Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ja sam klizao kao lud,nit na kočnicu,ni na gas naglo...Ko po jajaima,sreća da živim u ravnici,u BGD bi zaginuo kao miš!
Made in Taiwan!
Sledeće sezone Wintera!

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, shortee said:

ko se klizao jutros kolima nek prijavi :)

Nadam se da cemo preziveti nalet ovog iznenadnog, neocekivano dugog, dvodnevnog ledenog talasa :) ... 

Jos nekih mesec i po "fore", a ni "z" od zime, maltene postaje pravilo iz godine u godinu.

Ako nastavi ovim tempom, za zimu cemo juriti letnje gume za kisna podneblja :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pokusavam drugu vec nekoliko dana da nadjem letnje gume u dimenziji koja mu treba i ne mozemo naci to sto hocemo xD Kazu ko jos normalan kupuje letnje gume zimi xD Vozio sam danas Winteru po snegu, kako neko moze da kaze da je super xD Ali je rucna radila dosta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jutros pokusavao da istestiram Wintere i proklizam, ali ne da ESP :)

Na najmanje proklizavanje tockova odreaguje i vraca auto u ravnotezu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sinoc testirao kelly, sve 4 nove, cim je pao sneg negde oko 7-8 malo driftovanja po poligonu i malo startovanja uzbrdo i kocenja nizbrdo, deluje kao bas dobra guma. Prvo sam mislio da je to neki kinez ali videh made in Germany. Svakako bolje od wintere, barem na poledici i onom sitnom snegu. Prosle godine me wintera izbacila bas u tim uslovima, pa sam ovu hteo da testiram na bezbednom mestu, ima razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, shortee said:

ko se klizao jutros kolima nek prijavi :) ja sa hankokom uspeo da se popnem uz jedno brdo gde nikad pre nisam mogao ...videcemo kako ce biti za spustanje popodne...

Ja sam klizao sinoc :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klizavo jeste bilo ,malo barem po meni.Mada dosta su se ljudi uplasili ibarksom pa su vozili 50-60 dok sam ih lagano obisao sa 90-100 auto nigde mrdnuo nije.Vec blizu moje kuce postalo je malo ozbiljnije jer nije bilo cistaca i malo kolovoza ,ali taman kako ja volim.Nisam mogao da odolim da ne povucem rucnu i okrenem je barem pola kruga :D:D:D 
 

20180114_224852.jpg.cd9c4ed867c8e4eb6e26b9de65c16a1c.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je haos bio na autoputu.. Crni led pred ulazan u BG, kod izlaza za Bezaniju vidim lancani 3 auta. Jedan bio tamne boje 3v stilo.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko je majmunluka bilo na autoputu danas da je cudesno da nije bilo vise sudara!

Dva puta sam ulazio i izlazio iz BG-a danas. Jedno 5-6 puta su me isekli. I tako nastaje biiip.

 

Razlog je UVEK idiot koji ide petom-sestom 85-90km/h i onda kad sustigne kamion koji ide 75-80 ne razmislja da prikoci,

ne daj boze da baci pogled u levi retrovizor pre prestrojavanja, ne, ne....

Nonsalantno secenje preticajne trake, podrazumeva se istom brzinom, jer zasto bi vratio u nizi stepen prenosa i dodao gas.

Svasta, da trosi gorivo?!

Naravno, lakse je onom iza da zaore sa 120-130-140 na 80.... nego njemu sa 90 na 80.

I onda neko u koloni ne odreaguje, neko nije drzao odstojanje, neko proklizao, i eto problema...

A majmun blazeno nastavi da jase preticajnu narednih x kilometara, je*e mu se sto mu blicaju ljudi i obilaze ga sa desne strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po BG bogami mora da se prati i levi i desni i u kabini, oci moraju da su kao na ulju :) .

A ti usporeni obicno i prave probleme, jer rade sve sto je suprotno zdravoj logici i onome sto vecina ostalih ocekuje.

Sledeca cesta situacija je da se naredja par nervoznih u brzoj traci na AP kroz BG, obicno su u jedan drugom na braniku i gledaju samo ovog ispred (ne daj Boze da se slucajno ubaci neko iz sporije trake). Dovoljno da jedan omane sa reakcijom i eto redaljke. Gledam to non-stop, na AP i preko Gazele sam skoro svaki dan na putu do posla i nazad.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek mora da se prati.Tacnije i na magistrali treba ima predstavu ko je iza tebe i sta radi.

Po Bg ili bilo kojem drugom gradu da ne pricamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo iz tog razloga sam prestao da vozim levom trakom ap kroz Bg u vreme špiceva. Draže mi i da se klackam 60 na sat iza nekog srednjom trakom, nego da budem u lančanom.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

E mene nerviraju oni koji voze 120-130-140 po ovom vremenu :D

Danas na potezu od Stare Pazove ka gradu vetar šiba da otima volan, veje sneg fino + sa neociscenih automobila leti gomila snega, kamioni idu 80, automobili 90-100, sto zbog straha i uslova saobracaja, sto zbog letnjih guma, ali funckionise saobracaj.

 

I onda naleti neko pametan od naplatne rampe i hoce preko kolone da preskoci, pa kad ne ide onda pokusa alternativu putem zaustavne trake.

 

Nisam ni ja bio mnogo bolji. Zaboravio sam grebalicu za sneg pa je letelo malo snega i sa mojih kola, ali sam bio barem dovoljno uljudan da ne preticem dok sav sneg ne poodpada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na slicnom potezu sam svaki dan ( Bg-Nova Pazova-Bg ) i tu se najvise jezim kamiona/autobusa koji preticu jedni druge niti gledaju niti paze,a guzve u povratku su posebna prica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siba vetar, otima volan?? Ajde! :D Jbt, ne videh danas na vestima da je tornado odneo automobile sa puta.

Da ne preterujemo malo?

Dalje, put je bio odlicno ociscen, treba pohvaliti putare kad zasluze. Jutros kad sam krenuo put je bio suv i beo koliko su ga preventivno posuli.

Kad je danas poceo da pada sneg, bukvalno nigde na putu se trunka nije zadrzavala, dakle mokar put.

Uslovi saobracaja savrseno normalni, zato su proizvodjaci stavili brisace (hint!) :D Drzis rastojanje, vozis normalno, sve ok.

Postujem da neko nije siguran vozac, da ne veruje refleksima i sposobnostima, ili automobilu, da nema iskustva... Sve ok. Onda lepo u srednju traku sa kamionima i autobusima, i vozis lepo 80-90. KAD se ukaze BEZBEDNA situacija da preteknes, lepo se prestrojis, iskoristis preticajnu, i vratis se u svoju traku.

Ono sto ne radis je da najases brzu sa 90-100 i kocis saobracaj (one koji hoce, zamisli, da preticu preticajnom trakom!), zbog toga sto se ti ne osecas bezbedno da vozis brze. To je kultura, pored toga sto je pravilo saobracaja.

 

Recimo, kad su bile maglustine jesenas, prst pred okom ne vidis. One tacke, kao ako vidis dve - 60 na sat, jednu - 40.... Ne vidi se ni jedna!!

Ja vozim pazljivo, 40-50, napregao se da vidim nesto, prvi u koloni..... Kad prolece sa leve strane kamion, 90-100 i za njim 4-5 "avanturista"....

Sta je trebalo, da ja najasem brzu sa 50 i kazem - NE, ne derani!! Ja se ne osecam sigurno da vozim brze, ajde sada da svi vozimo kao ja!

A ja kao prava princeza vozim samo onuda kuda zelim! :D

Neozbiljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti @Smireni i nisi bas smiren vozac :D

 

Kakvi crni brisaci posle 9h stajanja automobila (hint: sneg na temperaturi ispod 0 ledi ;) ).

 

Drugo, ne mora da se prijavi tornado da voznja ne bi bila bezbedna. Zamisli danas svi voze oko 100km/h i niko se ne junaci. Voznja se prilagodjava uslovima saobracaja sto ukljucuje i druga vozila. Ako svi voze sporije moras i ti i kraj price. Cela poenta je ne smetati drugima koliko god je to moguce.

Meni se desava da pomenutim putem idem i 90 i 180km/h i to uklapam u uslove saobracaja. I nekako mi retko ko smeta. Da li je do moje voznje ili sto se plase ljudi LED svetala u retrovizoru ne znam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

What he said! :D ^^ Kakav sneg? Na razglednici sa Kopaonika? :D 
 

18 minutes ago, igor0511 said:

ne smetati drugima

 

Upravo to je moja poenta, vozis prema pravilima saobracaja, i tako da ne smetas drugima svojim subjektivnim utiscima.

A ja sam sad skoro penzioner na putu, smirio se skroz. Mada nikad i nisam divljao.

 

Bezobrazluk i nevaspitanje me i sad lako iznervira, ali ne teram "mak na konac" kao nekad.

 

Na ovo sa preticajnom trakom sam alergican, jer dosta vremena provodim na auto putu, i kad non-stop gledam ljude da prave jednu istu gresku, onda skapiram da nije neznanje (mada ima i toga, i to je oprostivo), nego samozivost, i "ja tako hocu, boli me za druge!" stav.

 

Ja obicno vozim oko 130-140 (u realnosti to je 120-130), i ne dozvoljavam sebi da dodjem u situaciju da mi neko blicne. Ako vidim auto koji ide brze, cim se oslobodi prostor se prestrojim. Nije moje da razmisljam zasto on ide 180, propustim i nastavim da vozim svoju voznju.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam bio na AP oko 20h kada je poceo sneg sve je bilo manje vise cisto i vozilo se oko 120.. Kasno sam se vracao i bio je samo mokar put skroz ociscen. Preteruju nekad ljudi u usporavanju saobracaja, vecina nema ni zimske gume, svetla ne rade, itd.. Vetar je duvao juce ali nista alarmantno moglo je da se vozi normalno.

Ovo za zimske gume i testiranje na poledici, mislim da to i nema nekog smisla jer kada je led i poledica manje vise svaka guma ce proklizati.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...