Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Tesko da ces naci iskustva bar u pisanoj formi :D Jedino sto znam da ti kazem je da ne gledas Kamu sa sarom tkzv. Riblja kost jer je nenormalno bucna.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam sto te tvoje Mico zovu Kama kad na njima pise Vietti? Dal je to ista firma il sta? kos mene u gradu su se nalozili na te Kama gume samo tako, ima njih koji su ih probali prosle god obe nte sare i svi kazu da su super.A cena im je smesna za tu dimenziju, za mene ih nisam nasao pa sam morao druge da jurim.

1 hour ago, Elra said:

Cordiant, Starfire ili Kama, 185 60 R15?

Uzmi Kordiant winter drive ili Kamu,Vietti sto je Mico uzeo. Nece pogresiti ni sa jednom,za te Star fire ne znam kakve su.Ima ih jedan kolega na Kliju i nije ih skidao ni leti vec dve sezone i imaju oko 5mm sare.Moza malo vise kako kaze posto je merio dubinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkud znam, Kama je i na garanciji i u rafu...mozda ovo model..il fora ko Tigar i Riken.. :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ćemo iole da budemo realni, Kama se kupuje isključivo zbog cene, stoprocentno.
Kakvi bre zadovoljni korisnici, kakvi bakrači...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, MS PK said:

Ovako nisam nesto testirao, probao jedno kocenje u raskrsnici onako malo agresivnije i drze dobro, nema proklizavanja ni abs asistencije.

@Ivan vidiš da je za sada i MSPK zadovoljan. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bolje je kupiti i novu Kamu nego neki polovnjak star dve i vise godina samo da bi se reklo da vozis tipa neki premium brend.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako ćemo iole da budemo realni, Kama se kupuje isključivo zbog cene, stoprocentno.
Kakvi bre zadovoljni korisnici, kakvi bakrači...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Pa brate u ceni je sa svim jeftinijim gumama, nije ona nesto jeftina ne znam ni ja, 300din je jeftinija od wintere al kad joj vidis saru isteras se iz pameti. U ovim krajevima se prodaje ko luda, samo pitaju jel ima :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kama je toliko dobra da ne može da ide pozadi na teža vozila sa zadnjom vučom i većom snagom. Zbog prevelike mekoće, preduboke šare i zbog uvijanja pali sisteme za kontrolu proklizavanja.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To radi i riken isto , pisao sam onaj dan. Za moje sam takodje napisao da mi se cini da se uvija malo pozadi ali bile su prepumpane i moram reglazu da uradim u cetvrtak pa cu da probam ponovo. Mislim da ce biti malo zbog te sare.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve ok i sve ja razumem, al' daj da ne pišemo "odlična, svi prezadovoljni, nikad nije izdala" i slično

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ko je pa napisao to? Ovde niko nije ni spomenuo kame sem mene a ja sam rekao samo da nisu bucne (jer sam se toga plasio) i da sam jedno mslo jace zakocio i da su drzale. Za ostalo ce vreme pokazati. :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti počeo kao onaj padavičar Axic, ništa ne čitaš

Nisam ni rekao da si ti to pisao. Pročitaj malo postova unazad.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, s padavicari li me uporedjujes!? Dotle je doslo nase prijateljstvo!? :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Trofeo said:

Neces pogresiti bilo koje da uzmes ali bih zaobisao m+s  ako ih vozis samo zimi a ako planiras cele god onda ok :D... Nisu to niskoprofilne  neke tipa 40 profil pa ako udaris isakce jaje itd ako je losa guma... Izmedju ostalog cena govori sve...

Ma neko mi kaze Matador bolja guma a neko da je lassa dobra guma Zimska,trebam kupiti 4 Komada,ovu Tigrovu ipak necu,od ove dve neku cu kupiti samo pitam dal neko ima iskustva sa tim gumama . Cena matadora 9310 Rsd a Lassa 9064 Rsd

Edited by vlada012

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao Lassy, i sasvim je ok guma. Nisam imao nekih losih iskustava sa njim. Sta znam koju god da uzmes neces pogresiti, mozda je za nijansu bolja Matador.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vlada012 Drugar ima Lassu zimsku na svom autu. Zadovoljan je, kaže nije bučna. Ubeđuje me da uzmem sad i ja za zimsku. Inače, vozi auto sa zadnjom vučom, kaže da je dobro držala zimi.

Ja imam letnju Lassu, ok je skroz, nije plastična.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Gagy.GM said:

Ja sam imao Lassy, i sasvim je ok guma. Nisam imao nekih losih iskustava sa njim. Sta znam koju god da uzmes neces pogresiti, mozda je za nijansu bolja Matador.

 Ma najverovatnije uzecu po vasem savetu lassu,lassa je jeftinije za nekih 2000 Rsd,kazem ima raznih komentara po netu,neko hvali Matador neko ima negativnih iskustva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nexen bucnija pri 150-160 a o lezanju na putu je glupo da pricam, mislim da bi ovaj auto sa bilo kojom gumom dobro drzao


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pazario BFG G-Force Winter 2 185/65 R15, prethodne su me bas dobro sluzile i verenica ih je preuzela pod svoje. :)
Vidim niko ih jos nije pazario, a ni Kleber blizance, pa cu podeliti utiske kad ih budem imao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, totti said:

Kama je toliko dobra da ne može da ide pozadi na teža vozila sa zadnjom vučom i većom snagom. Zbog prevelike mekoće, preduboke šare i zbog uvijanja pali sisteme za kontrolu proklizavanja.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Posto nemam zadnju vuču, a ni neku naročitu snagu (95ks) meni to nije problem, a mekoća može biti zlata vredna na ovim nasim grbavim i rupavim srpskim putevima. Ionako udoban Citroen postao mi je jos malo udobniji. :)

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju sam uzeo Lassu 195 65 R15 38 eura/kom sa ugradnjom na akciji - Kemoimpex Banja Luka (akcija vrijedi i u Tropic supermarketima). 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, nesa 169 said:

Posto nemam zadnju vuču, a ni neku naročitu snagu (95ks) meni to nije problem, a mekoća može biti zlata vredna na ovim nasim grbavim i rupavim srpskim putevima. Ionako udoban Citroen postao mi je jos malo udobniji. :)

Kamu nikad nebih uzeo,sta ako se pojavi neko ostecenje na gumi a zamenska nema na komad,ni ovako nemogu vise da se nadju u prodaji,zasto ih nema ne znam ali pre jedno 2 meseca bila je navala na te Kamine gume i sve je prodato,sad nemozes naci ni 13 ni 14 coli Kamu gde ces naci zamensku gumu ako posle nekog vremena ima neko otecenje,onu drugu zdravu samo mozes da iskoristis za rezervu i nista drugo a sa garancijom mozes da obrises ....

5 minutes ago, Elra said:

Na kraju sam uzeo Lassu 195 65 R15 38 eura/kom sa ugradnjom na akciji - Kemoimpex Banja Luka (akcija vrijedi i u Tropic supermarketima). 

Kazu da su za sad najbolje te Lassa Gume i ja sam narucio lassu 215/70-R16 za Suv isto u Kemoimpex-su,daju i neki popust,registrujes se i dobijas popust sa besplatnom dostavom i garancijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...