Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Testovi ne moraju da budu presudni faktor za kupovinu pneumatika. Najviše zavisi od stila vožnje i vozača jer u nekim situacijama će dobar pneumatik svakako pomoći ali ako vozač nema dovoljno iskustva ni Continental (ili koji je već u samom vrhu) ne pomaže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedne zime mi je auto proklizao na nizbrdici.. i auto nisam uspeo da kontrolišem .. pneumatik wintera a na putu led.. da li bi bilo drugačije da je bio u pitanju neki drugi pneumatik?
PS. Punto bez ABS-a.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na Puntu Winter1 bila super, ali mi se isto desilo da dobijem sanke od 900 kg na jako strmom seoskom putu sa čistim ledom (nije padao sneg već samo kiša). Posle sam uz to isto brdo nekako izvukao tako što mi je tast sedeo na haubi, i vozili smo tih 500 m skoro 10 minuta...

 

I pored toga, mislim da je guma sasvim ok, i planiram da uzmem sve 4 za Stila :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za led ne pomaze nista, sem eksera sto rekose :D
Moze da bude razlike od gume do gume ali generalno nema pomoci :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili vitlo od 150ke :whistle:

 

S tim istim gumama sam se (skorz natovaren) peo na Kopaonik, samo sam jednu krivinu malo izgubio (i to na uzbrdici) jer sam se bio zaleteo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi nafalise Wintery ko da je Michelin Vozio ja na Stilo i mogu da kazem losija zimska guma nisam imao. Lepo radi poslu na sneg, a na mala kisica baca i kliza za sve pare. Prodao gi jos to isto zimo. Da se ne lazemo krstena guma glava cuva. A najvise mi smeta kad vidim da Wintera je ustvari all season guma i ljudi je kupuju na prolece... Cudi me zasto pandure ne kaznavaju voznja zimske gumama leti kao sta jure u Novembru zimske na +20c...

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Skorpion Lepo bi bilo da svako ima mogućnosti da ima 2 seta felni i guma pa da iste menja 2x godišnje, međutim znaš i sam da je takvo vreme došlo da je jedan set guma (uglavnom zimske low budget) postao luksuz ili pak moranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da budemo realni, prosecni vozac na Balkanu koj prolazi godisnje do 15.000km ne trebaju 2 seta gume nego jedan set allseason. Na tu kilometrazu potrosis gume nakon 3-4 god i uvek teras nove gume koje zadovoljavaju prosecne potrebe. Kod nas je problem sta Wintera ima kultni status i je guma za sve, jos da je vidim na neki traktor ili avion Guma za ekonomi klasa je bila dobra ali vec je zastarena i za te pare ima mnogo bolje gume.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Skorpion said:

guma za ekonomi klasa je bila dobra ali vec je zastarena i za te pare ima mnogo bolje gume.

Koje? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Skorpion said:

Guma za ekonomi klasa je bila dobra ali vec je zastarena i za te pare ima mnogo bolje gume.

+1 upravo tako. 

On 12/10/2017 at 9:22 PM, Axic said:

Testovi ne moraju da budu presudni faktor za kupovinu pneumatika. Najviše zavisi od stila vožnje i vozača jer u nekim situacijama će dobar pneumatik svakako pomoći ali ako vozač nema dovoljno iskustva ni Continental (ili koji je već u samom vrhu) ne pomaže.

Axicu, kao da si mi kolega!! :lol:

 

 

Edited by Ivan
Uklonjen dupliran sadrzaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok bre, taj dezen je bio toliko usavrsen i napredan da nema potrebe za menjanjem barem par decenija.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuj nisam - vozio davno nov komplet, tada DOT 06, jos uvek je na njima stajalo "Made in Serbia and Montenegro" (zato i kazem da je sara jos tada dovedena do savrsenstva i ne treba je uopste menjati). Moram priznati, neponovljivo iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, shomispc said:

Sigura je valjda letnja? :D

Ma samo da nije Wintera. :lol:

 

@gile smederevo sta ću, kad sam te prosle godine smarao za letnje sve sam naučio :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve si naucio i opet kupio one sa cveticima :stuart:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima iskustva sa Savom Adaptom, treba mi za ženomobil, 155/70/13?

Ono sto znam jeste da je za sva godišnja doba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...