Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Upravo ovaj video koji je @vagenovac postavio pokazuje ono sto sam gore pricao.

Ne mogu da nadjem onaj video sa BMW koji voze u krug po vlaznoj podlozi do "izletanja" da se vidi grip.

Ima i deo sa voznjom uzbrdo po snegu.

 

A ovde se uporedjuje CC sa PREMIUM zimskim i letnjim gumama, i marginalno je losiji u uslovima za koje su te gume specijalno pravljene.

 

A kakvi bi bili rezultati da ga uporede sa nekim gumama srednje kategorije?

A sa ovim talogom koji se kod nas prodaje?

Em su gume najlosije kategorije, em je vrlo upitno da li su iste po sastavu sa gumama koje ti neprovereni proizvodjaci prave za zapadno trziste.

 

@lajsna

To nije teorija zavere, to je ustaljena praksa protiv koje su trenutno u toku sporovi u EU.

Hrvatska i Poljska ih vode, jer nece da budu drugorazredne clanice EU.

Pocelo je oko hrane (najcesce se Nutela spominje) ali se prenelo na sve dosta proizvoda.

Nije isti sastav proizvoda niti kontrola kvaliteta za proizvode namenjene trzistu Nemacke i recimo Poljske, a da ne pominjemo zemlje treceg sveta (gde smo mi).

 

Ne mogu da verujem da ljudi stede na tako necemu? Pa to je jedino cime tvoj auto ima kontakt sa podlogom.

Gde je logika? Novac nije.

Jeftinije je imati jedan set krstenih all season, nego dva seta sumnjivog kvaliteta.

O bezbednosti i performansama je suludo i govoriti.

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jel živimo na severnom polu? Jel vozimo skoro svaki dan po ledu ili po suvom?

 

Ja upravo i pričam da je najbezbednije rešenje zimi allseason, leti letnje ili letnje allseason cele godine, a na kineze sam nažalost primoran zbog dimenzije guma (195/65R14 ili 205/55R15),

bolje kinez u originalnoj dimenziji nego premium u užoj.

 

A to da se lošija roba plasira na tržište kao što je naše je zapadna filozofija, računam da su kinezi pošteniji, zar mislite da su Michelin, Conti i ostali premium brendovi isti kod nas kao i preko?

Edited by lajsna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahhahhaha ja bi svakog podržao u izboru, da mogu kupio bi mišelin kao što sam već rekao kupio sam što sam mogao i što zadovoljava moje potrebe i siguran sam da guma nije loša al ok i verovatno ima bolje testove nego ove naše al ok Tigar nikad ne bih kupio jedino Winteru ali sto se kaže 100 ljudi 100 ćudi.Hvala.A to vreme će pokazati sam rekao jer mislim da ta vrsta gume sa indeksom 270 ne može biti loša pa makar da je pravljena u Tanzaniji .

Bolje nova nego polovna guma.

Edited by Srkii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proizvode LETNJU gumu koja u svom nazivu ima Mud+Snow...

 

65ac824b11478f0560f0fa0194252aedd5b620ab862a817681931bcc24151d00.thumb.jpg.3d71f7c9ba2035bdac884734c6471879.jpg

24 minutes ago, lajsna said:

 

A to da se lošija roba plasira na tržište kao što je naše je zapadna filozofija, računam da su kinezi pošteniji, zar mislite da su Michelin, Conti i ostali premium brendovi isti kod nas kao i preko?

 

U svakom slucaju i da jeste tako verujem da je klasa2 conti gume bolja od bilo koje kineske gume

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, Milutin-NS said:

Proizvode LETNJU gumu koja u svom nazivu ima Mud+Snow...

Pa što da ne, misle ljudi na sve...Zamisli imaš vikend auto kao ja koji voziš iskljčivo leti, zimi ga isteraš ga iz garaže da napraviš koji krug da ne zariba, počne da pada susnežica, kreneš polako nazad kad odjednom iz sporedne ulice naleti na tebe neki majmun, imaš lepo M+S gume sve po zakonu on je kriv, tebi pare od osiguranja :D

 

@vagenovac e to je več nešto drugo, ja pričam o ljudima koji teraju uglavnom po ravnom i suvom i misle da su bezbedniji sa zimskim gumama

 

@dekirs Poenta je da je diskriminacija neopravdana, nije sve zapadno uvek najbolje a domače i istočno djubre

Edited by lajsna

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, vagenovac said:

Trenutno 10km od ns, meni auto treba I ja nemam tah luksuz da se zezam

P.s. a uvece ce sve ovo da zaledi sto se topilo I da bude poledica 0bd5ab7b37b5e8f2b5eb1d8454443a95.jpg

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 

A imas luksuz da pratis forum i saljes slike preko fona? :devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kakve su gume, ali ne bih kineze otpisao samo zbog toga sto je kinesko. Sve zavisi od toga kakva je kontrola kvaliteta, to da li je iz kine ili ne uopste nije faktor, to sto kod nas stize veci deo robe koja nema kontrolu kvaliteta je nasa krivica. Sa dva kineska proizvodjaca amortizera imam bolja iskustva nego sa recimo Monroe i Sachs koji su tu kod nas najvise uzdizu u nebesa po kvalitetu. Jer za starija vozila prave u Turskoj i Tunisu a ne u EU i kvalitet im je nula, dok onaj tamo kinez verovatno kontrolise jer zeli da proda koliko moze, nije kvalitet mozda kao deo iz EU, ali je bolji od druge klase. Ima na netu dosta dokumntaraca o tome kako kinezi imaju odredjenu robu koja je vrlo napredna tehnoloski ali ne mogu da ih proguraju van svojih granica bas iz tog razloga sto ih svi otpisuju na nevidjeno. Pogotovo oko elektronike, to kazu da su oko 6 meseci ispred ostatka sveta jer se vecina komponenti tamo proizvodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od svih guma koje sam imao i svom vozackom stazu , dobijao na kolima ili ja kupovao, jedina dva modela koje su za mene bila totalno razocaranje su bili zimska 14'' Kleber Krisalp tamo 2006. i letnje 16" Kumho Ectsa HM 2015. I jedne i druge su bile bucne,tvrde, plasticne i na vlaznom nikakve...Sve druge, ukljucujuci Winteru na Yugu nekada pa do Michelina su potpuno zavrsavale posao bez ikakvih problema.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam alergican na Winteru, kad neko kaze da je to jedina guma koju bi uzeo od Tigra, jednostavno ne mogu coveka da shvatim ozbiljno :D Jedina gora guma (da budem najrealniji sto mogu, ubedljivo gora) od toga je bila neka RoadStone koja veze sa zivotom nije imala  :D Drug je to kupio, kad je krenula prica oko toga da ce se uvesti obavezna zimska guma. M+S plus pahuljica, a sara cist V dizajn za kisu, kad vidi led i sneg ko slik, a nije bas ni volela niske temperature. I onda kad vidim komentar najbolja je nova guma, nije vazno od kojeg proizvodjaca pocnu oci da mi rade na centrifugu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam komentare i mislim se najpametnije je ćutati ,možda jednom shvate ljudi da kineske gume su sasvim ok odnos cena kvalitet ,uvek ima bolje ja sam izabrao ove i nemislim da sam pogrešio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne videh, koliko.kostaju i koja je dimenzija?

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Siciliano said:

Od svih guma koje sam imao i svom vozackom stazu , dobijao na kolima ili ja kupovao, jedina dva modela koje su za mene bila totalno razocaranje su bili zimska 14'' Kleber Krisalp tamo 2006. 

Verovatno je to ona krisalp hp prva serija, kod mene je već drugu zimu krisalp hp2 i baš sam zadovoljan njome jer niti je bučna, niti tvrda, ponašanje po vlažnom i snegu skroz OK. Što se mene tiče ja bih je ponovo kupio.

 

Nego vidim da se baš zahuktalo oko kineskih guma. Svi ti testovi i ostalo su ništa dok sami na licu mesta ne procenite kako se guma zaista ponaša u realnihlm uslovima. Recimo ona ruska Kama je do novembra bila nepoznanica za sve pa su odjednom počeli da je kupuju. Verovatno je presudna bila cena a performanse manje-više ali iznose iskustva pa će eto svako ko razmišlja da je stavi na svoj auto imati šta da pročita kad kolege napišu o prednostima i manama iste.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ki po jajima jutros....lupo povuče ali vlažan sneg pa samo kočenje motorom,na kočnice prokliza....
Ništa nije očešćeno od Bačkog Petrovca do Sombora...Zapravo u celoj zapadnoj Bačkoj samo rizla bacana na glavnim pravcima...349a9726be5da4a126d905dd06f4efa5.jpg61088b60ab4afb8135edb1aee04818f1.jpg

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutin-NS said:

Jel ono neko bese vec rekao kako razmislja da stavlja letnje gume? Hi hi hi

Ja furam letnje konstantno :), ali sam jutros kada sam krenuo na sljaku na brzaka montirao zimske :D, kad je krenula vejavica.

Ovde se bljuzga vec maltene otopila...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 15.2.2018. at 4:50 PM, YUgisa said:

Ja sam alergican na Winteru, kad neko kaze da je to jedina guma koju bi uzeo od Tigra, jednostavno ne mogu coveka da shvatim ozbiljno :D Jedina gora guma (da budem najrealniji sto mogu, ubedljivo gora) od toga je bila neka RoadStone koja veze sa zivotom nije imala  :D Drug je to kupio, kad je krenula prica oko toga da ce se uvesti obavezna zimska guma. M+S plus pahuljica, a sara cist V dizajn za kisu, kad vidi led i sneg ko slik, a nije bas ni volela niske temperature. I onda kad vidim komentar najbolja je nova guma, nije vazno od kojeg proizvodjaca pocnu oci da mi rade na centrifugu :D

Ja sam bio sad na jahorini, put do smestaja je neki makadam koji je zaledio i ima vlaznog snega preko leda, a naravno ide uzbrdo. Mnogi su kretali pa se vracali, stavljali lance (i katance :) ), cak se neki ML zanosio (verovatno se igrao ili nije znao da vozi). Elem, ja sam prosao relativno lako sa novim sava gumama, ne znam koji model, auto je octavia stara 2 meseca, gume isto toliko. Iza mene lik sa golfom 4, nove wintere takodje prosao, tako da ne mogu da se slozim da je losa guma, to sto nije za jaci auto i divljanje po ledu i kisi je drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...