Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

159  ima 1620kg, lično sam izmerio svoj bivši auto. U saobraćajnoj je bilo zabeleženo 1535kg.

 

Na prednjoj osovini tonu okruglo, ostatak na zadnjoj.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To u saobracajnoj zna da varira i oupste nije relevantan podatak. 159 je prilicno tezak auto, kao i C5 trece generacije koji ima i do 1750kg kao limuzina, 407 coupe takodje nesto slicno. Ali astra je u svojoj klasi najteza, proveri da nema neka zlatna poluga u njoj :) 

 

P.S. Sto je tezi auto ja bih vise izbegavao tigar, takvo je moje iskustvo, u jednom trenutku sam imao 8 novih tigrovih guma za auto od 1600kg i nisu se proslavile ni zimske ni letnje, letnje su se trosile brzo, a zimske su bile jako lose na mokrom i klizavom.

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je prerano za letnju sezonu, ali ova topla zima me naterala na razmisljanje. Uzimacu uskoro alu felne 16 i letnje gume pa se dvoumim izmedju Vredestein Sportrac 5 i Dunlop Sport BluResponse ili Sportmaxx RT. Eventualno bih jos razmotrio Hankook Ventus Prime3 K125. Da li je neko imao slicnu dilemu?

 

Pretrazio sam malo temu, uglavnom ljudi hvale svaku od navedenih ali nisam uspeo da izmedju njih suzim izbor...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, dekirs said:

Jel ima neka prodavnica gde daju neki popust na kupovinu sve 4 gume.. Posto ja izgleda ne mogu da nadjem ili nema takvih :S

Ja sam u Kemoipmexu dobio popust kad sam kupio 4 letnje gume, čini mi se 3%. Dali su mi neku njihovu karticu, kese za gume i onaj strugač leda za stakla.

Mada za ovo poslednje je kolega @gile smederevo malo više uticao. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vidjao samo da se razlikuju cene od prodavnice do prodavnice ali popust na gume nikad nisam video :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beocar ume ponekad da bude jeftiniji od kemoimpex-a. Prošle zime sam uzeo kod njih 2 zimske, bili su najjeftiniji tad. Ove zime sam u kenoimpex-u uzeo takodje 2 nove gume, na sajtu je stajao popust već, ali su mi dali dodatni, naravno trazio sam. Registrovao sam se na njihovom sajtu i tražio na licu mesta popust.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat

Pisao sam detaljno, pazario sam za prethodni set  Dunlop Sport BluResponse upravo u 16'' (205/55). Sa tom gumom provereno nemas greske - mekana, udobna, tiha, odlicna na mokrom, a cena je vrlo povoljna... Vredestein i Hankook su ipak klasa ispod, u slucaju predlozenih birao bih izmedju Sport BluResponse i SportMaxx.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po testovima je ventus 3 bolja od bluresponse, ja imam ventus 2 i bolja je od pirelli p zero nero, bolje drzi, ne ide auto preko nosa, a najvise se oseti na mokrom, sava ima na c4 ventus 3 mnogo bolje drzi na mokrom od conti premium 3... ventus je visa klasa hankook-a a bluresponse je srednja dunlop-a, svakako bi pre uzeo ventus....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno krštene gume, ni sa jednom od navedenih nema greške. Sviđa mi se smer u kome je sad krenula tema. :)

 

Na crnoj Škodi imamo Fastresponse, koliko je star i sam auto, 2013. Ekstra guma, oštrija od Bluresponse, ali tvrđa, bučnija i više ždere goriva. To su sve super gume za tu dimenziju i klase automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dajte ljudi, sta se ciganisete sa tim obicnim gumama, dajte da pricamo nesto na nivou nasih automobila... Koje od ove dve, Toyo R888R ili Michelin PS4S?

460974598_1_1000x700_195-50-r15-82v-toyo-proxes-r888r-poluslik-semi-slick-sportshina-harkov.thumb.jpg.d9ccefeaca16e140bb3564b73b8699de.jpg2016-Michelin-PS4S-UHP-Tyre-10.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to u dimenziji Punta nego u dimenziji mog Yuga :D I nije na snizenju, nego je na normalnoj ceni posto sam gledao pre jedno 3-4 meseca i bila je ~13500 :D Moracu ih jednom kupiti, moguce da ce onda vec biti R999R ali ono :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da biram gume za Mito, sigurno bi u uži izbor ušle Mich Pilot Sport 4 i Dunlop Sport Max RT (ili rt2) 

za manje para-Ventus prime k121 npr...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, YUgisa said:

...Koje od ove dve, Toyo R888R ili Michelin PS4S?

 

Bolje Michelin, lepše Toyo.

 

Ja kupio jbn. Parade pošto je bila extra ponuda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam na bravu PS3 205/55/16...

Sve je rečeno!:smoke:

 

P.S. Mada nisam siguran da ni PS4 a tek PS4S imaš u toj dimenziji:

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Pilot-Sport-4.htm/price/

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Pilot-Sport-4-S.htm/price/

 

Edited by ivan73
dodatak informacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko se klizao jutros kolima nek prijavi :) ja sa hankokom uspeo da se popnem uz jedno brdo gde nikad pre nisam mogao ...videcemo kako ce biti za spustanje popodne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...