Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ne, nego sam došao do nekog novca a trebaju mi gume za letnju sezonu pa razmišljam da su sada jeftinije nego na proleće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko živ, ko mrtav do proleća. Bolje ti je sačekaj, možda stvarno dođeš do nekih para pa ti bude žao što si se zarobio sa nekim nebezbednim gumama.

Možda ti je i najbolje da kupiš 2 ovog pa 2 sledećeg proleća premium klase.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10.11.2017. at 11:54 AM, danijel55 said:

Dvoumim se izmedju hankook i semperit?Nikada nisam imao semperit pa zato ne znam ni kakva je marka gume.Inace semperit speed grip 2.Ako neko zna nesto o toj gumi svako iskustvo bi dobro doslo.

Nisam imao baš taj model, ali Semperit sam zapamtio po tome što su mi te gume išle duže od svih koje sam imao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko koristio Nokian Nordman WR? Deluje interesantno, pogotovo što kod nas ima više lapavice nego pravog snega.

image.thumb.png.c7058a6b9c3fa62649e9bfe7415bb219.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ја сам имао Nokian гуме на пасату б3 док сам таксирао и неизлазио из кола и могу рећи да је гума врхунска!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove CrossClimate+ vrede svaku paru.

Naleteo sam na poduboku barustinu ~120kmh u brzoj traci.

Samo do pola trake je bila, tako da san naleteo samo levim tockovima.

Povukla je auto vrlo malo, ali su se gume jako lepo izborile sa aquaplaningom. Stabilno, predvidljivo.

Odlicna guma za sad, videcemo zimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je takodje jedna od stvari koja je i mene odusevila, pisao sam, prvi ozbiljan test je bila voznja od par stotina km magistralom i autoputem po maltene konstantnom pljusku, sjajno se bore sa akvaplaningom. Po testovima je na mokrom bolja i od zimske i od letnje Miselinke (brzina na krugu do otkaza).

Koliko sam ranije bio "gadljiv" na sam pomen univerzalne gume, toliko mi je neverovatno da se ni sa jednom gumom nisam sigurnije osecao sta god naidje na putu. U stvari CC nije klasicna univerzalna guma, vec letnja sa 3MPSF sertifikacijom za voznju zimi. Bukvalno sam evo vec trecu godinu zaboravio sta su gume, zamena, gledanje u nebo... Proverim pritisak kada poraste/padne temperatura i pred put i to je sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sam se i ja ponovio krosklajmatkama... sve 4 uzeh i za sada sam prezadovoljan :-) presao par stotika km i stvarno su tihe i drzanje je kao po sinama... na preporuku uzeh da ne razmisljam o zamjeni i matracima :-)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka vama tih cari :stuart: , kako godine idu sve mi je manje do toga. Mi ovde vec polovinom marta stavljamo letnje gume, ali ako tocis gorivo preko grane :lol:, u BIH je npr. obavezna zimska guma do 15. aprila. Salu na stranu, ima prilicno pluseva.

35 minutes ago, bojankov said:

i stvarno su tihe

Dobro da ne preterujemo :) . Udobna jeste, ali je za trunku bucnija od premium letnjih. Mada po specifikaciji moja CC je na 68dB, a mislim da je CC+ na 69dB. Imaju blag huk zbog "V" sare, za mene stvarno zanemarljivo.

Prethodna letnja Dunlop SportBluResponse je bila na 67dB, Michelin Primacy HP na 70dB, sve su bile nove, sve 205/55/16, tako da je tu negde...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

To svakako... Nego cisto dajem poredjenje sa premium letnjim (citaj najtisim), ipak je po definiciji letnja+3MPSF.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad bas ja htedoh da kazem... Tihe bas i nisu. Mislim u poredjenju sa letnjim.

Kad sam ih stavio, skinuo sam Bridgestone. Ne znam po specifikaciji kolika je razlika, ali sam odmah u povratku na autoputu cuo da su bucnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko je istina da CC gume najbolje dolaze do izrazaja u kombinaciji sa pogonom na sva 4 tocka?

tj. Da je bolje menjati letnji/zimski set nego imati CC gumu a bez 4WDa?

Edited by Easy Rider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li zna neko kakve su Starfire W200 165/70R14.

Danas sam otišla sa kupim gume i prodavac mi je dao te. Ostale nije ni spominjao. Jedna je košala 34e i par centi.

Da li je neko imao iskustva sa tom markom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...