Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

To za levu traku sam pricao 1000x, brate pomeri se ako neko hoce da prodje, nije moje da razmisljam zasto zuri a i da je razlog samo brza voznja njegovo je pravo kad je u brzoj traci. Svaki dan sam na novosadskom i kad bi se stavila tabla kao u makedoniji da se levom trakom pretice policija bi dobro popunila budzet. Smatram da nije neznanje nego samo bahatost i samozivost, mozes misliti za par kilometara on skrece levo pa od Pazove do Zemuna drzi levu traku. Sto se tice snega na putu, sinoc oko pola 7 od auto komande do galenike je bilo sve ocisceno ali dalje do batajnice je sve bilo poledjeno i pod sneznom prasinom, trecom iz niskih obrtaja na potapanje gasa je palio asr a i abs na ostrom kocenju.
Kao sto kaze kolega na ledu se nemoze testirati ni jedna guma, svaka ce da klize....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari ode tema u majcinu...treba da pisemo kako nas sluze gume po ovim sad uslovima eventualno da pljujemo neke sto imaju letnje gume itd..ja evo rekoh jutros sam se popeo u 7h uz neociscenu ulicu gde do sad nisam mogao...dal je do novih hankoka ili sam ja malo iskusniji vozac ili ovo i nije neki led ne znam uglavnom ja uspeo...sto se tice spustanja nizbrdo istom ulicom nazalost drugovi putari ocistili ulicu pa nisam mogao da probam dal bi bile sanke ili grip sa mojim gumama...toliko. pozdrav.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom iskustvu a i ljudi oko mene, mislim da je hankook odlicna guma, u tom cenovnom rangu mozda i najbolja.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može i Goodyear da prođe. 

 

Večeras nije bilo klizavo, ovaj tanak sloj snega deluje čak i pod nogama nekako lepljivo, nemam pojma. Alfa je imala dobar volan na kome se osećala svaka promena podloge. Danas tako nešto ne postoji više na automobilima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas(Zapadna Bačka),ledena kiša bacaju rizlu...
Jutros oko 7.00h vozio dete u vrtić sa 30km/h i opet proklizavao

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

,,- Jeftinije gume mogu debelo da koštaju vozače. Par hiljada skuplji dobri pneumatici ne samo da su bezbedniji nego u 90 odsto slučajeva mogu savladati svaku snežnu prepreku, izuzev ekstremnih zbog kojih treba u automobilu nositi lance - kaže automobilski as iz Užica.''

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/cetiri-zlatna-pravila-cuveni-srpski-automobilski-as-vas-uci-kako-da-vozite-bezbedno/qb37qjr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar koji zivi u Austriji, kupio Audi A6 3.0TDI, 2011 godiste, od prvog vlasnika. Bacim pogled na gume, kaze on neke kineske, nikad nisam cuo za njih, prethodni vlasnik ih kupio pre dve godine. U pitanju su cuvene Formula gume, koje smo pokupovali kad su bile na akciji u Rodi, samo sto su to bile letnje, a ovo su zimske i to neka ludacka dimenzija. Pokazem mu na gumama Made in Italy, kaze on nikada ne bih pogledao, bio sam ubedjen da su neke kineske :D Eto, tada se sprdali ljudi sa tim gumama, a one se voze i u Austriji i to na `opasnim` autima :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Formula je neki Pirellijev podbrend, a prave se u Rusiji... ove letnje bi barem trebalo. Vidiš, zimske su made in Italy.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je kojim slucajem imao Tigra, sad bi ovde pisali da je Tigar opasna guma za opasne puteve.
I u Austriji ima stedljivih ljudi, kupe auto od 15k, za gume daju 300.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toti, i letnje su Made in Italy :) Igor moze da potvrdi, ako ih nije prodao sa Stilom.

 

Bingo, zezam se malo, jer sam bio ubedjen da ih samo kod nas ima, jer kada su bile na akciji 2015-te, retko ko je cuo za njih. Kakva je, nemam pojma, samo kazem da ih ima jos :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa :)) pogresno shvatih :))
Ima onih sajtova gde valjaju bukvalno sve gume, isti sajt u Srbiji i Nemackoj.

Recimo ovde malo pominjane gume, Vredestein, drugar vozi na novoj S klasi sa 1.000 konja. Nikako da je sam slikam, pa da napisem mesto o tom cudu.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna je, kod mene su :D Po testovima je losija na mokrom mada ja to nisam uopste primetio

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guma koja me je najvise odusevila. Od Potenze koju sad imam sam i ocekivao vrh ponasanje, ali od Formule nisam ocekivao nista i ispade vrh guma.

 

Drzi kao Dunlop i tisa je. Kako - ne znam :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam.isti utisak mada bi morao da je prebacim napred pa bas da vidim :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, Macvanin said:

Drugar koji zivi u Austriji, kupio Audi A6 3.0TDI, 2011 godiste, od prvog vlasnika. Bacim pogled na gume, kaze on neke kineske, nikad nisam cuo za njih, prethodni vlasnik ih kupio pre dve godine. U pitanju su cuvene Formula gume, koje smo pokupovali kad su bile na akciji u Rodi, samo sto su to bile letnje, a ovo su zimske i to neka ludacka dimenzija. Pokazem mu na gumama Made in Italy, kaze on nikada ne bih pogledao, bio sam ubedjen da su neke kineske :D Eto, tada se sprdali ljudi sa tim gumama, a one se voze i u Austriji i to na `opasnim` autima :D 

A šta fali kinezima, WestLake bez sumnje ima najbolji odnos cena kvalitet ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada bi neko probao i hteo iskreno da napise, znali bi :D
Ja ih vozim na kamionima, ima X marki tako da ima i boljih i losijih. Ove lose su katastrofa lose, dobre su...solidne :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, MS PK said:

Odlicna je, kod mene su :D Po testovima je losija na mokrom mada ja to nisam uopste primetio

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 

Imam ih i ja, sve cetiri, vec za ove zimske ne znam kakve su :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam kupio Stila, na njemu su bile Barum Bravuris 2, pa samo sa njima mogu da ih uporedim. Prilicno su tise od Baruma, mada i nisu imale neku saru. Po svemu ostalom su skoro iste, zaista nisam nista primetio. Ali, ako se uzme u obzir da su tada placene 5700 po komadu, i da je samo Tigar bio jeftiniji, ja sam prezadovoljan sa njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, MS PK said:

Kada bi neko probao i hteo iskreno da napise, znali bi :D
Ja ih vozim na kamionima, ima X marki tako da ima i boljih i losijih. Ove lose su katastrofa lose, dobre su...solidne :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 

Od novembra imam zadnje dve WestLake SW602 185/65/14 AllSeason, komad je oko 4200rsd, za sada gume su odlične, vozio sam pun gas preko mosta na Adi dok je padao onaj jači sneg, ali pravo lice će pokazati tek preko leta. Inače za WestLake prvi put čujem kod Steve na blogu o motornim uljima,  dalje preko gugla sam našao da su ih Alvirovići stavili na test i da imaju njihov blagoslov , takodje su dobro ocenjene na internacionalnim sajtovima, a svaku smunju mi ubija poslednja epizoda prve sezone Grand Toura u delu kad se gosn. Hamond takmiči u driftu sa detetom i momkom bez ruku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podrzavam Kelly, od kad ih imam na svom autu (svako svog konja hvali :) ). Salu na stranu to je zaista goodyear guma za smesne pare, ok model mozda nije najnoviji ali zar je goodyear bio los pre par godina. Vrlo verovatno da su best buy sto se tice zimskih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice zimskih guma Sava i Tigar zavrsavaju poso dok ima posla za gume.Kad natrcis na poledicu tad je sve jedno kakve gume imas.Na sluzbenom Audiju A8 long imamo tigrice...rade super.Mada sa tim sistemima auto bi iso i na felnama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...