Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ja sam pisao da bi stavio letnje gume par strana pre...ali sad povlacim rec jutros kod mene u jerkovicu napadao sneg bilo je malo povuci potegni al ide macka....vidim da se sad vec topi dakle ja mislim da cemo u buducnosti voziti samo gume za bljuzgu

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokle ce ljudi opravdavati Winteru penjanjem uz neke strme litice jednom godisnje :D Niko ne spori da moze da ide po snegu, problem je sto prosecan vozac tokom zime provede 90% na suvom i mokrom i tu je katastrofalna. I poenta je da Tigrove letnje gume imaju bolje karateristike leti nego sto Wintera ima kao zimska guma zimi. Niti je problem kada neko vozi Winteru, problem je sto vecina nije svesna njenih karateristika i samim tim ne moze svoju voznju da prilagodi time. Kad ljudi prestanu da je vozaju cele godine i da jure na plus 20 da je montiraju zato sto za koji dan pocinje zakonski propisan period za koriscenje zimskih guma (koje opet treba znati da nisu obavezne u tom periodu sem ako nema snega, leda i poledice), normalno nije stvar ni da svako vece gledate vremensku prognozu i gatate da li ce poceti padati sneg ili se smrzavati da ih stavite, ali ako najave u sledeca dva meseca suncano vreme, onda nema potrebe za zurbom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio winteru na više(od pet) vozila,rade posao odlično....

Zavisi od stila vožnje verovatno,ja sam devedesetih vozao cele godine iste gume,pa je mi ostao reflex...

A Savu ne podnosim!

 

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je jutros po Mirijevu ABS radio za sve pare, na svakom drugom kočenju i to bez nabadanja, očekivao sam da se to neće dešavati sa Alpin5, možda i grešim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros po Mirijevu sa Winterama bez problema, pa sve do Pančeva i nazad! A ovo im je predzadnja zima!:stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noćas kad ga zaledi....uživancija za ujutru,evo pada rasipa se

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napadao sneg danas, ima ga sada preko 10cm, -5c, pada i dalje. Prvi ozbiljniji da kazem ove godine. Vozao se nesto po gradu jos od popodne do sad. Ljudi sta radi ova kama, ja nemam reci. Jednostavno pravio ruja za sneg i to je! :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pozavrsavao poslove, i neke nabavke unapred, bas da ne moram da idem na put ako bude neki kijamet sutra/prekosutra.

 

Sad stojim pored prozora i gledam da l' ce da krenu pahuljice i kod nas (nema ni jedne, sve suvo), razmisljam da isteram sutra miselinke ako bude snega da ih probam iz zezanja, sad kad ne moram. :D Eto dokonog coveka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Smireni said:

razmisljam da isteram sutra miselinke ako bude snega da ih probam iz zezanja, sad kad ne moram. :D Eto dokonog coveka.

Mislis 'vako nesto :sleeping: :

260220185213.thumb.jpg.5043f4b0698e972a8db6d275790ccd6b.jpg

 

Salu na stranu, ovih par pahulja je za bilo koju dobru gumu maciji kasalj... Teraj i ne brini, isao sam svake godine u mnogo zesci sneg sa njom - i vise nego korektna. Evo i posle 3 godine se lepo drzi sa performansama, bas sam u februaru za praznike isao da malo odmorim i plaknem pluca. Mada, meni je mnogo bitnije da je vrhunska u uslovima u kojima su se pretvorile nase zime i u kojima vozimo 95% od oktobra do kraja marta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Ivan said:

Mislis 'vako nesto 

 

Jok, mislim ovako nesto! :D

 

IMG-78bf1ccf2368c3e775bcbdff0448bf98-V.thumb.jpg.e3cde56d94d695e45711907740d7ea67.jpgIMG-8b3f797959072a7a433a36e228367dac-V.thumb.jpg.6bdc5f2e2594fab087500d538d79617e.jpgIMG-dc4cd68e66b2a4fb62701b2900621cf4-V.thumb.jpg.50196c100dc08419d9bae71388292f52.jpg

 

Prvi put vozim Bravo po snegu, i jos plus su nove gume, pa me svrbelo da probam. :D

U Sapcu je palo par pahulja, a putari su stvarno revnosni (treba ih pohvaliti ove godine) tako da sam morao da odem do placa u selu da bih nasao sneg na putu.

 

Gume su.... Stvarno ne znam sta vise bi neko mogao da ocekuje od zimskih guma. U dvoristu (trava), na uzbrdici, po neugazenom snegu, namotam pun levi i dam gas, da krenem iz mesta, ne proklizava ni malo. Bas treba da se ponasas neotesano da ih nateras da proklizaju.

Naravno da jesam, i ABS i ASR sam proverio. :D U kontrolisanim uslovima!

 

Inace, normalnom voznjom, oprezno, kako se i ocekuje od normalnih ljudi po snegu... Eto slike kakav je put, neociscen.

Ima i krivina, i uzbrdica/nizbrdica, i to sa krivinama.... Nikakvih problema sa 60-70-80.

Naravno da nepredvidjene situacije mogu da se dese, ali pre ce biti krivica vozaca nego ovih guma.

Ne mogu da poredim sa no-name proizvodjacima nize/srednje klase, jer nisam probao.

Ono sto mogu da kazem je da je DRASTICNO bolje od punta sa Sava zimskim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vala jesu ocistili...ali toliko duva da nije.normalno,smetovi bas prave problem i "pametni" vozaci koji preticu i ulecu u makaze...neverovatno.  Sad sam se vratio iz tazbine(Banja Koviljaca).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto i kod mene,samo bacili rizlu na putanju hitnih službi...

Evo sada pada,rasipa...

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas morao trecom negde da krecem lagano i drugom isto. Ulice sve sem glavnih koje su mokre a do pre sat bacena rizla po njima. Ovde na ceraku samo sankanje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...