Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

100e je regularna cena za GY f1 (sada već i 3iku)

Pre par godina kada sam kupovao predmetne isto su toliko koštale 

Pričam o 225/45/17

Evo na blic

 

Screenshot_20180109-184801.thumb.png.b70cd2a7419739918c267dc15331dd89.pngScreenshot_20180109-184807.thumb.png.2ac492c9b73b089397b1a7e4544fafba.png

 

Vrhunska guma svakako. Ali ovde je reč o 19icama koje su daleeeeko skuplja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

225/45/17 odavno nije vise bilo kakav bauk sa cenom. U odnosu na to koliko su ranije kostale, jer se izdvojila maltene kao standard vec i za vozila u C klasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa svaki precnik ima neku svoju dimenziju koja je verovatno jedina realna cena, a ostale naduvane xD Tipa 145/80 R13, 165/65 R14, 195/50 R15, 205/55 R16...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzecu ili tigar(riken) ili matador samo je pitanje da li ici na 255/40 ( kako rece YUgisa) ili 245/40 u odnosu na fabriku 235/45. Posto su felne 9,5x19 kontam da bi najbolje isle 255 i bile bi u precniku jako blizu fabrici ali me brine da li je to malo presiroko, da li ce otpor biti prevelik u odnosu na 235 i samim tim usporiti auto i povecati potrosnju. Sto se tice mesta mislim da staje 255 opusteno tj nece cesati nigde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mozes uzmi Matador. Ja sam se sa komsijom vozio na Matador Sibir snow, guma ide full. Od Tigra je sigurno mnogo bolja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve preko 225 je potpuna nebuloza za taj auto. Moraš sam da se odlučiš, izgled ili funkcija.

Prosto ne mogu da verujem da je fabrička felna široka 9.5". Kao da ima 500ks.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne druze, pogresno si skontao. Ovo nisu fabricke felne samo fabricke dimenzije guma sam spominjao. Radi se o Japan Racing JR11 9,5j ET 35 ali su dosta lagane, merio sam fabricke 18 235/50 22kg a ove 235/45 r19 sa tom felnom 21,5kg.

Znaci guma jeste fabickih dimenzija ali felna ne. Da napomenem Astra J GTC sa tim motorom ide s fabrickim felnama 8,5x20 245/40. Ja sam spletom okolnosti dobio sa 18.

Da napomenem i da sam sa tim flenama vozio po satu 220 na auto putu , potrosnja je odlicna , ubrzanje normalno za 165ks i 2.0, a auto je 1550kg, tezi od konkurencije za 200-tinjak kg. Znaci ne vidim da se nesto ubogaljio sa tolikom felnom pgotovo kad vidim da vecina stranaca koji imaju gtc voze na 20"

Edited by CrackFox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ne razmislis o Lassa gumama? Imas onaj Driveways model u tim nekim dimenzijama.

Vozim napred model Impetus revo i skroz sam zadovoljan posle 20-ak hiljada. Na prolece cu da uzmem jos 2 ako ih bude bilo u Kemoimpexu u mojoj dimenziji.

Edited by Dukadin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neeeeeeeeeee. 7500 po gumi sam ja placao pre 6-7 meseci. Vrhunska guma. I za razliku od one Lasse koja pravi nesto tipa 74db sava je na 66db...
Takodje ono bitnije ima odlicne ocene na testovima, kao premium klasa.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sava UHP je odlicna, ako je mala razlika u ceni u odnosu na Matador/Lassa uzimaj nju.

 

Lasssa jeste bucna, i teska je dosta. Ali meni je motor pre svega bucan pa mi ne smeta :D Bitno je da drzi dobro u svim uslovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam uzimao...ista je cena bila lassa vs sava. Da kazem razmisljao sam jedno vreme o Lassi, ali sam onda malo guglao, gledao testove i presudio na Savu. A od ranije inace volim Savu, pa je odluka bila jos laksa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/9/2018 at 10:48 PM, CrackFox said:

...a auto je 1550kg, tezi od konkurencije za 200-tinjak kg...

:blink: :blink: :blink:  Šta je toliko teško da mi je znati...? Zašto je toliko teško? Kupe 3vr performance car  :unsure:

 

1 hour ago, Milutin-NS said:

Neeeeeeeeeee. 7500 po gumi sam ja placao pre 6-7 meseci...

Plaćao si vrvtn 17" a ovde treba 19"

54 minutes ago, Milutin-NS said:

....A inace volim Savu...

Eto! Još dvoje su se ipak smuvali na forumu   :lol:  A Milutin "izašao iz ormana".    :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa 147 ima 1360 kg....

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, CrackFox said:

Pogledacu ih. Hvala na savetu

 

Ja bi ipak od svega navedenog ili se napeo (2 po 2) i uzeo nešto renomirano, ili bi prelomio i uzeo Tigrice pa bio svestan šta vozim. Verujem da bi bio zadovoljan. 

 

Sve između mi je preveliki kompromis. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing ne razumem tvoje pitanje? Meni jeste cudno a i gotovo svima sa kojima sam pricao da ovakav auto bude toliko težak. I onda ja još sa 120kg i eto veselja :)
Alfa 159 dizel mislim da ima istu tezinu . Ne znam ni šta sam se sad ubacio toliko u priču o tezini :) .

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, CrackFox said:

Meni jeste cudno a i gotovo svima sa kojima sam pricao da ovakav auto bude toliko težak...

 

I meni je čudno. Pitanje je bilo retoričko, kao da sam pitao Opel a ne tebe  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...