Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

kako merite dubinu šare?

ima svaka guma onaj graničnik pa ja po tome gledam da li je za menjađu ili ne tako da ne kapiram ta merenja ako već to postoji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Granicnik obelezava visinu od 1.6mm
Za zimu nedovoljno, a inace ni za leto nije preporucljivo manje od 3mm.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim i danju i nocu samo sto nocu se toliko ohladi asfalt da ova dnevna od 15ak stepeni ne moze da ga zagreje :D Nocas oko 2 bilo 6 stepeni :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, dekirs said:

Jel stavio neko zimske ? Ja se razmisljam ovih dana temperature uvece su bas niske..
 

Prerano je, toplane jos ni grejanje nisu pustili a ti bi da metneš zimske gume.:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja u stanu duks i trenerku, ledara je :D
Ma stavicu ih za koji dan taman da izbegnem sve vas oko prvog Nov :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav prijatelji...

Imam problem.Nude mi ,navodno Engleske,gume Constancy po vrlo povoljnoj ceni..Zna li neko nesto vise?Da nisu Kinezi?

Hvala unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Orlovi

Nepotrebno otvorena nova tema u "Uradi sam" podforumu je spojena sa postojecom temom o pneumaticima.

Licno se vise nikada ne bih igrao sa testiranjem no-name guma. Pre 10-ak godina sam imao iskustvo sa "Nankang TourSport 611" koje mi stigose sa felnama, vidim sad se kao i cuje za brand. Par godina kasnije isto na narucenim alu-felnama, iz Nemacke, stigose "Sumo Firenza ST-05" (cini mi se singapurska komanija, model radjen partnerski sa "Yokohama S-drive"). Oba modela stigla neplanirano, malo probao, za mene dovoljno, u oba slucaja vrlo brzo ih prodao i kupio gume :lol: . Skoro kod komsije prvi put videh "Comforser", reko' cije je sad ovo, pogledam malo bolje - isto "Made in China", cini mi se da je model CF600. Gde ljudi iskopaju tu egzotiku kod nas, nisam ni pitao.

Moj stav je da sa gumama, kocnicama i sistemom za upravljanje nema igranja, nikada mi nije bilo zao da na to dam pare. Narocito gume, koje sav kontakt sa podlogom ostvaruju povrsinom srazmernoj povrsini sake. To se posebno odnosi na jaca vozila, a cene guma su toliko pale da se i za skuplje profile, za korektnu cenu, moze naci bar neki best-buy odnos u srednjoj klasi guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko iskustvo sa Laufenn lw31? Znam da je ovo Hankokov pod brend a znam da su Hankok prilicno dobre gume pa bih uzeo ove jer su samo 400 din skuplje od Wintere

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro kod komsije prvi put videh "Comforser", reko' cije je sad ovo

Mora da su neudobne i tvrde, pa tako i dobiše ime - ser*m ti se u komfor

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav prijatelji.

Da li je neko montirao na JTD gume u dimenziji 225/55-16?

Kakvi su utisci i dali ima nekih problema?

Hvala...

Quote

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...