Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Pozdrav. Ja kupio sve 4 nove zimske viatti brina gume. Inace dimenzije su 185/65/15. Preko 150km/h auto ide levo desno ko da duva bocni vetar. Ali kada je bilo ono malo snega ,odlicno su se pokazale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa svaka nova zimska ce po snegu uspeti da zavrsi posao. A prave vrednosti se pokazuju van tih uslova (u kakvim sve cesce vozimo, zato i onaj moj post iznad) i gde no-name pokazuju svoje slabosti, pogotovo kako stare.

Meni samo nije jasno gde uspevate da iskopate svu tu egzotiku od guma, pa jos da to testirate na svom automobilu. Iskreno, za te nikad nisam cuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da budem iskren, morao sam da pitam Gugla, bas tako - kaze premium klasa proizvodjaca Kama...

Pored iskljucivo ruskih sajtova, iskoci i ovaj nas za prodaju. 205/55/16 je 5 somica:

1.thumb.jpg.b522d9b755ca799c90bc7de5e879e9fe.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

4700 bre, i jes ok al sve je samo ne udobna :D Mnogo tvrde bokove ima, mislim da kad bude obrisala pola sare nece da moze da se vozi

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su se moje pokazale vise nego odlicne za novac koji sam dao.Po suvom sam isao do 180 sa njima ,samo vise bruje ,ali to je normalno zbog sare.Takodje vise zabruje kada se uleti u krivinu vecom brzinom pa se auto nagne.Volan mi je dosta laksi sa njima u odnosu na hankook prime ventus 3.Kada su bili oni snezni dani ,dok su svi isli 50-60 ja sam peglao ibarskom 80-90.Z8 winter neka marka je u putanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove moje Kumho su se odlicno pokazale po onim sneznim danima a i trenutno se pokazuju po ovim prolecnim danima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam Kumho na Daewoo,prva,fabrička ugradnja, oduševila me....

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Ivan said:

Pa svaka nova zimska ce po snegu uspeti da zavrsi posao. A prave vrednosti se pokazuju van tih uslova (u kakvim sve cesce vozimo, zato i onaj moj post iznad) i gde no-name pokazuju svoje slabosti, pogotovo kako stare.

Meni samo nije jasno gde uspevate da iskopate svu tu egzotiku od guma, pa jos da to testirate na svom automobilu. Iskreno, za te nikad nisam cuo.

Videcemo , ima vremena. Da prodje jos koja zima pa onda komentarisemo. Za saada smo zadovoljni. Ali bez jurnjave.... Vozio  sam ja ove i 190 ali mnogo sam nesiguran.

Edited by Buvac030

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, kakva bljuzga :lol: Dobar poligon za test kocenja. Zaletis ga, pa i ako ne ukocis ima nasip ispred sina da te zaustavi. Osim ako tamo nije prelaz.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima greda koja sprečava budale od prelaženja....više hidroplanining nego vožnja!

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koliko bari ti trebalo da su naduvane gume na GP?

 

Ja ih uopste nisam naduvavao otkako sam kupio auto, uradise mi to kada su menjali sa letnjih na zimske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te duvam na 2.3-2.1 ili 2.4-2.2, zavisi od raspolozenja.
215/45 17 na 2.6 i 2.3 kao i 205/45 17.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Pise za 185/65 da idu na 2.2 i 2.0, ali mi bas balon to.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, TeaseR said:

Ja ih uopste nisam naduvavao otkako sam kupio auto, uradise mi to kada su menjali sa letnjih na zimske

Must have :) , investicija od citavih 2.5$:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeh danas 4 Sava uhp 2 225/45/17, komad 6500 nisam mogao da odbijem takvu ponudu :D

Par ljudi mi je preporucilo ovde, a i vidim da ih hvale po netu.. Videcemo za koji mesec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...