Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Realno ljudi kolko je sad toplo napolju mozemo komotno da vratimo letnje gume na kola 🤣🤣

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste toplo preko dana, a ujutru i uvece kod mene ide i ispod 0. Kako nam ide klima izgleda da univerzalke vrse super posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje furam letnje 16 na alu felnama :D Koliko vidim celicare necu ni stavljati :D 

8 hours ago, Ivan said:

Jeste, to je ta sara :lol: .

Evo nasao sam ono o cemu sam pricao, Michelin MX L fabrikana na Golfu Mk2 iz '90.:

P4070033.thumb.JPG.50dc29910643f49f9a320e58be7a2e18.JPGP4070032.thumb.JPG.9ccb21aceceee093592e1951bc3a0198.JPGP4070027.thumb.JPG.631ec1203be8f392e95a7baa36ae2e0a.JPGP4070021.thumb.JPG.99ef0ec254020d6ff3206c146748d76c.JPG

PC080481.thumb.JPG.c929faf820996f17a10f292ee83c8904.JPGP4070004.thumb.JPG.d0eb19168147349311e77229b27e9276.JPGP4070049.thumb.JPG.4247449a42bdd15e1f2017254e7e7e03.JPGP4070050.thumb.JPG.5d220542d74ac168afca235be7fdf203.JPG

PC080465.thumb.JPG.0c940b64c4246a3e72c67ab388f7bace.JPGPC080476.thumb.JPG.f858fdc6e1616ee843552b51199037a6.JPGP2230608.thumb.JPG.58845eedb6b97d693bbcd35ea02b0baa.JPGP2230615.thumb.JPG.08f709c3012bb45e5392b644e90fc69e.JPG

 

http://www.swdubs.co.uk/forum/viewtopic.php?f=40&t=26384

 

 

Das is auto!

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primećujem da mi se prednje više troše ove sezone,što zbog smese od kojih su napravljene,što zbog temperature...zadnje iste...

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ko preživi....

 

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamisli tek "made in taiwan" (ko moje) i "made in Serbia" ....

 

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, vreme je da pocnem razmisljati o letnjim gumama. DImenzija koju trazim je 245/40 r19 (Isle bi na 9,5x19 felnu) i u uzi izbor je usla Matador MP47 Hectorra 3 zbog naravno pristupacnije cene a koliko vidim na nekim stranim forumima i zbog veoma dobrog kvaliteta za te pare. Da li neko ima iskustva sa tim modelom guma? Cena im je 110e komad

https://www.matador-tyres.ie/car/tyres/summer/car/mp47-hectorra-3

 

Nasao sam kako one zaista izgledaju  na YT kod nekog madjara kad ih raspakuje. Ako neko zna jezik i voljan je da ukratko objasni sta naprica gospon Madjar bio bih mu zahvalan?

 

 

 

Neko mi rece i da je tigar izbacio nove UHP ( Ultra High Performance) u toj dimenziji i da nisu uopste lose, takodje Riken UHP je ista guma pod drugim nazivom. One si od 75-80e komad. Mislim da je MAtador ipak bolje resenje ali eto savet nije na odmet. I znam najradije bi ja contisport contact6 ali jbg malo mnogo 250e po gumi ;) . Pozdrav svima

Edited by CrackFox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta može da napriča? Jel to testira gume u dnevnoj sobi?

Ne vidim iz TT koji je auto u pitanju, ali to najjeftinije na svetu što postoji tako i radi. Mislim da bi trebalo da porazmisliš da smanjiš taj točak i staviš krštenu gumu koju možeš da isfinansiraš.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astra j gtc je u pitanju.

Fabricke dimenzije su 235/50 r18, 235/45 r19 I 245/40 r20.

Ne bih preterano da odstupam od fabrike ali sam vidjao na nekim tuning gtc-ima da koriste bas tu dimenziju. Sve ostalo sa manjim precnicima izgleda smesno jer ima jako veliku ruperinu za točak. Eventualno Opc ide sa 245/35 r20

 

A za madjara me zanima eto čisto jer nisam našao nista drugo što nije reklamnog tipa

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

Ovako to izgleda sad88fa83489ab00f78558c75654e60ead2.jpg

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na pitanje za Hectorru. Kupio sam ih za q2 koju sam prodao nakon 3 dana, tako da nisam pristrasan :D

Drug, izvanredan vozac, ih ima na BMW 320d. Uz auto je dobio par meseci stare Dunlop SportMax i neke celave napred koje je zamenio Hectorrama. 

Decko vozi stvarno na zilet, gume mu znace. Kaze da tada nova Hectorra je drzala isto ako ne i bolje od Dunlop-a. (Stalno swap-ovanje guma napred-nazad), to je bilo proletos, na kraju sezone je rekao da je i dalje prezadovoljan. 

Necu da opovrgnem neciji stav, da je premium premium. Ali ova gume i po stranim sajtovima je hvaljena. 

Nidza jako stoji iza svog stava skuplja-bolja guma, i ja se slazem tu( sigurno je Conti SC5 dosta bolji od Save UHP) .

Ali mislim da ima proizvodjaca, modela koji u naletu naprave nesto jako dobro za pristojan novac. Jos par poznanika vozi na ovim gumama, ali ovo mi je bas blizak drug, i auto koji i ja vozikam pa sam imao smelosti da navedem. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek ima dobrih kupovina gume iz srednjeg i nižeg ranga, ali o tom ne treba da sudi poznanik, nego treba proći kroz širu bazu korisnika i testove.

Pritom ne mislim da je poznanik maliciozan, samo sumnjam u njegove merne instrumente i naučni pristup. To što je njemu neka guma dobra za njegove potrebe i njegov automobil, prosto nije dovoljan uzorak.



Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš neka iskustva sa dobrim gumama srednjeg i nižeg ranga sta bi predložio? Dimenzija ostaje ista kao što sam napisao ranije...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nidza 

Skroz si u pravu. Nema merne instrumente. 

Ali covek hoce da ih vozi na putu, a ja sam jedno takvo iskustvo i preneo. Odluka je na njemu, ofc :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaze Madjar nodjon jo :D Nista korisno nije rekao, kaze da je dubina sare preko 8mm, da je nov DOT i da izgledaju dobro.

 

Sto se mene tice, ja licno imam Tigar Primu koju sam uzeo nakon sto sam probao kod druga (inace to je Syneris u vecim dimenzijama) i bez obzira na to sta kazu testovi, od budzetnih guma meni nekako najvise ulivaju poverenje od guma koje sam probao i ako je neko zadovoljan sa Winterom kao zimskom gumom, onda ce mu ovo biti ko slik tokom leta. I koliko vidim, UHP barem po informacijama dostupnim na netu, tj oznakama bi trebao da bude trajniji (sto je glavni problem Prime/Synerisa i bolja po kisi, mada ja nisam primetio neke velike probleme po kisi sem kad pocne da pada sto je prilicno razumno jer su blokovi na njoj veliki i nije dobra u takvim uslovima i blatu. Da je premium, nije, ali da najgora, po mom misljenju nije.

 

Ono sto sam ja mogao od performansi da izmerim preciznije (nisam koristio nikakve precizne istrumente, ali znam sta moj auto moze da postigne u odredjenim uslovima): Michelin 175/55 R15 gume, koja se vodila kao letnja iako po svim karakteristikama je bila ko all season (i sa uzivanjem sam je vozio po snegu), to je prethodna generacija modela gume, sad Michelin ima noviju i 195/50 R15 pomenutu Tigar Primu i po suvom i mokrom su prilicno slicne iznad 15 stepeni. Mada bih i dalje radije vozio Primu na nizoj temperaturi nego caletove 175/70 R13 Wintere. Naravno vec spomenuto blato, sneg i to zbog dizajna Prime nema price. Na stazi mi se Prima bolje pokazala iako se vise trosila oko 3-4 puta.

 

Tako da ukratko, 12% sire Tigrove letnje gume su mi relativno jednako dobre kao prethodna generacija Michelina "all season" (verujem da je znanje iz tih "letnjih" preneto u CrossClimate) u uslovima van zimske sezone. Pre 10ak godina taj model Michelina je imao ocene manje vise u svim karakteristikama u prvih 3 u vecini testova letnjih guma i to je bio razlog zasto sam ga kupio. E sad da li je ovo razumno, lazem itd je na drugima da odluce. I dodao bih da neki prosecan radni vek je oko 20.000km, tako da nije bas super izbor za one koji prolaze jako mnogo, ali za one koji prelaze manje kilometraze mogu da ih vozaju 3-4 godine i taman da ih zamene za nove pre nego sto nastupi gubljenje karateristika usled starosti.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/6/2018 at 12:44 AM, CrackFox said:

...Neko mi rece i da je tigar izbacio nove UHP u toj dimenziji i da nisu uopste lose, takodje Riken UHP je ista guma pod drugim nazivom. One si od 75-80e komad. Mislim da je Matador ipak bolje resenje ali eto savet nije na odmet. I znam najradije bi ja contisport contact6 ali jbg malo mnogo 250e po gumi ;) . Pozdrav svima

 

Moje skromno iskustvo i mišljenje je da Matador nije 40% bolja guma od Tigra UHP već da je razlika u ceni zbog drugih faktora (ekonomskih) pa bi na osnovu toga bez razmišljanja kupio Tigar kad već nećeš da se otvoriš za model nekog svetski renomiranog brand-a.

 

4 x 75/80 i uživaj u granicama mogućnosti koje ta guma pruža. Bićeš zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da je tako kako pričaš jer nema šanse da te klase guma od 80 do 110e imaju neke ogromne razlike u kvaliteti. Sve u svemu verovatno su loše sve, sad je pitanje šta se očekuje od guma. Ja konkretno nisam neki racer pa da forsira auto do krajnjih granica. Realno bitnija mi je mekša guma za bolju udobnost nego performance guma ali te dimenzije teško da mogu naci u ne performans varijanti. Npr Bridgestone ima potezu i turanzu, druga je mekša i udobnija guma ali ne postoji 19 coli model .

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pratite akcije i može vrhunska guma da se uzme za oko 100e u 17" npr.

Za Alfu sam 11000 platio zaostao lager Eagle F1, a drugar tad aktuelnu Eagle F1 2 par meseci kasnije za 12500 din. Recimo 2014. godina da je u pitanju, proleće i kraj leta.

Obe gume u top 3 UHP guma na testovima u svoje vreme.

Guma koliko može da poboljša auto, isto toliko može da ga hendikepira.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...