

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, cuore_sportivo said:

Zato sto ljudi misle da kola mogu sve...pa rknu po gasu. Ja sam se juce bez problema probijao sa no name gumama. Nigde stao nisam...dok je tip iza mene u Nebojsinoj sa Audijem A4 rknuo gas i naravo zaglavio se. Kad sam prosao ajde da se vratim peske pa da ga otkopamo..pogledam kad vidi..Miselin Alpin 5.  Lepo  ja sa mojom lopaticom i udri haha. Zahvalio se..vadi pare..ma ne treba nista,samo lagano covece :)

A apropo sare...hm..guma da koristila sav svoj potencijal ipak mislim da treba da ista "uhvati"asfalt ali dzabe kada ima 5 do 10cm snega. Barem je bilo sinoc na komandi i okolnim ulicama.

pa video lik da na audiju pise quatrro,pa umislio da moze da vozi pun gas:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, cuore_sportivo said:

Sve u svemu juce je bilo...ne ponovilo se. Bas gadno vreme.... :)

Jutros su ibarska i put ka Valjevu ovako izgledali. :D

DSC_1984.thumb.JPG.c7a8ffa8764ac69a862187571430045b.JPGIMG-5b1ee1bd10527fdeeb3539dc09fb5842-V.thumb.jpg.66479b25eb548d1ef09d8e491c856522.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...