Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

215 70 R16 u Tropicu je 66 eura/kom na akciji.

Edited by Elra

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Elra said:

215 70 R16 u Tropicu je 66 eura/kom na akciji.

Koja je to Firma,nije mi poznato?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde nema kame? Desi se trenutno posto se mnogo kuluje inace je ima. Ima je par godina vec u putnickom programu nego nije bila tolika navala na njih

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 26.11.2017. at 1:45 PM, MS PK said:

Ti si uzeo onu riblju kost saru? Ne asimetricnu?

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 

Da, takva je samo bila. Zato se i čuje, mada nije strašno. Mislio sam da će buka biti velika pri većim brzinama, ali prekjuče sam ih prvi put isterao na autoput i nije na 130 bilo ništa gore nego na 80. Moram da napomenem da je kod mene motor vanredno tih, praktično bešuman, pa i zbog toga zvuk guma dolazi do izražaja.

On 28.11.2017. at 5:50 PM, Axic said:

@Ivan vidiš da je za sada i MSPK zadovoljan. :D

I ja sam. :)

3 hours ago, vlada012 said:

Kamu nikad nebih uzeo,sta ako se pojavi neko ostecenje na gumi a zamenska nema na komad,ni ovako nemogu vise da se nadju u prodaji,zasto ih nema ne znam ali pre jedno 2 meseca bila je navala na te Kamine gume i sve je prodato,sad nemozes naci ni 13 ni 14 coli Kamu gde ces naci zamensku gumu ako posle nekog vremena ima neko otecenje,onu drugu zdravu samo mozes da iskoristis za rezervu i nista drugo a sa garancijom mozes da obrises ....

 

Moje su 15 coli i ima ih koliko vidim na najmanje 2 mesta u Novom Sadu. Zašto bi se pojavilo oštećenje na novoj gumi? Ja je ionako neću voziti mnogo godina jer godišnje pređem oko 50.000 km.

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, vlada012 said:

Koja je to Firma,nije mi poznato?

Lanac supermarketa u BiH, Banja Luka, Jajce, Doboj, Novi Grad, Istocno Sarajevo, Bosanska Krupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa evo od sad najbolje pisati sta vam valja kod neke gume sta ne,tipa kakva je na kocenju po cistom snegu,bljuzgavici,vodi.  Toti pomenu za Kamu da nije za kola sa zadnjim vucom jer se uvija,mekan jeste plus takva joj sara i dubina je 9mm,ja imam kolege i striceve koji zive na selu i npr te Kama gume im mnogo bolje idu od Wintera koje su imali,pogotovu onaj model sto je MSPK uzeo,imao sam ja na Stilu Winteru i ona je umela da pali te sisteme pritom na bljuzgavici je kilavije kocila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde ce jos malo i Wintera postati neka referenca ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, da li je neko imao, ili mozda i dalje ima Vredestein Snowtrac 5? Posto su stare Sava S3 ispod propisanih 4mm, dvoumim se izmedju Sava Eskimo S3+ i ovog modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odradio danas reglazu mada nije ni trebala po recima majstora. Bilo je suvo vreme, gume su ok, koce fino, da kazem da zadovoljavajuci grip imaju ovako. Malopre sam nesto bio do grada i pada jaka kisa, dosta je vode po putu. Probao agresivnije zaustavljanje, agresivnije dodavanje gasa i mogu da kazem da ne bi mogle vodu da donesu Dunlop-u koji mi je bio napred i to sad na ovih 8c Gde on ne bi mrdnuo sa ovim pali asr i abs po malo. Cak sam primetio recimo da mnogo bolje koce nego sto se drze pri dodavanju gasa.

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mico, pazljivo sam pratio testove kada sam pazario te, sad tvoje, Sport BluResponse :stuart: .

Kad pricam da su bolje za mokar put na ovim temperaturama nego prilicno zimskih, neki ne veruju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izuva na mokrom i na niskim temperaturama. Od onoga sto sam imao priliku da probam, maltene rame uz rame sa Contijem u tim uslovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako. Evo bukvalno do prekjuce sam je vozio, nit Asr nit Abs-a nikad. Jedino sto sam primetio je da su se na ovim niskim temperaturama ukrutile malo, sto je i normalno.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, ne treba preterivati sto se tice spoljne temperature, naravno. Uveliko je vreme za zimske gume.

Samo kazem koliko se premium letnja i u ovim uslovima jos uvek bolje ponasa na mokrom od prilicno zimskih, bar ovo sto sam ja imao priliku da probam.

Meni je za zimsku gumu najbitnije kako se ponasa oko granicnih temepratura, na mokrom kao i na vecim brzinama... Nego kako ce proci kroz sneg sa par desetina km/h gde svaka zimska radi posao, a i to bude vrlo mali procenat voznje za vecinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 30.11.2017. at 3:34 PM, MS PK said:

Odradio danas reglazu mada nije ni trebala po recima majstora. Bilo je suvo vreme, gume su ok, koce fino, da kazem da zadovoljavajuci grip imaju ovako. Malopre sam nesto bio do grada i pada jaka kisa, dosta je vode po putu. Probao agresivnije zaustavljanje, agresivnije dodavanje gasa i mogu da kazem da ne bi mogle vodu da donesu Dunlop-u koji mi je bio napred i to sad na ovih 8c emoji3.png Gde on ne bi mrdnuo sa ovim pali asr i abs po malo. Cak sam primetio recimo da mnogo bolje koce nego sto se drze pri dodavanju gasa.

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Takvo je i moje iskustvo, s tim što ja zbog slabijeg motora u većoj karoseriji imam sigurno manji problem pri ubrzanju.

On 30.11.2017. at 3:51 PM, Ivan said:

Mico, pazljivo sam pratio testove kada sam pazario te, sad tvoje, Sport BluResponse :stuart: .

Kad pricam da su bolje za mokar put na ovim temperaturama nego prilicno zimskih, neki ne veruju.

Ja verujem. S obzirom da su oko 2,5 puta skuplje od mojih u najpovoljnijoj varijanti koju sam našao zlo bi bilo da nisu bitno bolje. Kad bih vozio brža kola često van grada svakako bih potražio nešto bolje, a ovako za ono što mi treba dobre su i ove ruske. Nazad sam inače ostavio one Semperitke koje su bile na autu kad sam ga kupio. Šara je tu negde na granici 4mm, tako da ću ih iskoristiti još ovu sezonu, a za sledeću ću videti nešto drugo.

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

U dimenzijo 196.60.15 od letnjih sam vozio hankook ventus i goodyear eficient grip performance. Gy je stvarno vrh, tihe, meke, udobne i mali otpor kotrljanja sto evidentno utice na smanjenje potrosnje. Od mene preporuka jer stvarno vrede. Zimske kleber krisalp hp2 na snegu vrh ali na mokrom ne drze lepo i imaji nesto duzi zaustavni put. Trose se minimalno. Sada na delti imam cotinental winter ts 860. Za sada i za ovo malo kilometara sto sam prosao sve ok. Drzi kao po sinama u 205.55.16 dimenziji. Elem, mislim da na gumama ne treba stedeti. Dobra guma se svakako isplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se potrošnje tiče, probao sam razne, ali nisam primetio neku bitnu razliku. Kilometraža - najviše mi je prešao jedan par Semperit guma, čak 130.000 km. Jeste da su bile na zadnjim točkovima, ali i pogon na tom Mercedesu je bio tamo i nije baš bio lak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 28.11.2017. at 5:13 PM, totti said:

Ako ćemo iole da budemo realni, Kama se kupuje isključivo zbog cene, stoprocentno.
Kakvi bre zadovoljni korisnici, kakvi bakrači...emoji3.png

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Bas tako Drug,sve si reko !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ih neko od vas probao kad ima takvo misljenje? Ovde bi valjalo ako ste nesto probali i nije vam se svidelo da napiste sta i zbog cega vam se to kod neke gume ne svidja. A ne samo da pricaju a da nisu ni probali jer im se mozda ime ne svidja. Pre 3,4 god kada sam uzimao Lassu mnogi su se smejali a sad neki drugi kad  je uzimaju to je full.

Edited by Gagy.GM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista prica kao sa onim protektima. Necu svoja kola ili svoj zivot da stavljam i na 0.1% veci rizik zbog tamo neke ustede od 2000-3000-5000 dinara. Hvala Bogu na trzistu ima ogroman izbor kvalitetnih marki i guma - tako da nemam potrebe ja da testiram kakav je to (novi) proizvod i da li vredi cemu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...