Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Par komentara iznad kolega Deki je napisao da je za iste pare kupio Savu. Ako ta ponuda i dalje stoji, ja ne bi razmisljao o kinezima.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo je Sava uhp  225/45/17 6500din  to mi je preveliko a dimenzija 215/40/17 ima samo Tigar Syneris 5544din aj budi pametan i izaberi od jeftinijih

Gledao sam ovaj SAT Test Westlake guma kolko vidim nisu se loše pokazale al kad vidim ovo made in kina to me malo zeza jedino da prešmirglam to i da ne bode oči hahaha

 

 

Edited by Srkii

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to si u pravu, mada ja koliko vozim ako ih i uzmem poslužiće valjda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, čitaš vest na sajtu  generalnog uvoznika i distributera za West lake. Nisam pročitao tekst, ali takav bi bio i npr. Kemoimpexov za Mirage, (njihov "kinez")

Ali ostavimo propagandu po strani, jer na papiru može sve da bude u "5 zvezdica"  dok na asfaltu, tj van laboratorije i van unapred plaćenog poligona za test i poznatih pobednika, jedino što ostaje kao najmerodavniji izveštaj su ocene kupaca, tj vozača. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ipak mislim da nije za podceniti ove kineske gume ,čitajući sve komentare testove stvar izbora ne znači da ću ih uzeti ali ovako gledajući ne izgledaju loše al dobro diskutabilna je to tema ,mislio sam da već neko ima ove gume pa reko da pitam .Hvala svima na komentarima i mišljenima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnoge gume(tj, mnogo jeftine robe, da se ne odnosi samo na gume)  se prodaju kod nas samo zato sto su jeftine. Ulaze u Srbiju bez homologacije  i testova. Znaci da smo tržište koje ce progutati sve samo da je cena dobra, odnosno dovoljno niska da bude ekonomski prihvatljiva za osiromašenog kupca, koji je najčešće pod "placebo efektom" dok placa los kvalitet za (relativno) malo para. 

Ništa od ovoga nije nepoznato, tj upravo sam izmislio toplu vodu. Kad se sve uzme u obzir, na jednoj kineskoj gumi najvise zarade:prodavac, carinik(drzava) i prevoznik....pravi kvalitet je upravno srazmeran  sa zaradom proizvođača-znaci tek mali deo kolača. 

Nisam ni ja znao dok nisam pogledao ulazne fakture Michelina i jedne kineske fabrike,a onda uporedio sa maloprodajnim cenama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo kod "skuplje" robe se više naplati brend i reklama nego sam kvalitet....

8 hours ago, Srkii said:

Ali ipak mislim da nije za podceniti ove kineske gume ,čitajući sve komentare testove stvar izbora ne znači da ću ih uzeti ali ovako gledajući ne izgledaju loše al dobro diskutabilna je to tema ,mislio sam da već neko ima ove gume pa reko da pitam .Hvala svima na komentarima i mišljenima.

WestLake jeste kinez ali nije "mala privreda", ja imam njihove gume na autu, ne fali im ništa, pisao sam nedavno, imaš moj post par strana unazad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

WestLake i NANKANG se prodaju u celoj Evropi,znači da su prošle testiranje.

 

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, neshtry said:

WestLake i NANKANG se prodaju u celoj Evropi,znači da su prošle testiranje.

 

Ipak to samo znači da su prošla testiranja te gume koje su za to specifično tržište rađena i obavezna. 

Ono što dolazi ovde je verovatno guma sa istim nazivom ali sa osiromašenom/obogaljenom smešom i karakteristikama iako ima isto ime. Ako se iz Nutele za naše tržište krade lešnik misliš da se umesto kaučuka u ove gume ne gura neki PVC...

 

Činjenica je da smo jadno tržište, još jadniji kupci bez poznavanja svojih prava pa nam se ovde servira, prodaje i uvaljuje otpad počevši od hrane kao najbitnije stavke pa onda nadalje preko dečije opreme i igračaka do delova za kola ili kućne tehnike.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pisah svoje iskustvo sa Nankang, koje su mi stigle sa alufelnama iz inostranstva...

Nevezano za bilo koga, vec neka generalna prica - cesto je najbitnije da komsija vidi da se vozi veliki tocak, a sad ko sisa gume, poredjenja, testove... Evo ima ovih novih guma sto su po 5 'ljade u svakoj velicini, crne, okrugle oko felne, okrecu se - ma bombona, zasto dalje traziti.

A da ne pricam o trendu voznje skupocenih automobila sa krsem od guma. Vidjao sam X puta (i jezio se) kada na "napucanim" automobilima vidim 17''-18''-19'' gume sa komadima karkase koji vire napolje. Mogu misliti kako se ostale bitne stvari odrzavaju, kada se tako odnosi prema jednom od najbitnijih elementa (pored kocenja i upravljanja) koji glavu cuva, sa kontaktnom povrsinom velicine sake.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi od kojih sam kupio mog Punta u Nemačkoj,svi voze visoku klasu automobila(x5,a8...) i svi imaju NANKANG....uključujući i Punta ....

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste Ivane da su tebi bile lose, ali kad je to bilo? Valjda su se dosad popravili, kukali su kod mene ljudi i na bolje marke. Znam kad se Sava pojavila to bezali mnogi ko djavo od krsta a sad je kupuju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj model je do relativno skoro bio aktuelan, zamenjen je sa TourSport XR varijacijom koja ima maltene identicnu saru. A utisku je dodatno doprinelo sto sam (iako su bile mlade, tako stigle na felnama) odmah nabacio nove Continental, o razlikama je suvisno pisati. Pored licnog iskustva (a ne rekla-kazala), redovno pratim i rezultate testova, nove modele koji izlaze, itd... Dovoljno je pogledati gde se kojekakvi egzoticni modeli nalaze na listama, kako prolaze na svakom od parametara testova i koliko njih dobija ocenu koja nije cak ni prelazna...

Nemam ja nista protiv toga da svako kupi ono sto misli da mu odgovara, ali sigurno postoji gomila razloga zasto npr. guma A u 225/45/17 dimenziji kosta 40 i kusur EUR, a guma B u istoj toj dimenziji 120 EUR. Razumem da ima ljudi koji koji ne primecuju razliku, ali mi nije jasno da neko moze da kaze da je "sve to isto" i da za 3 puta manju cenu dobija odlicnu gumu. Jos manje da neko tresne XXXXX EUR za auto i onda vozi sa nekim krsom od guma, kupuje matore polovne ili vozi maltene do karkase.

Na svom autu, zbog udobnosti i cene guma, vec duze vreme sam se "skrasio" na 205/55/16, jer uvek mogu bez problema da uzmem vrhunsku gumu za korektne pare i gde je razlika u ceni izmedju premium i srednje klase vrlo mala. Da sa 17'' izgleda bolje, apsolutno se slazem - ali ne i da po cenu izgleda, neko vozi "na zicama".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Good year,kupljena pre 3 meseca,pukla sinoc drugaru na alfi 156 2.4jtd ,pri brzini od 170kmh.To na testovima nije bilo.

1 hour ago, neshtry said:

Ljudi od kojih sam kupio mog Punta u Nemačkoj,svi voze visoku klasu automobila(x5,a8...) i svi imaju NANKANG....uključujući i Punta ....

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 

ja sam cuo da je dobra guma.Mada verovatno ima neke razlike kada se kupi nesto u Nemackoj ,nego kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Good year,kupljena pre 3 meseca,pukla sinoc drugaru na alfi 156 2.4jtd ,pri brzini od 170kmh.To na testovima nije bilo.
ja sam cuo da je dobra guma.Mada verovatno ima neke razlike kada se kupi nesto u Nemackoj ,nego kod nas.
Kupljena nova ?
Ovo ne bi smelo da se desava.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nova kupljena.Dzabe i kratak trag kocenja i dobro ponasanje na mokrom kada meni pukne guma na 170kmh.

Po meni michelin je najbolja guma.I u calovoj firmi na kamionima nove scanie signu sa goodyear,koje kad dodje do zamene odmah se stavlja michelin.I vozaci nisu nesto preterano zadovoljni sa goodyear-om.Meni nesto i ne znace ti testovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...