Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ovo je za mene u rangu cipovanja kola ako ne i gora vradzbina :D

Nadju ljudi optimalnu tvrdocu i sastav gume za sto bolje performanse i dodje neki pametnjakovic iz garaze, navoskira gume i tvrdi da su bolje :D

 

Conti SportContact je jedna od najboljih guma po pitanju performansi i jedna od najnetrajnijih guma. Sta mislite zasto?

 

Inace, ovaj drugi kais koji je tretiran sa njihovim cudotvornim sredstvom toliko kliza da je jedva uspeo da ga nanisani turpijom. Ne verujem da to povoljno deluje na gume.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da su nasi vozaci prilicno edukovani sto se tice guma. Onih Kleber blizanca BFG-a nema vise nigde na internetu, BFG-a ima, za oko 1000 vise po gumi! Al kako sam krenuo, prezimicu na letnjim, iako je prijanjanje ocaj, GY voli bas vruc asfalt.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino kroz Zvezdanu ili vremensku kapiju da se prebace pa da ostanu mlade. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I baba je bila devojka, i ona bi vecno mlada da bude, a ne mere
Zub vremena još niko sjebao nije, a kamoli obicna guma

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Kosta Smosta said:

Guma s vremenom stari a, ja sam u potrazi za sredstvom koje će taj proces da uspori!

Na klipu se ne vidi kako cela stvar deluje na ponašanje gume u toku vožnje, a sem toga, pošto kao što vidimo to mora i iznutra da se prska, to znači svaka 3 meseca trošak za montažu i demontažu guma, tako da baš i nije neka ušteda (sem ako imaš vulkanizersku radnju), a ponavljam -  ponašanje vozila s takvim gumama je pod velikim znakom pitanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jutjubu ima svašta. U uradi-sam sam kupio neko sredstvo za održavanje guma i koje kada se nanese nedeljama odbija kišu, pa sam ga iskoristi da nanesem na letnje gume pre odlaganja jer s vremena na vreme mi se pojavi vlaga u podrumu.

Na onom snimku ne kaže da treba skidati svaka tri meseca i prskati iznutra. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nivea čuda čini

Sent from my 3310

Šalu na stranu. Imam jedno pitanje, na koje sigurno postoji odgovor negde, al' ajd da pitam.
Gume čuvati u najlonskim kesama da ili ne?

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na yt ima i uputstvo kako dodati džek za slušalice na iphone ako ga nema :ph34r:

a bilo je pametnih koji su pokušavali... :whistle:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djomla ako imas one kese za pneumatike nije zgoreg da ih stavis, ako nemaš onda vidi da ih barem okačiš na neki zid i sl. Svako tvrdi drugačije vezano za odlaganje guma kada se ne voze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic hvala kolega. U kesama su, spakovali u kemoimpexu, al reko aj pitam za mišljenje. Dve sam drzao par dana van kesa, bile mokre malo. Znam da sa felnama idu ili na zid ili polozene, jedna na drugu. Meni su na nekom stočiću sa felnama naslagane.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvij ih u cebe od prirodne vune i drzi ih na sobnoj temperaturi po mogucstvu da bude blago zatamnjena soba, ona Dimer1 fora. Naravno pre toga oprane i namazane glicerinom. Svakog dana ih okreni i to je to. Sta imas da razbijas glavu vise oko toga :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Namesti stub ima tajmer valjda. Beri vajt najbolje

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...