Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

On 2.11.2017. at 12:45 AM, gorank82 said:

Da li je vozio neko Starfire AS2000 ?

Danas sam ih montirao na prednje tockove,prvi utisci su onako, deluju suvise mekano,verovatno ce se brzo trositi pogotovu leti, nisu bucne,verovatno ce svoje pravo lice pokazati na snegu ako ga bude bilo ove godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja listao neke sajtove, ozbiljne, kaze 6 godina, od datuma proizvodnje, vozio ne vozio, posle toga, drasticno opadaju performanse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje skromno iskustvo na par setova se slaze sa nekim nepisanim pravilom koje se cesto spominje od raznih izvora, a to je da je trajnost guma 6 godina od datuma proizvodnje odnosno 4 godine koriscenja na vozilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima neko iskustva sa Semperit gumama zimskim, to je kontinentalova cerka, uzeo sam speed grip 3, guma za ovu sezonu pa nisam nasao nekih testova, dok koliko vidim dvojka se lepo pokazala.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lose sam napisao, za moju dimenziju nisam nasao, a ove testove sam pogledao pre kupovine.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre neki dan kupio one Ruse (Kama) za prednje točkove, rekoh da probam i to.  Nazad imam druge zimske od pre koje imaju solidnu šaru i ne tresu, tako da tu neću za sada ništa dirati. Elem, zadovoljan sam ponašanjem na suvom i vlažnom kolovozu i jedino što mi smeta je što su malo bučnije od onih što sam imao pre, naročito u krivini. E sad, pošto mi je ovo prva zamena guma na ovim kolima teško da mogu nešto da poredim, ali po nekim stvarima rekao bih da u vožnji ne pruža ništa manje nego Wintera, čak malo možda i više, a košta manje. Vidno je mekana, što se meni sviđa pošto mnogo kilometara pređem na našim grbavim i rupavim putevima, a ionako ću ih u martu skinuti, tako da to što se na toplom verovatno više troše neće imati uticaja.

 

Cena - tamo gde sam ih uzeo (dimenzija 195/65/15) koštale su 3700, dok su Tigrove bilo skoro 1000 više. Nije to svuda isto, ali eto vam proporcije.

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi kazu da je Riken kao duplo bolja od wintere, neka japanska smesa se koristi za nju i sta znam. Pod rukom deluje mekse za nijansu ali opet...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo preso prvih 35km sa hankokom i mogu da vam kazem da su dosta tise i mekse od fuldi..nekako mi auto lepse klizi sad..nego sta da radim sa letnjim gumama koje imaju dot 1311 a nisu nista specijalno istrosene jos imaju duboku saru..cuo sam da neki ljudi to kupuju za ko zna sta ??

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, shortee said:

Evo preso prvih 35km sa hankokom

@Axic :lol:

Ako nije totalno djubre, obicno je to najcesci utisak kada se stara guma zameni friskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Croma obuvena u zimsku obucu...Lassa Snoways 3 gaze trecu zimu...samo pohvale za Lassu i preporuka svakome ko se dvoumi ako trazi gumu u ovom cenovnom rangu i kvalitetu.

8a016f9d868c664326d045df75b5f52f.thumb.jpg.92ffa529eca121d7f0bd943ee45a0e0a.jpg 282c4cf676aaba11fb347c94fd7cbd8a.thumb.jpg.179409178833fdbf18743f653e637b37.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dvoumim se izmedju hankook i semperit?Nikada nisam imao semperit pa zato ne znam ni kakva je marka gume.Inace semperit speed grip 2.Ako neko zna nesto o toj gumi svako iskustvo bi dobro doslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Speed grip 2 se bas dobro pokazala na testovima.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sledeo testove Semperit je bila uvek odlicna na sneg, dok Hankook uvek odlicna na suvo.

Realno za gde ti vise treba guma. U ta klasa pogledaj i Fulda kristall control hp2 i BFG g force winter 2.
Hankook je bio uvek posledni izmedzu ove 4 modela zbog slab utisak na mokar put.

Za letnja ja bi Hankook ventus prime 3 bez razmisljanja.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4.11.2017. at 5:05 PM, Ticma said:

Danas mi kazu da je Riken kao duplo bolja od wintere, neka japanska smesa se koristi za nju i sta znam. Pod rukom deluje mekse za nijansu ali opet...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sigurno da iz Japana šalju smesu u Pirot. Šta ti je marketing :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok ostale kolege biraju zimske gume, ja se dvoumim oko letnjih......

Imam ponudu za Kelly ST gume i za Tigar Sigura pa me interesuje Vaše mišljenje.

Cena im je približno ista.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, kakoonobese said:

Dok ostale kolege biraju zimske gume, ja se dvoumim oko letnjih......

Imam ponudu za Kelly ST gume i za Tigar Sigura pa me interesuje Vaše mišljenje.

Cena im je približno ista.

gledao sam te Kelly, vise mi se svidjaju od Sigure

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zimski tigar - apsolvirali smo 150 puta, dobra po snegu, sve ostalo vrlo upitno, mokar kolovoz i kocenje po istom pogotovUUU...tako kazu i testovi

 

Ove kelly ili sigura...neces valjda sada to montirati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...