Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Svi ste bre izlapeli (ti i ovaj sa filterom kabine ) , ne znate ni šta ste jeli juče.
Joshi ima 215/55.
Ja ovako mator da pamtim bolje od svih vas

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam, kolega vozi Stilo (ako je pitanje u vezi toga) - mislim da bi to trebalo da moze da se montira (u globalu, uzece jos 1 cm od tocka do ruba u odnosu na 225/45/17, tj. ukupno je teoretski visa 2 cm). Samo ne znam sta je poenta ovog profila:

- 225/55/16 ima visinu boka maltene kao 195/65/15 balonjara. Sto znaci da ce vizuelno totalno pojesti 16'' felnu.

- ima visok bok, sto znaci da ce opet da ljuska auto po krivinama. Manje zbog sirine, koja opet i nije nesto za nase puteve kad krene da te nosi kroz kolotrage.

Po meni, jedino dobijes udobniju (a i to zavisi od proizvodjaca) i veliku gumu :) koja mi na Stilu nema poentu. Licno nisam video da je neko montirao tako nesto. Ne znam kakva je cena, ali u zavisnosti od toga sta zahtevam od auta (udobnost/stabilnost/izgled/cena guma i odrzavanja), uvek bih isao na standardnu dimenziju guma koja je obicno i najjeftinija, pa i po cenu promene felni (195/65/15, 205/55/16, 215/45/17 ili 225/45/17).

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/19/2017 at 3:24 PM, Siciliano said:

Imam Lassu Snoways 3 vec dve zime,ova ce biti treca....odlicna guma u tom cenovnom rangu. Za svaku preporuku ko zeli dobru zimsku gumu a nema ili ne zeli da izvoji novac za premium brendove.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
 

Ne znam da li da uzmem njih https://www.kemoimpex.com/205-55-r16-zimske-gume-lasa/lassa-gume-20555-r16/gume-beograd/#, trenutno su na akciji u Kemoimpexu, ili da jurim neke polovne "premium" za približne pare.

Od Wintere su skuplje za oko 1000 din po komadu (U drugoj radnji), a po "ocenama" na njihovom sajtu https://www.kemoimpex.com/tigar-wintera-205-55-r16-91T/vintera-205-55-r16/zimske-gume-tigar/  ispade da Wintera ima bolje ocene.. Nisam pametan ni ja više :( 

 

Ne bih uletao u neke bolje gume jer planiram da Bravo-a prodam dogodine i da za sledeću zimu vozim nešto drugo sa 17" pa bi mi možda ovo bilo prelazno rešenje, mada ako bih uzeo nove 16 onda bi ih zadržao sigurno.. Prošle i preprošle zime sam vozio na kombo 2xWintera i 2xMichellin ali ove godine se ne bih usudio da vozim na njima..

 

Šta mislite, ima li smisla kupiti bolju gumu za vožnju 99% po BG-u, bez odlaska na planine i to?

 

edit: imam i neku kombinaciju za Michellin Alpine vožene samo pola godine, ali od tada 2 godine stoje nemontirane (Kolegi digli auto pa mu ostale gume) pa mislim da su se verovatno pokrivile jer čisto sumnjam da ih je neko okretao i pazio kako stoje....

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi Sava koliko je, ja je imam na bravu i prezadovoljan sam. Kapiram da ne treba zimska bolja od Save za normalnu voznju. Svakako bolje nego bilo koja polovna..


Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Sava i Hankook su oko 2000 skuplje po gumi, ako treba da dam 8000 za Savu dacu bolje 10 000 Michellin, ali ono, ne daju mi se tolike pare kada je to overkill za moju vožnju...

Edit: evo za 10k ima i https://www.kemoimpex.com/zimske-gume-205-55-r16-pirelli/20555-r16-91h-pirelli-sottozero2-gume/

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jebiga sad, ako cemo tako Wintera je ovde http://www.winwin.rs/auto-moto-oprema/auto-gume/zimske-gume/guma-tigar-205-55r16-wintera-94h-xl-1161865.html jeftinija 1300 din..
mislim, mogu da dam i više para, nije to problem, al nekako i dalje mislim je to u istom cenovnom rangu sve isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kada sam kupovao uvek sam dodao tih 500,600 din vise za Savu, opet tvoje pare ti biras, imam utisak da je Sava najbolja budzet guma.

Letnje sam vozio Conti PremiumContact 5 nisam nesto bio odusevljen ne znam ni ja koliko, bolja jeste od npr Save, al da je bolja za tu doplatu i nije bas. Opet, to je zimska vs letnja pa i nije neko poredjenje validno ali generalno sam zadovoljan Savom i na Puntu i na Stilu sam imao nju, a davao sam i 6,7 hiljada za Hankook dok sam imao Punta koji nije nista spec. 

Ako neces da razmisljas previse i ako planiras da menjas felne onda uzmi najjeftinije samo da preguras zimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo.

Molim vas za pomoc.

U bijeljini sam nasao Michelin 205/55 R16 91H MICHELIN ALPIN 5 za 131,57 KM.

To vam dodje 4 gume za 436.8124 KM ili ti 27519.1812 dinara, sa povracajem PDV-a.

E sad, malo pre sam ih zvao i rece mi lik u cemu je caka. DOT je 2015 ili 2014. 

P sad, sta da radim, dal da uzmem ove za BMW 320D E91, ili 

FULDA 205/55 R16 KRISTALL CONTROL HP 2 91H isto 4 komada za 28654.92 dinara, ali dot 2017?

Molim vas pomazite.

 

veoma velike su razlike u ceni ovde i tamo, imam cene i za jos neke gume, ako nekoga interesuje recite.

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milan Kostic ja bih uzeo novu Fuldu. Nisam siguran kako je skladistem Alpin 5, a i na testovima bude plasiran uglavnom po sredini. I kada budes prodavao vozilo niko nece vjerovati da su vozene 2-3 sezone manje nego sto pise na DOTu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. ne znam kako su skladistene. Auto sam tek uzeo, pre nekoliko meseci, pa ne planiram bas skoru prodaju. ali svakako dobro razmisljanje.

Edited by Milan Kostic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te alpin da uzmes jedino ako ti daju cenu kao za polovne. mislim, najbolje godine su joj prosle , ne mozes da ocekujes od nje da te sluzi par sezona. :)
Tu fuldu uzmi slobodno

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Milan Kostic said:

Pozdrav drustvo.

Molim vas za pomoc.

U bijeljini sam nasao Michelin 205/55 R16 91H MICHELIN ALPIN 5 za 131,57 KM.

To vam dodje 4 gume za 436.8124 KM ili ti 27519.1812 dinara, sa povracajem PDV-a.

E sad, malo pre sam ih zvao i rece mi lik u cemu je caka. DOT je 2015 ili 2014. 

P sad, sta da radim, dal da uzmem ove za BMW 320D E91, ili 

FULDA 205/55 R16 KRISTALL CONTROL HP 2 91H isto 4 komada za 28654.92 dinara, ali dot 2017?

Molim vas pomazite.

 

veoma velike su razlike u ceni ovde i tamo, imam cene i za jos neke gume, ako nekoga interesuje recite.

Michelin iz 2017 godine sam video na polovnim automobilima za 31000 za 4 komada, mogu i link da ti posaljem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci nisu se bas najbolje pokazale, a i ove nisu toliko povoljne, koliko viidim sada posle vasih komentara. hvla u svakom slucaju. Znaci fulda su skroz ok. Za te pare bolje uzeti njih nego ove sa cudnim imenima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da definitivno Fulda.

 

Ocoravih vise gledajuci.

 

Sta milsite izmedju ove dve gume, 205/55 R16:  FULDA KRISTALL CONTROL HP 2 (komplet za 28700) i Semperit Speed grip 3 (komplet oko 26500)?

 

ovo mi je konacno, da l da se zezam da idem po fuldu u bosni ili da kupim ove ovde?

 

Edited by Milan Kostic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fulda Kristal Montero 3 je odlicna guma, na Meganu su koga povremeno vozim. Malo je bucnija, ali meni to ne smeta. Kristall Control HP je jos klasa iznas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da definitivno Fulda.
 
Ocoravih vise gledajuci.
 
Sta milsite izmedju ove dve gume, 205/55 R16:  FULDA KRISTALL CONTROL HP 2 (komplet za 28700) i Semperit Speed grip 3 (komplet oko 26500)?
 
ovo mi je konacno, da l da se zezam da idem po fuldu u bosni ili da kupim ove ovde?
 
Dobra dilema. Semperit pored BFGoodrich/Kleber i Fulda je novi model od 2016. Mislam da se pravi u Ceskoj.
Ako ta cena je u Srb a Fulda u Bosni sa povratom PDV onda mislam da se ne isplati cimanje.
Gde si nasao Semperit ?
Evo pogledaj detalje sa gumu, sajt je na ruski ali je odlican
https://shina.guide/reviews/semperit-speed-grip-3/


Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...